Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Eplény Síaréna topikból

ÜZENETEK (5)Időben csökkenő Időben csökkenő
hippie
10 élménybeszámolót írt
10
8 éve tag
2016.01.19. 22:00
Kedves Síaréna!

Úgy látom, hogy gyönyörűen alakulnak a pályák!
Már alig várjuk a következő síelést.

Bátorkodom érdeklődni, hogy lesz-e esetleg pár órányi kapacitás egy kisebb szánkópályát behóágyúzni ahol nem zavarják a síelőket.

Mivel nagyon szép téli idő van, ezért várhatóan sok család fog az erdőbe látogatni, így a szánkózás továbbra is felmerülhet, hiszen a síelőket elkísérő családtagok is szeretnék valahogy eltölteni az idejüket.

Előre is köszönet a lehetőségért.
Síaréna Vibe Park
736 élménybeszámolót írt
736
11 éve tag
2016.01.15. 15:31
Megfontoljuk kérésedet.

A Das Weltauto Körvár alatt próbálkoztunk már, de sajnos az sem jó megoldás. A szánkósok lassítják az ülőliftet, ha sár van rá hordják a pályára.

Mi is szeretnénk valami megoldást, de nem könnyű a helyzet.
Előzmény: (hippie 186162)
hippie
10 élménybeszámolót írt
10
8 éve tag
2016.01.15. 12:21
Kedves Síaréna!

Nagyon köszönöm a gyors választ.

A szánkózást én sem a pályákon értettem, hiszen ott balesetveszélyes, ezért tilos is.

Hanem arra gondoltam, hogy esetleg pár óra hóágyúzással lehetne egy kisebb területet készíteni a szánkósoknak valahol, ahol senkit sem zavarnak. Pl. a Körbár alatti meredek lejtő (Pár évvel ezelőtt ott kifejezett szánkópálya volt felvonóval), vagy a négyes pálya alja és a víztározók között valahol, vagy a kilátó környékén...

A cél pont az lenne, hogy egy kijelölt szánkópályával a szánkósokat a pályák helyett a megfelelő helyre terelni.

Ha az emberek családostól mennek síelni, akkor biztos, hogy lesznek kísérők, kisgyerekesek, akik szánkót húznak.
Tudom, hogy vannak a Bakonyban száknózásra alkalmas területek, de ha a család egyik része átmegy máshová, a síelők pedig itt maradnak, akkor pont a családi program veszik el. Ezért szokott annyi szánkós lenni a pályák környékén, mert a család együtt szeretné tölteni a napot.

A szánkózás problémája egy kicsit olyan, mint a dohányzás. Ha van kijelölt dohányzó hely, akkor ott fognak dohányozni, ha nincs, akkor mindenhol.

Szerintem ezért lenne értelme pár óra hóágyúzással egy kisebb területet - ahol senkit nem zavarnak - szánkópályának kialakítani.

A segítséget előre is nagyon köszönöm.
Síaréna Vibe Park
736 élménybeszámolót írt
736
11 éve tag
2016.01.15. 11:42
Kedves hippie!

A sífutó nyom elkészítése lehetséges, kell essen hozzá nagyobb mennyiségű természetes hó.

A szánkózás egy kényes kérdés. A sípályákon tilos a szánkózás, mert balesetveszélyes. Sajnos mindig vannak olyanok, akik ezt nem értik meg és figyelmeztetéseink, kitáblázásaink ellenére is kihúzzák a szánkót a parkolóból.

Ez szigorúan tilos és elküldünk mindenki, aki itt szánkózik. Nem engedhetjük meg ezt a potenciális veszélyforrást.

A sípálya közvetlen környezetében sem szabad szánkózni, ellenben a Bakonyban vannak szánkózásra alkalmas területek, amennyiben esik természetes hó.
Előzmény: (hippie 186144)
hippie
10 élménybeszámolót írt
10
8 éve tag
2016.01.14. 23:24
TÉMA: SZÁNKÓZÁS ÉS SÍFUTÁS

Kedves Síaréna!

Mindig nagyon szeretünk Eplényben síelni...
Nagyon köszönjük a fáradságos munkát, melynek hatására egy kis alpesi élményben lehet részünk itthon.

Jövő szombaton, 23-án tervezünk egy kisebb csapattal menni.
A társaságban lesznek síelők, kirándulók, szánkózók, kicsik és nagyok...
Én magam síelni fogok, de a csoportból lesznek akik szeretnék majd kipróbálni a hüttét, a kilátót, stb.

Szánkózókat már korábban is láttunk...
Az időjárás előrejelzés szerint természetes hó csak néhány centi lesz, viszont nagyon hideg fagyok jönnek, nagyszerű hóágyúzós idő lesz.

Azt szeretném kérdezni, hogy megoldható lenne-e, hogy egy kisebb szánkópálya is hóágyúzásra kerüljön.
Hóágyúzás közben úgyis száll a hó a pályák mellé is, így esetleg lehet találni egy olyan szakaszt, ahol a pálya mellé kerülő hóból kis rásegítéssel egy klassz kis szánkópálya lehetne.
Nem feltétlen kell túl nagy terület, csak lehessen egy jót csúszni a szánkóval.

Minden évben vannak szánkót húzó kirándulók hétvégenként. Szerintem mindenki jobban jár, ha egy kijelölt szánkópályára lehetne őket terelni, mert mindenképpen fognak próbálkozni szánkózással a pályák szélein még akkor is, ha a pályán tilos.
Szóval, a probléma nem csak a mi kis kiránduló csapatunkat érinti.

Emellett további kérdésként merült fel a sífutás lehetősége. Megoldható esetleg, hogy egy kisebb területen nyomvonal legyen a hóban? (Korábbi években volt erre példa.)

A segítséget előre is nagyon köszönjük.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.