Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Rocker sílécek - tapasztalatok

ÜZENETEK (189)Időben csökkenő Időben csökkenő
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
2012.04.02. 14:13
Nagyon csodálkoznék, ha az Elan lécei nem bírnának ki 5-6 év akár intenzív használatot, én például most az Elan Amphibio-val szemezgetek, amiben szintén van rocker beütés...

(Ahhoz, hogy MILF legyél, nem elég az időnek telni, az csak az "M". Az "ILF" részéhez úgy kell kinézni :))
Előzmény: (vinczem 138239)
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
2012.04.02. 14:04
... és még akkor finoman fogalmaztál :)
Előzmény: (ozsi 137635)
vinczem
28 élménybeszámolót írt
28
15 éve tag
2012.04.02. 13:26
Köszönöm a válaszodat!

Igen, azt észrevettem, hogy sokkal szélesebb léceket kínálnak a boltok. Sőt, az egyik nagynevű bolt vezetője el is mondta, hogy amekkora most all-mountain sílécek mérete (szélesség), akkora jövőre a pályasík szélessége. :O
És ez így megy évek óta, egyre szélesednek a lécek.

MOndjuk úgy, hogy a női vonalon is akkora a kínálat, hogy nehéz választani, infó meg sokkal kevesebb van, mint férfi lécek esetén. Apropó, női sízőknek nincs fórum??
Már majdnem megvettem egy lécet 1 hónappal ezelőtt, amikor egy ismerősöm lebeszélt róla, mondván, annak a cégnek nem tartósak a lécei (Elan Zest Ice lett volna).

Az origo cikke szerint a rocker léceké a jövő, a fórumokban meg azt írják, hogy túl szélesek a pályákhoz és le fog csengeni ez a divat is.

A köv. 5-6 évre tervezek lécet venni, így tényleg olyat keresek, ami ennyi időt biztosan kibír. (És használni szeretném, nem csak kitenni a kirakatba. :-))
Előzmény: (ozsi 137635)
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2012.03.19. 20:43
Az origóra felkerült egy cikk a rockeres lécekről, de nem kell minden szavát komolyan venni...

http://www.origo.hu/utazas/porho/sicuccok/20120318-forradalmasitja-a-sielest-az-uj-rocker-silec.html
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2012.03.19. 20:41
A túrt hó problémáját nem feltétlenül a rocker profil oldja meg, bár valóban könnyebb vele ilyenkor síelni. Inkább a sítechnika... ;-)

Mostanában nagyon sok szélesebb lécet kínálnak a gyártók, és ezek a nagyobb felületük miatt jobban felfutnak a mélyebb hóra. Viszont azt is tudni kell, hogy a szélesebb lécet nehezebb élre állítani, és a rockerek rövidebb élhossza nem feltétlenül segíti a keményebb pályán a síelést.

A jó sítechnika tényleg többet használ, úgy egy átlagos léccel és jobban lehet síelgetni a túrt hóban is.
Előzmény: (vinczem 134793)
vinczem
28 élménybeszámolót írt
28
15 éve tag
2012.02.17. 16:33
Sziasztok!

Indítottam egy fórumot, NŐI rocker léc témában (https://sielok.hu/forum/viewtopic.php?t=15203), mert ahogy látom itt a fórumon is szinte csak férfi lécekről esik szó.

Az egyik síboltban nagyon ajánlotta az eladó az Elan Zest Ice-t.
Igazából nem tudom eldönteni, hogy érdemes-e ilyen lécet venni. Olyan lécet keresek, amivel talpon is lehet gyorsabban menni (beszitálás nélkül), de amivel meg lehet normálisan tanulni/csinálni az élen csúszást is.
Szinte mindig pályán síelek, és eddig utáltam a délutáni összetúrt hóban síelni, bizonytalannak éreztem a jelenlegi lécemmel.

Tudnátok segíteni, hogy milyen típus lehet erre jó? Vagy hülyeség lenne rocker lécet venni, ugyanerre jó egy sima carving is?

Köszi,
vinczem
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2011.12.17. 11:06
Ja, én is elfogadnám az XC 90-t...
Előzmény: (WéberF 127317)
WéberF
2040 élménybeszámolót írt
2040
17 éve tag
2011.12.16. 19:51
Kár, hogy nincs lehetőségem az autós hasonlattal élnem, még nem volt módom ezeket a járgányokat kipróbálni. Csak irigyelni tudlak, hogy ilyen összehasonlítási alappal rendelkezel (nyilván gyakorlati tapasztalattal - különösen az autók tekintetében), -:)
WFeri
Előzmény: (skioutlet 127275)
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2011.12.16. 09:05
Ide vágó jól meg vágoOTT video

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
skioutlet
837 élménybeszámolót írt
837
18 éve tag
2011.12.16. 07:51
Igen, ez az autós összehasonlítás a all-mountain lécekre teljesen áll. Több márka több típusának rocker változatait volt szerencsém tesztelni. Az újdonság: a pálya rocker. Szerintem jó fogadtatása lesz a piacon - már aki megtudja fizetni.

Saját tapasztalatom a pálya rocker lécről - röviden: Nagyon kezes a rövid lendületekhez ( tehát mintha SL lécem lenne ) ugyanakkor nagyon jó tartás és élvezetés ( és élvezés )GS-ben. Kocsihasonlatban: egy autó ami olyan sportos, mint egy erős Alfa vagy Mercedes SLK, de nagy ha kell mint egy cirkáló, pl: egy nagy Mercedes E limuzin vagy BMW 7, Chrysler 300. Szóval jó egy ilyen léc:)

Péter: lehetőség van az utólagos szövegmódosításra - nézd meg.( d betűhiány esetére )
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2011.12.16. 00:57
Simán kikapja seperc alatt, bár mostanában a színes tárgyakat szereti kiszedni, pl. a szemgolyómmal próbálkozik, kellemes....
Előzmény: (Lackó 127254)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2011.12.15. 22:54
Sokat dolgozhatott vele, mire kipiszkálta a billentyűt, gratula a kitartásáshoz! :-D
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2011.12.15. 07:11
A D betű halódik, mert a 8 hónapos kikaparta gépből, és eltűnt az egyik pöcke, az
"amint élre öntö" mondat az
"amint élre döntöd" akart lenni
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2011.12.15. 07:09
Sziasztok!

Fontos különbséget tenni a pálya rocker és a freeride rocker lécek között, mert kb. annyi közük van egymáshoz, mint az almának meg a körtének.
Mind a kettő rockeres, de a felhajlás mértéke (hossza és magassága) teljesen különböző, pl. egy freeride lécnek a felhajlása még a pályán is szabad szemmel látható, egy pálya rockernek pedig még parkettán is alig, jellemzően ez 3-6 mm, azaz egy ilyet nemigen lehet lebegni látni, főleg azt figyelembe véve, hogy ezt sem talpon siklásra találták ki, csak talpon forgatásra.
A legfőbb különbség azonban a csőr alakja (felülről nézve), egy pálya rocker csőre a felhajlástól kezdve folyamatosan szélesedik, így valósítható meg, hogy amint élre öntö, azonnal megnő az effektív "kapaszkodó" élhossz.
Szóval érdemes elolvasni a cikket ott remélhetőleg világosan le van írva a lényeg.
A freeride rockeres lécek úgy gondolom kevésbé érdekesek ebben a topicban, egyrészt azok már régóta (freeride!) rockeresek, másrészt bennük szinte semmi (forradalmi) újdonság nincsen.
Szvsz egy freeride rockeres lécnek szinte semmi keresnivalója nincs a pályán, egy pálya (all-mountain) rockeressel viszont (az előbb említett előnyei mellett) élvezetesen meg lehet ízlelni a pályán kívüli sízést.
Sokan szidják az all-mountain léceket, hasonlítva a 4 évszakos gumihoz, én inkább úgy mondanám, hogy olyanok mint a terepjárók: csak beleülsz, és nem kell foglalkoznod vele, hogy hol és milyen körülmények között mész, ugyanazt érzed, amikor aszfalton mész, mint amikor füvön, vagy fekvőrendőrön, vagy padkán, nem kell parázni, nem kell figyelni, és ez a kényelem elég sokaknak vonzó. Persze aszfalton kanyarban nem fekszik úgy, mint egy sportkocsi, és terepen sem Defender, de a legtöbb embernek nem ez a szempont.

Üdv:
Bartus Péter - https://www.sportoutlet.hu
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
2011.12.14. 19:35
Remélem az Elan hoz az AMPHIBIO-ból Sátoraljaújhelyre a SnowShow2012 rendezvényre, mert akkor tuti kipróbálom. Rocker-Camber megoldás, kíváncsi vagyok.
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2011.12.14. 18:33
Elég szarul néz ki menet közben:-) Csináltak egy snowblade-et mankó lécekkel amik a kanyarban bekapcsolódnak a munkába:-)
Előzmény: (Sprod 127108)
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2011.12.14. 18:18
Akkor és ott azt láttam, hogy annyira minimális volt az él, hogy azt lehet mondani, hogy nem is volt, igazándiból lapon forgatott.

Igaz aránylag lassan mentünk, és terep sem volt egy meredély.
Előzmény: (Lackó 127092)
Sprod
5 élménybeszámolót írt
5
13 éve tag
2011.12.14. 17:41
Itt van pár videó, hogy milyen egy rocker léc a kemény pályán:

Rossignol Super S7:

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:


2 perc környékén látszik, hogy hogyan lebeg a léc orra
Én a saját S7-et nagyon imádom, nem számít semmi neki..

Armada JJ:

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:


K2 Hellbent:

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:


Itt megjegyezném, hogy ennek a méretei: 160-132-151
jó széles kis jószág, amit élre lehet rakni...
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2011.12.14. 15:02
"A lebegés akkor is maradt, amikor forgatni próbált"

Csak forgatta a pályán, vagy élen is kanyarodott vele? Ha igen, akkor is lobogott az eleje-vége?
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.