Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Tiborh által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (42)Időben csökkenő Időben csökkenő
Tiborh
42 élménybeszámolót írt
42
16 éve tag
Topik: Obertauern
2009.01.12. 09:05
Mangalor!
Tetszett a beszámolód!Gondolatban szinte végig lehet siklani a pályákon..:-)
Pici elírás történt a K2 helyett G2 (Gamsleten 2), gondolom arra gondoltál! :-))Képek nincsenek?
Minden jót!!
Tiborh
42 élménybeszámolót írt
42
16 éve tag
2009.01.05. 22:23
Kedves Ski gallant!

Érezd nyugodtan úgy hogy igazad van, egyébként nem is kértem részederől kommentet, ja és nem is várok a továbbiakban sem! Nyugodtan durcizz tovább... :-))
Tiborh
42 élménybeszámolót írt
42
16 éve tag
2009.01.05. 19:33
Kedves Ski gallant!
Tessék már még egyszer elolvasni amit írtam!:-)
Tessék már érteni a tréfát!! :-)
Teljesen szociális tudok lenni a dohányosokkal, és rövid üzenetem talán pont azt a célt szolgálta volna hogy legyünk megértőbbek velük.Kár hogy célt tévesztettem...:-)
Amúgy is mindenki úgy gyilkolja magát ahogy akarja...És ha ideges lettél, akkor gyorsan szívj el egy szálat...:-))
Egyébként Csabival értek egyet abban hogy egy sporttal foglalkozó közösségi oldalon talán inkább a síeléssel kapcsolatos tapasztalatokat kellene megosztani.Öröm hogy ezt így utólag azért megtetted! Talán két slukk közt..:-)
Tiborh
42 élménybeszámolót írt
42
16 éve tag
2009.01.05. 08:04
Tutira végig tudsz csúszni, az A1 mert kék, azért nem vízszintes..:-)
Tiborh
42 élménybeszámolót írt
42
16 éve tag
2009.01.05. 08:02
Szerintem is géppuskatűz alá kelene venni a dohányosokat, utána meg beásni őket a hó alá hogyne legyenek büdösek...:-)
No azért ennyire nem kellene talán elvetni a sulykot egyik félnek sem!! :-)
Tiborh
42 élménybeszámolót írt
42
16 éve tag
2008.11.20. 23:35
Hello Mandula!
Egy icipici kiegészítés..:-)
Hausból Schladmingba két átvezető pálya is van!!
A piros, ami valóban egy kicsit meredek,- és ha nagyon össze van túrva akkor kellemetlen élményeket adhat...
De van egy kék pélya is!
Ez tulajdonképpen egy szerpentines erdei út, ami szintén a schladmingi beülőshöz visz.Ez nem meredek, sőt egyes részein még botozni is kell!
A piros pálya gyorsabb és persze rövidebb is, de ha valaki nem akarja bevállani a kicsit meredekebbet akkor ott van a kék! :-))
Ki van ez találva...
Viszont ha board-al mentek át hausból planai-ra, akkor számoljatok azzal hogy lesznek részek ahol megizzadtok, mert nincs lejtés!!!:-))
Tiborh
42 élménybeszámolót írt
42
16 éve tag
2008.05.16. 22:09
Hát ez tényleg nem volt egy szép udvarias gesztus, de mindenki kifoghat egy rosszabb napot..:-)
Öreg sem úgy gondolta biztos..:-)
Tiborh
42 élménybeszámolót írt
42
16 éve tag
2008.03.19. 15:13
Mindenkinek csak ajánlani tudom: Gerlitzen Alpok
Feriendorf Ossiach Hotel és Appartmanok!
Magyar tulajdonú és üzemeltetésű szálloda és apartman telep.
Január elején voltunk, akciós árban 4 főre (2 felnőtt 2 gyerek)félpanzióval (svédasztal), 5 éjszaka,síbérlettel, welness használattal, 191.000 Ft.
Nagyon kedvesek voltak, odafigyeltek mindenre, kaja amennyit nem szégyeltél..:-),és finom.
Mai napig nem értem hogy tudták ennyiből kihozni...
Csak kellemes emlékekkel gondolok rájuk!Igazi vendéglátók!!
Jövőre is megyünk!! :-)
És ez úton is köszönünk mindent!!
Tiborh
42 élménybeszámolót írt
42
16 éve tag
2008.03.17. 18:20
Kedves Gábor!
Bízom az emberek józan ítélőképességében.
Nem szeretném azt írni, hogy kerüljön el az összes vendég,- de nagyon sajnálom és együtt érzek azzal, akit és akiket véletlenül hozzátok sodor az élet.
Ezzel a tendenciával, és a vendég megbecsülésével hamarosan üres lesz a szálláshelyed.
A "Tesco gazdaságos" turista is vendég.Csak nincs annyi pénze, vagy nem kíván annyit fizetni a minőségi szálláshelyért, és az azzal járó minőségi szolgáltatásokért. A pihenésre és a sportolásra pedig ugyanúgy vágyik mint gazdagabb ember társa.
Mégis ha egyetlen eurocentet is otthagy a magas szinvonalú
szálláshelyeden és nyereséget termel Neked, akkor illene megbecsülni.
Egyébként meg nem a vendégköröd a "Tesco gazdaságos", hanem valszeg Te, és az intézményed.
Nem akartam magam elragadtatni, de felháborító az a hozzáállás, amivel viseltetsz a vendégid iránt!!
Valószínű,- Neked pénzed volt egy projekt beindításához, de nem értesz hozzá, hogy azt jól üzemeltetsd..Egyébként ha meg valaki előre kifizeti az egészet, talán meg is érdemli.
Sehol a világon, kivéve az utazási irodákat akik viszont utaztatnak, nem kérik el a teljes összeget....
Tiborh
42 élménybeszámolót írt
42
16 éve tag
2008.02.26. 20:43
Sziasztok!
4 napos sítúra keretén belül (péntektől-hétfőig)síeltünk 1 napot Katschberg-Aineck lejtőin és 3 napot Obertauernban.
Péntek hajnali fél 3-kor indultunk Budapestről,és "nyitásra" már az Aineck-i pálya pénztáránál voltunk.Mivel az időjárásjelentés elég meleg időt ígért és Katschberg-Aineck-ről meg jó véleményeket olvastam itt a fórumban és mindenképpen kiváncsi voltam rá,- így itt kezdtünk.
Nekem Aineck "jobban bejött" változatos pályáival.
A Tschaneckről párhuzamosan lefutó piros pályák viszonylag rövidek, és kicsit unalmasak is voltak, viszont a 4-es beúlős mellett lévő 3-as fekete pálya minden tekintetbe jó volt.Hossz, szélesség, meredekség. Kár hogy délre már össze volt kissé túrva..:-)
Ainecken a Katschberghőhéhez vezető 11-es és 11a nekem nagyon tetszett, de az újonnan átadott A1-es carvingpálya az állandó panorámájával...Gyönyörű!!
A pályák viszonylag még a melegebb idő ellenére is bírták, úgyhogy jót csúszkáltunk:-)
Gyenge pontja a síterepnek a fevonórendszer.1 beülős, és 3 csákányos még a csúcson vagy..40 perc idő. És a legnyugodtabb tempóban sem több a lecsúszás 10 percnél.Pedig adottság szempontjából nem rossz ez a síterep.
Az elkövetkező három napot Obertauernba síeltük végig.Nem voltam még itt,és emiatt is nagy várakozással tekintettem ezen napok elé..:-)
Obertauern-nak hihetetlen hangulata van.Teljesen profin karbantartott pályarendszer, kényelmes 2-4-6-os beülős felvonókkal. Egy kabinos van a Zehnerkar.A kötelező Tauernrounde-t két nap is megcsináltuk.Oda-vissza és úgy hogy az egyes "állomásoknál" még egy két pályán lecsúsztunk.
a harmadik nap végére nem nagyon akadt olyan pálya ahol ne jártunk volna:-)
Nagyon meleg volt a hétvége, a hegyen 13 fokot a völgyben 17 fokot!! mértek.És egész nap kék ég felhő nélkül...A pályák meglepő módon ennek ellenére nem voltak annyira rosszak.Sajnos nagy tömeg volt.Főleg a a kabinosnál, de a többi felvonónál is jellemző volt egy 5 perc körüli várakozás. A pályákon aztán már eloszlott nagyjából a tömeg.
Az egyes pályák nem túl hosszúak,-de ez igazából nem is tűnik fel, mert vagy a felvonó két perc alatt fel is visz a következő "dombra" vagy összefűzve a pályákat azért lehet sokáig csúszni.
Kicsit talán nehezebb pályák vannak itt, mint a hozzá hasonló síterepeken. Pl.Schladmingi síhinta..A kék pályákon is van egy-egy komolyabb lejtős rész..stb.
A Gamsleiten 2 pedig nagyon lejt, de túlélhető:-)
Ajánlom mindenkinek ezt a síterepet aki sok-sok pályát szeretne csodás környezetben!!
Aineck-11a-palya.jpg
Aineck-11a-palyaveg.jpg
Aineck-21-es-a-panoramaval.jpg
Katschberg-3-as-kisse-mar-osszeturva.jpg
Obertauern-Gamsleiten-2---Igy-nem-is-annyira-meredek--.jpg
Obertauern-Gamsleiten-2.jpg
Obertauern--Schaidberg-2a-palya.jpg
Obertauern-Gamsleiten-2-Golyoba-ne.jpg
Obertauern-Hundskogel-4d-cross-country-trail.jpg
Obertauern-Ralatas-Seekareck-palyaira.jpg
Obertauern-Zehnerkar-1a-palya.jpg
Obertauern-Zehnerkar-1-es-palya.jpg
Tiborh
42 élménybeszámolót írt
42
16 éve tag
Topik: Obertauern
2008.02.26. 07:21
Kedves Laci!
Nem a késői időpont az oka hogy nem találod Obertauernt.:-)
Obertauern 20 km-es körzetében keress!
Pl.Tweng,Tamsweg,St.Michael im Langau, St.Margarethen im Langau,St.Andrea im Langau,Maripfarr, Untertauern, stb.
Kocsival 10-15 perc út, és lényegesen olcsóbb is mint Obertauern.
A keresőnél Salzburg a körzet is, és ott feldobja ezeket a helyeket!
Kérjél az öszes helységből ajánlatot!
Sok sikert!
Üdv: Tibor
Tiborh
42 élménybeszámolót írt
42
16 éve tag
Topik: Obertauern
2008.02.25. 22:34
Szia flaszlo01!
Én ma jöttem onnan vissza.Sajnos:-)
Próbálj meg szállást keresni a https://www.hellotourist.net oldalról.Én két hete foglaltam a mostani 3 éjszakát.
3 főre 177 Euro Mariapfarr-ba. Teljesen rendben volt minden.
A weboldalon van egy olyan rész jobbra fent hogy ajánatkérés.Paramétereket megadod, nekem 2 napon belül volt szállásom..:-)
Sok sikert!
Tiborh
42 élménybeszámolót írt
42
16 éve tag
2008.02.25. 22:19
Szia Fehér Holló!
Bocs hogy most csak most írok, de nem voltam idehaza..Síelni voltam Obertauernba..:-)
Na de nem akarok offolni...
Egy biztos viszont! Ha valami nem történik az időjárással, nagy bajban lesztek a síeléssel.
Én nemrég érkeztem vissza, és három napja ott 15-20 fok között volt kora délután a hőmérséklet...
Csal a hely klímájának köszönhető,meg a megmaradt sok hónak hogy nem volt "kínlódás a síelés". A fentebb lévő pályákon azért jókat lehetett csúszni.:-)És úgy jöttem haza mintha a Bahamákon lettem volna :-)
Kérdésedre!
Én csak alapvető dolgokra emlékszem hogy voltak.
Pohár, csésze. De nem kizárt hogy rosszul emlékszem..:-) Ezekkel nem nagyon szoktam foglalkozni:-)Net elérés a szobában biztos nincs.

Tiborh
42 élménybeszámolót írt
42
16 éve tag
2008.02.21. 15:54
Fehér Holló!
A vacsora is svédasztalos.Általában 2 féle között lehet választani, és fixen van egy fajta leves.
Annyiszor szedhetsz ahányszor akarsz :-)
Desszert is van. Finom és ízletes volt a kaja.
A kabinossal értelemszerűen, (máshogy ott nem lehet lejönni a hegyről),de a "beűlős" felvonókkal is lehet bármelyiken lefelé menni. Csak bátran! :-)
Tiborh
42 élménybeszámolót írt
42
16 éve tag
2008.02.21. 12:25
Fehér Holló!

Mi voltunk a Feriendorf Ossiach-ba, nem a szálló részében hanem appartmant béreltünk.
Az egyetlen "rossz" dolog, hogy egy kb 20 perces autóút után lehet a gerlitzeni kabinost elérni.
A tó másik oldalán van szinte a csücskében a szálló.
Maga az appartmanok modernek, tágasak, szépek voltak. Az ellátás, mi félpanzióba voltunk szuper volt.Svédasztalos reggeli és vacsora. Nem is nagyon értettem hogy lehetett kihozni szálást, kaját, síbérletet 4 főre és 5 napra picivel több mint 190 ezer forintból...
Nagyon kedves volt a személyzet, közvetlenek voltak,jól éreztük magunkat. Van egy wellness rész is, egy kis medencével, meg egy viszonylag komoly szaunavilággal..Este jó volt a síelés után egy kicsit ott még ejtőzni. Összeségében minden tényleg jó volt. Ha van kérdésed, ne kímélj! :-)
Tiborh
42 élménybeszámolót írt
42
16 éve tag
2008.02.11. 18:27
Borbirol!
Valóban van a Kösterle aljában egy "tanulópálya", de T Zolinak igaza van, szerintem tanulni jobb fent.
Hangulatosabb is, és azt sem szabad elfelejteni hogyha niincs elég hideg, akkor valószínűleg vizes a hó ott mint ahogy a Klosterle alja szokott lenni melegebb idő esetén.
A fenti tanulópálya magasabban van egy kicsit talán.
Tiborh
42 élménybeszámolót írt
42
16 éve tag
Topik: Obertauern
2008.02.07. 22:25
Szállás érdekelne 02.22-02.25-ig(hosszú hétvége)
időpontban a környéken! ha valaki tud ajánlani szívesen venném!3 főre kellene apartman, vagy olcsóbb félpanziós lehetőség!
Előre is köszi!
Tiborh
42 élménybeszámolót írt
42
16 éve tag
2008.01.22. 19:18
Ja.Úgy tűnik van..:-) Nekem fele se tünt..
Valszeg kikerültem...Szerintem Tedd Te is ezt ha arra jársz..:-)
Tiborh
42 élménybeszámolót írt
42
16 éve tag
2008.01.22. 18:32
Végig néztem a képeket de nincs róla képem talán a videón van, csak azt meg nem tudom fel tölteni:-)
De ne izguljatok, szerintem nem fogtok csalódni!!
Azért egy két képet felrakok :-)Kár hogy le kell rontanom a minőségüket...
IMG-3988Masolat.jpg
IMG-3964-masolata.jpg
IMG-3992Masolat.jpg
Tiborh
42 élménybeszámolót írt
42
16 éve tag
2008.01.22. 16:52
Én nem használtam ugyan :-), de a boardosok birtokolták rendesen a műtárgyakat. Azért nagy dolgot ne várj.Van egy nagy ugrató, egy korlát, meg talán egy félkörív szerű valami ha jól elékszem...
elsőelőzőkövetkezőutolsó
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.