Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

morzsa82 által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (96)Időben csökkenő Időben csökkenő
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
2012.02.02. 20:04
Na ezek szerint leszünk egypára magyarok akkor :-)
Ha valaki egy pink kabátost lát fetrengeni a pályán kérem segítse fel :-)))
Előzmény: (gyogyi007 133019)
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
2012.02.01. 15:05
persze ahogy tudok internetet csiholni jelentkezem :-))
Előzmény: (ici82 132791)
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
2012.01.31. 22:31
már csak 3 nap és útrakelek!! juhééééééé
Bélapó! ezer köszönet a sok infóért és a helyzetjelentésekért! :-) Sajnos az én kutyusom most itthon marad de jövőre szeretném vinni.
Előzmény: (ici82 132743)
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
2012.01.28. 13:33
Szia! igen igazad van! Köszi a tippet. Sikerült új kesztyűt vennem bár nem olyat mint előszőr szerettem volna, de nem baj. Mutattak nekem ilyen kesztyűt még Eplénybe, de nem találtam boltban így szeretzem anyag madzagot és megyek a varrónőhöz :-)))
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
2012.01.28. 13:28
Hú ez igazán szuper! Sok hó!!! Ez a kocsma nagyon érdekelne! A nevét esetleg nem tudod?
Előzmény: (Bélapó 132257)
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
2012.01.27. 10:45
Szia!

nagyon szépen köszönöm, nagyon rendes vagy sokat segítettél! :-)))
Előzmény: (Bélapó 132066)
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
2012.01.27. 10:33
Sziasztok! tegnap este voltunk esti síelésen. Nagyon jól éreztük magunkat! Nem voltak sokan így teljesen élvezhető volt a síelés. A pályán volt kellő mennyiségű hó. az elején mivel a teljes pálya szakaszt nem ismertem még elég lassan mentem, de aztán később találtam egy technikát amivel ráéreztem a dologra. A pályán mivel már este volt, voltak nagyobb hókupacok/hódombocskák ami nekem nem jött túl jól mivel én bigfoot-la voltam. Eleinte szépen lassan közlekedtem a pálya egyik szélétől a másikig ahogy azt egy tanulónak illik. Sajnos az elején sokan nem figyeltek az ilyen kezdőkre mint én, és golyóba száguldoztak lefelé és többször majdnem karambol lett. Így nagyon kérem a jó tudású sízőket, hogy egy kék pályán azért jobban figyeljenek a kezdőkre. Hála istennek később már nem volt baj mert többen látták hogy a pályán próbálkozok :-)

A pálya alsó 400 méteres szakaszán nagyon kellett figyelnem mert az ott jeges volt. Volt rajta friss hóréteg de alatta kemény jégréteg aminek köszönhetően kanyaroknál nagyon sercegett a lecem. Hóányúk két pályán is mentek ezerrel.

Szeretnék néhány dolgot kiemelni:
Pozitív:
- a Solyómba beszálláskor figyelmetlen voltam és kiesett a botom a kezemből. A kezelő fiúk rögtön megállították a felvonót és ugrottak oda segíteni
- a szabadtéri büfébe fél nyolckor teát szerettünk volna inni de zárva volt már. Ennek ellenére az eladó lány nagyon rendes volt és még vehettünk teát.

Negatív:
- "üt a felvonó széke" ezt most én is megértettem miről beszéltek. Igazából nekem nem volt vészes mert mi is a kézodatétel technikát alkalmaztuk. (Bár hozzáteszem az viszont jó volt hogy így elég hamar felért az ember a hegytetőre!)
- 20.30-kor bezárt a nagy büfé.... Magamon kívűl még jó páran szerettek volna a fél 9-es zárás után beülni egy teára vagy italra.... Nem is értem hogy miért nem lehet még fél órát nyitva mikor volt nép.....


Voltak veszteségek is a pályán, nekem a felvonóból kiesett az egyik kesztyűm míg orrot fújtam, egy srácnak meg a síbotja esett le.

Viszont a pályán összesezdtem egy fekete-barna polár sálat, ha valaki keresné a pénztárba adtam le

Egyszóval mi nagyon jól érzetük magunkat, kellően elfáradtunk, ha tehetem még szeretnék ebben a szezonban kijutni de csakis hétköznap!
Előzmény: (vasssy 132097)
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
2012.01.26. 13:02
na végre működik a webkamera! jónak néz ki a hóállpot remélem este jót csúszunk.
Ha a pályán egy rózsaszínkabátost látsz fetrengeni ne tessék röhögni :-)))
Előzmény: (Kamperos 131985)
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
2012.01.25. 17:39
Holnap mennénk Eplénybe esti síelésre, de persze a webkamera megint nem múködik....!! no comment!
Előzmény: (Margarét 131942)
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
2012.01.24. 21:31
Szia!
nagyon szuper hírek! már nagyon várom a jövőhét pénteket. az az én indulásom napja. Ha megkérhetlek megnéznéd nekem hogy mennyiért lehet motorsszánt bérleni és hol? nagyon szeretném meglepni a férjemet! köszi
Előzmény: (Bélapó 131717)
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
2012.01.19. 16:05
Holnap akartunk menni Eplénybe. Győrbe egész nap szakad az eső..... nem tudom Eplénybe mi van de nem hinémm hogy sok jó.... :-((
Előzmény: (WAndrea 131210)
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
Topik: Rogla
2012.01.15. 18:02
Sziasztok! megy valaki mostanában Roglára? A Hotel Planjaba?
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
2012.01.09. 10:23
Sziasztok! hétvégén nem tudtam hozzászólást írni, mert a rendszer hibás volt, de most már tudok.
Szombaton voltunk Hirschenkogel-en. Nekem nagyon bejött a hely. reggel 9 körül érkeztünk a parkolóba volt még helyünk. Meglepődtem de nem volt iszonyat tömeg! Persze voltak síelők de a lenti felvonónál alig kellett várakozni. az is igaz hogy a kabinos felvonóba egyszerre 8 ember fért el. Nekem az 1-es kék pálya teljesen bejött. Fejlődési szintem következő szakaszához tökéletes volt. Annyi hibája volt hogy délutánra már elég jól összebuckásították a havat a pályán így elég rendesen kellett az izomzatomat használni amitől délután kettőre teljesen kifáradtam. Délelőtt szépen sütött a nap délutánra viszont beborult és esni kezdett a hó. Mivel a síelésbe kimerültem így kipróbáltam a szánkópályát. Nagyon jó a pálya, jó hosszú de azért vannak olyan szakaszok ahol gyalogolni kell rajta. Délutánra eléggé buckás volt a pálya. Mivel fáradt is voltam és vagy ezer éve szánkóztam 3 akkorát repültem le a szánkóról hogy el se hittem :-) Mire leértem a pálya végére mégjobban elfáradtam.
3 pálya nem működött a fekete, a 2-es kék és a 6-s piros.
a hó minősége és mennyisége teljesen megfelelő volt. Párom ő jobban síel lejött a 4-es piroson de azt mondta az elég nehéz volt. Az 5-s pálya viszont nagyon bejött neki.
Nagyon jó volt hogy lent a kassza mellett volt egy síkölcsönző és ott lehetett szánkót is bérelni.
Biztos hogy még visszajövünk ide!
DSCN0258.JPG
DSCN0257.JPG
DSCN0259.JPG
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
2012.01.04. 17:55
Segítsetek nekem légyszi! Hirschkogelbe hogyan lehet eljutni? Merre menjünk? kerestük a gps-be de nem találja meg :-(((
köszi
Előzmény: (Kriszmasz 129348)
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
2012.01.03. 11:10
Szia! a két meredekebb lejtőt az 1-es kék pályán mennyire értsem meredeknek vagy nehéznek? :-)
Mennyivel durvább mint a Mönichi kék pálya vagy mennyire másabb mint Sthulecken mondjuk az 1a? köszi
Előzmény: (Kriszmasz 129086)
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
2012.01.01. 15:59
Szia! majd kérlek hí megjöttetek írd le milyen volt mert 7-én elvileg odamennénk síelni mi is és még nem voltunk. Köszi :-)
Előzmény: (Kriszmasz 128821)
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
2011.12.29. 21:47
Sthulek 1a-ra ne vigyél kezdőket! én idén jaunárban tapasztaltam mekkora különbségek vannak kék pályák között....

de pár hsz-l korábban egy kedves fórumtársunk leírta nekem hogy melyik kék pálya milyen Sthulec-en
Előzmény: (Kriszmasz 128731)
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
2011.12.29. 21:23
sziasztok! ma voltunk, szuper volt! jó volt a pálya a hó minősége. még reggel kicsit apró gömböcskék voltak a hóréteg tetején ami a ratraktól volt de a síelők szépen szétporlasztották napközben :-))) napocska nem sütött borult volt az idő némi hóesés szerű is volt. 9-re érkeztünk akkor félig volt tele a parkoló de még a közelbe sikerült helyet találni. Napközben egyszer volt sor a mönichi kék pálya alsó szakaszán de az is azért mert nagyon sok gyerkőc jött. A pályán voltak de nem volt vészes.
Fejlesztések: a parkolót nagyon szuperül megcsinálták! szépen lebetonozva, kövezve! továbbá a kék pályán szép fa korlátokat helyeztek el. személyzet kedves segítőkész. a piros pályára induló felvonónál két magyar srác volt akik segítették a beülő embereket.
Délelőtt a kék pályán gyakoroltam, majd életemben előszőr lecsúsztam egy piros pályán. a 3-s pálya volt a szerencsés de kellő képpen leharcolta az amúgy is hiányos izomzatomat.
szóval nagyon jót síeltünk, nagyon elfáradtunk.
A fiúk átmentek Mariensee-be ugyanazt mondták mint az előttem szólóak, pálya alsó része nem jó, jeges, buckás. nagyon kevés hó.
Előzmény: (kovgyulus 128706)
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
2011.12.27. 21:11
Mivel én még nem tudok piros pályán menni ezért kizárólag a Mönichkirchenibe :-) jó korán megyünk hogy minél közelebb legyen parkolóhelyünk a pénztárhoz.
de a fiúk napközben átszoktak menni csúszni a Mariensee-i oldalra is.
Előzmény: (hómacsek 128539)
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
2011.12.27. 20:43
őszinte leszek én is inkább ide megyek. ma óránként néztem a webkamerát mert plussz 7 fokot írtak az előrejelzések, de nem vol annyi a max ha jól emlékszem 3 fok körül volt de az is csak akkor mikor a nap sütötte a pályát. a hó jónak nézett ki a kamerán keresztül nem tűnt jegesnek. idén februárban voltam már úgy hogy full jeges volt a pálya de ez a kamerán is simán látszódott. szóval szerintem nyugodt szívvel menj holnap és meg majd következő nap :-))
de persze várjuk Bélapó híreit is!
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.