Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Ludó által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (2)Időben csökkenő Időben csökkenő
Ludó
2 élménybeszámolót írt
2
14 éve tag
2012.02.15. 13:26
Válaszolva AAronnak, a léc úgy viselkedett karcolt lendületben, hogy teljes terhelésnél megfeszült, mint egy íj és az ív kivezetésénél, amikor csökkent a lécre a terhelés, szinte kilőtte magát. Vanczi felvetésén gondolkodva, nem tudom, hogy mi okoz ekkora különbséget, de annyit tudok és bizonyára te is, hogy ha nincs megélezve rendesen a léc akkor hiába jó. Vagy még a nem megfelelő méret is befolyásolhatja az ívtartást. Én a lécemmel, a gyári élezéssel olyan ívet húztam a jégen, hogy akár egy szeletet is kivághattam volna belőle. Persze ez csak az első napon ment, amikor megvettem. Utána már csuszikált oldalra.
Előzmény: (AAron 134228)
Ludó
2 élménybeszámolót írt
2
14 éve tag
2012.02.13. 14:49
Nagyjából ugyan az a véleményem a lécről, mint az előttem szólónak. Egy Elan gsx race lécem volt előtte és egyik alkalommal kölcsön kaptam egy barátomtól a Head Supershape Magnumot. Onnantól az Elánnal egyszerűen már nem tudtam úgy síelni, mint előtte, olyan nagy volt a különbség a két léc között. Annyira pontosan lehetett vezetni íven a lécet és annyira úgy siklott, ahogy én akartam, hogy beleszerettem. Azt a lécet megvettem használtan a barátomtól, amely kitartott 3 évet, mostanáig. Nem szerettem volna más lécet vásárolni, ezért néztem szintén Headet ugyanezekkel a paraméterekkel. De sajnos változtattak az idei modelljük paraméterein és ezt már féltem megvenni. Amikor sielni voltunk Ausztriában, véletlenül betévedtem a síboltba és ott megláttam a tavalyi modellt(Head IMagnum) leértékelve. Ugyanazokkal a paraméterekkel volt, mint az enyém, csak még benne volt a Kers. Ennek nem tulajdonítottam különösebb jelentőséget addig, míg ki nem próbáltam. Az élmény ugyan olyan jó volt, mint az előző lécemmel, pluszba jöt hozzá az, hogy ha íven vezettem a lécet, akkor érzésre nem lassult a sí, hanem gyorsult. Ezt három-négy íven tudtam tartani, utána kénytelen voltam fékezni, mert már nem bírtam tartani a ritmust.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.