Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Síverseny KIZÁRÓLAG amatőr gyerekek részére

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
Eje
101 élménybeszámolót írt
101
20 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Síverseny KIZÁRÓLAG amatőr gyerekek részére
2006.05.04. 13:11
Szevasztok!
Jó kis téma ez, de szerintem viszonylag könnyen kezelhető. (egy része az ejtőernyőzésben jól működik, de a sí az azért másabb).
Megpróbálom pontokba szedni a "saját" és az átemelt gondolatokat.
Abból indultam ki hogy az igazolt versenyzőkön kívül mindenki AMATŐR. Igaz csak az mondható PROFI-nak aki valamilyen ellenszolgáltatást kap érte. Az igazolt versenyző, sportoló is lehet amatőr (Olimpia-Világbajnokság labdarúgás ökölvívás stb.)
Tehát:
-Minden verseny eredménye egy központi adatbázisba fusson be (résztvevők és elért helyezéseik).
-A versenyeken lehetőség szerint valamilyen csoport, a tűzött pálya nehézségét rangsorolja (összehasonlítva a többi versennyel).
-Első versenyen való indulásnál minden versenyző "A" kategóriás (bízva abban hogy mindenki "amatőr").
-A versenyek nehézségi foka és az elért eredmény alapján lehetne további kategóriákat elérni (B, C, D, stb).
-Egy idő után (2-3 év) már egészen pontosan elkülönülnének a "műkedvelők", "amatőrök", "félprofik" és a "profik".
-Néhány verseny elteltével lehetne átsorolni azokat a versenyzőket akiknek olyanok az eredményei (kimagaslóan jó idő, vagy ahol elindul mindig jó helyezést ér el).
-A versenyekre előzetesen lehetne jelentkezni az elért kategória megjelölésével.
-Az érdeklődők, versenyzők számára is hozzáférhető adatbázis létrehozása (névvel, kategóriával, korcsoporttal, így a pályán név szerint ismerkednének, barátkozhatnának a gyermekek).
-Díjazásnál a kategóriák miatt több díjat lehet kiadni (talán nem nagy anyagi megterhelés a versenyek szervezőinek), de sokkal több elégedett és büszke versenyzőt lehet talán látni és nem csak egy-egy elégedett arcot mint manapság.
A gyerekeket pedig hagyni kellene versengeni, hiszen a jobbaktól sokat tanulhatnak azok akik még gyengébbek. Tehát én nem zárnám ki azokat a gyermekeket a versenyből aki nem "KIZÁRÓLAG amatőrök", hiszen mindenki a saját kategóriáján belül versenyezne.
Ez csak az én véleményem, igaz ennél a rendszernél egy kis csapatnak kellő feladata, munkája lenne, de úgy gondolom, hogy a boldog és mosolygós gyermekek látványa kárpótolná azokat akik ezt a feladatot kitűzik maguk elé és végre is hajtják.
Üdv.: És kellemes időtöltést Mindenkinek Hegyen, Vizen, Levegőben. Eje.
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
KIEMELT SÍTÁBOROK
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SZÁLLÁSAKCIÓK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.