Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Síverseny KIZÁRÓLAG amatőr gyerekek részére

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
Soma
675 élménybeszámolót írt
675
18 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Síverseny KIZÁRÓLAG amatőr gyerekek részére
2006.05.16. 13:33
Kedves Gyula!
Úgy látom, magában az alapötletben teljesen egyetértünk, a fő cél a gyerekek sikerélményhez juttatása, ezáltal további ösztönzés a síelés megszeretéséhez, esetleg profivá válásához. Az ötlet teljesen jó, sokszor mi magunk is alkalmazzuk különböző táborok végén rendezett versenyeinken, azaz szinte annyi kategóriát hozunk létre ahány gyermek van, de legrosszabb esetben is dobogóra állhat mindenki. Ez hibátlanul működik a kisebb korosztályoknál, a nagyobb gyerekeknél (mondjuk f elsőtagozatosoktól felfelé) azonban már egy kicsit veszít az értékéből a díj, ha nem volt vetélytárs. Ezért szerintem náluk már ez nem alkalmazható, itt már valóban az azonos korosztálybeli gyerekeket össze lehet engedni egymással, amennyiben a felkészülési lehetőségek is legalább közel azonosak voltak. Nyilván nem lehet úgy mérni, hogy aki már 8 napot síelt az az egyik kategória, aki meg 12 az egy másik. Ámbár mi a táboraink elején és végén is csinálunk egy szintfelmérőt, ezek alapján általában 4 kategóriát csinálunk, kezdő, középhaladó, haladó, szuperhaladó, és ezeknek a kategóriáknak külön csináljuk a versenyt. Többnyire különböző pályát tűzünk a kezdőknek és a többi kategóriának, de volt már olyan is, hogy ugyanazon a pályán ment mindenki, és mindenkit a saját kategóriájában elért eredmény szerint díjazunk. (Sokszor előfordult, hogy valaki jobb eredményt ért el mint a felette lévő kategória sok versenyzője, egyszerűen a tehetsége és hozzáállása miatt). Ezek azonban tábori versenyek, ahol nyilván úgy lehet alakítani a szabályokat, hogy az mindenkinek megfeleljen. Tudom, hogy egy országos versenyen erre nincs lehetőség, ezért kell előre definiálni, hogy ki és milyen feltételekkel indulhat, és ezeket a feltételeket esetleg szigorúan ellenőrizni is. Szerintem ez nem túl nagy probléma, hiszen ahogy én látom, van egy versenyzői kör, ahol szinte mindenki ismer mindenkit, tehát lehet tudni azt, hogy X gyerek ennek az egyesületnek a tagja, Y pedig a másiké.
Egyébként nyilván kissé badarság amit mondok, de már a felszerelésről lehet tudni, kik azok a gyerekek akik versenyszerűen síelnek, lévén azok a szülők, akiknek a gyereke tényleg csak egy-két táborba megy el szezononként, azok nem fognak a gyereknek vásárolni sok 10.000 Ft-ért versenyruhát, esetleg 3-4 lécet (külön az edzésre, külön a versenyre). Az előző mondatomat csak nagyon félve és zárójelesen tettem meg, nem szeretném, ha valaki félreértené és bármiféle rossz felhangot érezne ki belőle, valóban csak arra szolgált, hogy már ez is egy ismertető jel.
Reméljük most már lesz valamilyen kézzel fogható eredmény.
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
KIEMELT SÍTÁBOROK
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SZÁLLÁSAKCIÓK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.