Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Melyik a legjobb és legrosszabb lécmárka?

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
Stani
5449 élménybeszámolót írt
5449
Admin
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Melyik a legjobb és legrosszabb lécmárka?
2006.09.24. 17:26
No, a tavalyi szezonban 7 lécet próbáltam végig, így gondoltam beírom ide a tapasztalataimat.

1. elan hcx hyper R:~11 L: 163 - pár éve már ezzel mentem, s absz megvoltam vele elégedve, bár ha a nagy sebesség és a buckás pálya találkozik egymással, akkor kijönnek a gyengéi. Egyébiránt tökéletes slalomcarver, kiválóan lehet vele a korcsolyázos mozdulatokat csinálni. Mélyhóban is megállja a helyét, bár azért nem ez a profilja.
2. salamon crossmax R:12 körül L: 165 (újabb verzió) - hát nekem nem jött be, bár a buckákat kegyetlenül átszakította, de fordulásnál nem igen jött be, meg menettulajdonságai sem igen nyerték el a tetszésemet
3. salamon streetracer (880?) R:~11 L:160 - kb az elannal megegyező léc, menettulajdonságaiban, de szubjektív véleményem azt mondtatja velem, hogy az elan íveit valahogy jobban magamének éreztem. Bár hozzáteszem,hogy hcx hyperrel már több ideje sízek. Mélyhóban a streetracer egy árnyalatnyit jobban viselkedett az elannál. Ha választanom kéne, továbbra is a szlovén remekműnél maradnék.
4. salamon screams pilot side cut, L:160 R:13
instabil léc, nem éreztem nagy sebességnél semmi féle biztonságot rajta, beszitálás, oldalkicsúszás. Bár a rádiusza kicsi, de formájában inkább a pommes frites (hagyományos) léceket követi, mint a mai carvingokat. +10 centi még kellett volna a léchez
5. atomic short carver (beta 3, kékes-zöldes, atomic felirat fehér). R: ? L: kb 100
egy kb 100 cm hosszú carverről van szó, bohockodáshoz ideális, mélyhóban határozottan ellenjavalt, ugyanúgy nagyobb tempóban is. Adottságait elsősorban jól ratrakolt és könnyebb lejtőkön lehet kihasználni
6. atomic short carver (piros-fekete)
Ugyanz, mint a fentebb leírtabb, csak ez ha jól tudom egy korábbi kiadás
7. Atomic Metron B5 - R: 11 L: 162

a királyok királya, egyszerűen egy fantasztikus léc. Álomszépen lehet vele carvingolni, kíválóan bedönthető, a jeges-csonthó pályát/szakaszokat is uralja, könnyedén lehet vele lemenni. Mélyhóban is a fentebb felsoroltak közül ez a legjobb. Sajnos az ára nem éppen olcsó: 850 euró újonnan. Akinek van "némi" "zsebpénze", annak csak ajánlható. Ez a léc valóban megéri a gyűjtögetést :) A többiek ehhez képest fapadosak
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
KIEMELT SÍTÁBOROK
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SZÁLLÁSAKCIÓK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.