Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

síoktatás konzervativizmusa?

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
Remete András
34 élménybeszámolót írt
34
21 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: síoktatás konzervativizmusa?
2004.11.07. 23:03
By the way, a másik kérdés, hogy hol érdemes tanulni, ha (lásd fent) már nem vagyok kezdő, de még soha nem tanultam síelni, így nem tudom mi az a lépőlendület.
Viszont kipróbáltam a buckapályákat, a szűzhavat, meg kisebb ugrásokat, és ezek tetszenek, de itt még bőven lenne mit csiszolni mindenféle technikámon.

Körülnétem a lehetőségek közöt:
1. Telepített síoktató.
Ez nem nagyon játszik. Ezek gondolom alapvetően a kezdőknek jók, aligha jön össze több hozzám hasonló szintű ember egy úton.
2. Kifjezetten oktatással szervezett utak.
Két ilyet találtam a Kanyarsít és a K2-t.
Itt elvileg több oktató jön, és így valószínüleg lehetne egy megfelelő csoportot találni.
A gond az, hogy a K2 nagyon drága, ami részben a félpanziós szállásoknak is köszönhető, de egyébként is. Rádásul a magas ár mellé csak hétköznapokra szervezi a síelést (bár lehet, hogy ez meghosszabítható kalsszikus egy htesre)
A kanyasí már jobb árban van, de szűkebb a kínálat.

3. Helyi síískola meglátogatása, pl Donovaly, Hochkar.
Ausztriával az a gondom, hogy németül nem tudok, angolul meg nem mindig indul ilyen oktatás.
Donovalyban nem tudom mi a helyzet mostanság, itt állítólag kevés a magyar oktató.


Ha van valakinek tapasztalata a a témakörben, megköszönném, ha leírná.


h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
KIEMELT SÍTÁBOROK
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SZÁLLÁSAKCIÓK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.