Alpesi sí: norvég és svéd győzelmek vasárnap

2013.12.01. MTI

Alpesi sí: norvég és svéd győzelmek vasárnap A hétvégén Észak-Amerikában folytatódott az alpesi síelők világkupa sorozata. A hölgyek az amerikai Beaver Creekben, a férfiak pedig a kanadai Lake Loiuse-ban versenyeztek. Vasárnap mindkét helyen skandináv győzelem született.

Svéd siker a nőknél

Svéd sikert hozott a női alpesi sízők vasárnapi világkupa-versenye, az egyesült államokbeli Beaver Creekben rendezett óriásműlesikló futam. Jessica Lindell-Vikarby mögött az amerikai Mikaela Shiffrin lett a második, a liechtensteini Tina Weirather pedig a harmadik.

A pénteken és szombaton győztes svájci Lara Gut ezúttal kiesett az első futamban, csakúgy, mint Miklós Edit.

Eredmények:

Női óriásműlesiklás:

1. Jessica Lindell-Vikarby (svéd) 2:17.92 p (1:06.69 p/1:11.23 p)

2. Mikaela Shiffrin (amerikai) 2:18.01 (1:07.13/1:10.88)

3. Tina Weirather (liechtensteini) 2:18.48 (1:07.62/1:10.86)

Az összetett vk-pontverseny állása 5 futam után (még 29 van hátra): 1. Lara Gut (svájci) 300 pont, 2. Shiffrin 220, 3. Maria Höfl-Riesch (német) 193

A szakági vk-pontverseny állása 2 futam után: 1. Lindell-Vikarby 132, 2. Shiffrin 120, 3. Weirather 105

Aksel Lund Svindal (Kép: skiweltcup.tv )

Svindal nyert Lake Louise-ban

Az olimpiai bajnok norvég Aksel Lund Svindal nyerte a férfi alpesi sízők vasárnapi szuper-óriásműlesikló világkupa-versenyét a kanadai Lake Louise-ban. A második és harmadik helyen két osztrák, Matthias Mayer, illetve Georg Streitberger zárt.

Svindal pályafutása 22. vk-sikerét aratta, és átvette a vezetést összetettben.

Eredmények:

Férfi szuper-óriásműlesiklás:

1. Aksel Lund Svindal (norvég) 1:28.53 p

2. Matthias Mayer (osztrák) 1:28.77

3. Georg Streitberger (osztrák) 1:28.91

Az összetett vk-pontverseny állása 4 futam után (még 31 van hátra): 1. Svindal (norvég) 200 pont, 2. Marcel Hirscher (osztrák) 160, 3. Ted Ligety (amerikai) 124

A szakági vk állása 1 verseny után: 1. Svindal 100 pont, 2. Mayer 80, 3. Streitberger 60