Új hatüléses épül Nassfelden a 2015/16-os szezonra

2015.03.07. Wesselényi Andrea

Karintia legnagyobb síterepe meglepetéssel készül a 2015/16-os szezonra. A Mössern völgyből induló "Rudnigsattel" páros csákányos felvonó völgyállomásától egy modern hatüléses, szélvédővel ellátott liftet építenek, ami kb. 400 méteres szintkülönbséget megtéve repít majd 2000 méter fölé.
Sokunk kedvence a 7,6 km hosszú Carnia pálya Nassfelden, ami 1822 méteres magasságból kanyarog változatos meredekséggel a tröpolachi völgyállomásig (610 m). Igazi sportélmény naponta többször tempósan végigsíelni ezt a pályát, de népszerűségét jelenleg csökkenti, hogy csak egy csákányos + egy kabinos felvonó közbeiktatásával érhető el. Azok számára, akik nem szeretik a csákányos lifteket igazi örömhír, hogy a jövő szezontól már húzólift használata nélkül, két gyors felmenettel (egy ülőlift + egy kabinos) megközelíthetővé válik a Carnia pálya kiindulópontja a Millenium Expressz felső állomásától.
Napsütés, kék ég, porhó. Így indult a március Nassfelden. | Fotó: W.A.
Napsütés, kék ég, porhó. Így indult a március Nassfelden. | Fotó: W.A.
Március első napjaiban jártunk Nassfelden, ahol már látható az új lift promóciója a csákányos mentén. Nassfeld összes pályája (110 km) és felvonója (28 db) működött, kiváló hóviszonyokkal indult a március. Friss fotókhoz érdemes a fenti galériára kattintani!
KOMMENTEK

KAPCSOLÓDÓ GALÉRIA
Szállástippek
Landhof zum Waidegger Wirt csillagcsillagcsillag
Igényesen felújított, osztrák családi hotel Karintiában, 5,5 kilométerre Nassfeldtől, ahova a ház elől induló ingyenes síbusszal is eljuthatnak a vendégek. 2-4 ágyas szobák, félpanziós ellátás, étterem, bár, játszószoba és szaunarészleg.
Magyarul beszélünk Wellness Pályaszállás
AKCIÓ
Falkensteiner Hotel Carinzia csillagcsillagcsillagcsillag
Az exkluzív pályaszállás Nassfelden, a Millennium Express felvonó mellett fekszik. 2.400 m2-es Acquapura SPA wellness részlege, kulináris finomságai kiemelkedően komfortossá teszik pihenésünket.
Magyarul beszélünk Wellness Pályaszállás
AKCIÓK (2)
Chalet Kammleitn
Tradicionális alpesi panzió Karintiában, a nassfeldi sítereptől 4 km-re. 2, 3 és 4 ágyas szobák félpanziós ellátással, szaunázási lehetőséggel.
Magyarul beszélünk Wellness Pályaszállás
További szállástippek  
KIEMELT SÍTÁBOROK
KIEMELT SZÁLLÁSAKCIÓK
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS 10% KEDVEZMÉNNYEL
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE