Sífutás Hó-Csodaországban - Vasaloppet Kína 2016

2016.01.22.

Fantasztikus képekkel és beszámolóval jelentkeztek magyar sífutók Ázsiából. Vasziljevics Erika és Pati Nagy Attila 50 km-es távon indultak és értek célba a kínai Changchun-ban. Sikeresen küzdöttek meg a kegyetlen hideggel, pofaszéllel, szervezési nehézségekkel és nyelvi akadályokkal.
Az idei célunk a Worldloppet Gold Masteri cím megszerzése, amihez ebben a szezonban még 5 Worldloppet versenyt kell teljesítenünk. Megnéztük a versenynaptárat, és megpróbáltuk összeegyeztetni a saját időbeosztásunkkal. Így esett a választás a China Vasaloppetre is. 2014-ben, amikor kint voltunk Svédországban az „igazi” Vasaloppeten, ott kampányoltak a kínaiak, hogy ez a versenyük bekerülhessen a Worldloppet sorozatba. - írja Vasziljevics Erika a Sífutólány blogon. oldalon.
Vasziljevics Erika és Pati Nagy Attila a China Vasaloppet 2016 Sífutóverseny helyszínén, a 50 km-es táv teljesítése után.
Még anno kb 1991-ben indultam egy versenyen Olaszországban a Trofeo Topolino-n Castello di Fiemme-ben, ott voltak a Disney mesefigurák 4-5 méter magas jégből kifaragva. Az is elképesztő látvány volt akkor, de itt ezek a kínai szobrok semmihez sem fogható. Ez nem a kínai gagyi, hanem igazi mesterművek voltak, amit egy csomó egyszerű ember farigcsált, heteken keresztül egyszerű szerszámokkal.
Egy komplett utcát építettek meg hóból, csodálatos épületekkel.
Hihetetlen alkotások, nagyon aprólékos kidolgozással. Kb 150-200 db ilyen szobor lehetett, egy komplett utca is (itt volt a rajt és a cél), és sok kisebb nagyobb szobor. Volt olyan is, ami kb 25 méter magas lehetett, és vagy 80-100 méter hosszú.
Hatalmas élmény ilyen kulisszák között versenyezni, ilyet szerintem nem sokan mondhatnak el magukról. Ilyen díszlet nem sok helyen van!
Vasziljevics Erika: "A célban megkaptuk az eddigi legszebb érmünket, ami gyönyörű és utólag mindig azt mondom, hogy már csak ezért is megérte."