Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

ELAN lécek

ÜZENETEK (91)Időben csökkenő Időben csökkenő
super7bob
32 élménybeszámolót írt
32
18 éve tag
2005.10.26. 08:25
köszi a segítséget
még az érdekelne, hogy mivel jelölik egy lécen, hogy kemény v. puha?
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2005.10.24. 20:20
Hát, a súly miatt mindenképpen kemény léc kell, amit erősít az is, hogy haladó vagy, a márka az nem lényeges, inkább a hossz (testmagasság -20cm) és a rádiusz, ami legyen 10-15méter körüli.
Ha ilyenből akarsz olcsót venni, akkor a használt cuccok között érdemes körülnézni...tudom javasolni a https://www.imolasport.hu üzletet, most nagyon sok lecük van, biztosan találsz neked megfelelőt.
Én mondjuk Salomon Crossmax 10-et, Fischer RC4-et worldcupRC-t, vagy SC-t, Salomon Equipe103v-t, Salomon Scream 10 pilot-ot, Atomic Beta Race-t 9-et, Atomic Metron-t, vagy Atomic SX-es javasolnék, ha konkrét típust szeretnél.
super7bob
32 élménybeszámolót írt
32
18 éve tag
2005.10.24. 16:50
kb. 3-4 éves koromtól 14-15 éves koromig minden évben volt egy hét chopok, plussz néhány hétvége itt-ott
utána kimaradt egy évtized és tavaly kezdtem el újra síelni a tíz évvel ezelőtti cuccaimmal
carving léccel még nem nyomtam ezért szeretnék most benevezni egy ilyenre
asszem nevezhetem a tudásomat középhaladónak és nem igazán szeretek tojásülésben végigsuhanni a pályán, inkább csak nyugisan besíelni az egészet
ehhez társul még a 184-es magasságom és a kb. 110kg-os súlyom
nos ilyen opciókhoz keres valami viszonylag olcsó szerelést
milyen rádiusz és márka az ajánlott?
köszi
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2005.10.23. 18:11
Maximálisan egyetértek, nemsokára biztosan módosítjuk ezt a cikket is, mivel már idejétmúlt az, hogy a carvingot mint új irányzatot mutassuk be, most már olyan szemszögből kell nézni a dolgot, hogy "8-9 éve még a sokan használtak hagyományos, nagy rádiuszú síléceket".
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2005.10.23. 16:40
Agent!

Jók a cikkek, amiket ajánlottál. Bár az első, carvingról szóló jó írás, de sajnos már idejétmúlt. Bocsánat a szerzőtől,amikor megírta, még igaz volt. Azóta pár év alatt azonban drasztikusan csökkent a lécek rádiusza. Még a tanulóléceké is. (Bár szerintem ilyet egyáltalán nem érdemes venni.)A szerző még huszonakárhány méteres rádiuszokat ír, ez manapság maximum 16-18 méter lett.
Mellesleg ennél nagyobb rádiuszú sível gyakorlatilag nem lehet megtanulni a carvingot. Ahhoz maximum kb 16 méteres léc kell. Tanulóknak sem szabad félni a kis (11-14 méter) rádiuszú síktől (persze nem kemény profi lécekre gondolok!), csak jól járnak vele.

Az extrém carving rádiuszú sík (manapság 9-13 méter) egyáltalán nem csak extrém dolgokra valók. Mindent, még a hagyományos technikákat is könnyedén meg lehet velük sielni. Persze az extrém dolgokhoz már komoly tudás kell, azt nem adják a léchez.
Egyetértesz ezekkel, Agent?
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2005.10.22. 14:37
Super7bob!

Pontosan melyik Elan modellről van szó? Egyébként Stani jól írta, ár-érték arány az Elanoknál tényleg jó. 40-50 ezer körül sok mindenbe bele lehet szaladni. Jóba és gagyiba is.Ne a márkája és a színe alapján válassz!Sok dolgon múlik, hogy egy sí jó-e. Ezeket persze ritkán árulják el.
Tényleges segítség csak úgy megy, ha többet tudunk a síkről (hogy izé... carving sí, az nagyon kevés), és persze a te tudásodról és ambícióidról. Szerintem ne kapkodj, jól nézz körül.És gondolom mások is szívesen segítenek még neked, ha gondolod.
super7bob
32 élménybeszámolót írt
32
18 éve tag
2005.10.21. 14:44
köszi a súgást
kellemes felhasználó módjára azért a topic létrehozása után elolvastam az oldalon található infókat a carvingról:-)
időközben elbandukoltam egy hervisbe ahol meglepődve tapasztaltam, hogy head és fischer cuccok (léc+kötés) is kaphatóak 50rongy körül

ez csak valami tavalyról maradt készlet vagy jellemző, hogy egész szezonban kaphatóak a régebbi modellek kedvezményesen?
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2005.10.21. 11:02
A síléc hosszának megválasztása teljesen eltér a hagyományos léceknél megszokottól, régen nem érvényes már a "minél jobban síelsz annál hosszabb léc kell" elv, az új irány a "testmagasság -20/25cm", de több lényeges szempont is szerepet játszik, mint például az, milyen célra, milyen tudásszinttel szeretnéd a lécet használni.
https://sielok.hu/carving.htm
https://sielok.hu/radiusz.htm
Stani
5444 élménybeszámolót írt
5444
Admin
2005.10.21. 10:55
a kötések azért vannak megemelve, ,hogy ha jobban bedőlsz, carvingnál lehetőleg ne érintkezzen a bakancs a hófelülettel (ez az egyik oka). viszont annyira toronymagasan megemeltet felesleges venni, mivel a térdnek rendesen odavág.
Stani
5444 élménybeszámolót írt
5444
Admin
2005.10.21. 10:53
szia, én pár szezon óta elan léccel sízek, s csak jót mondhatók el róla. nekem egy elan hcx hyper 162 cm-es 11. valahány rádiuszú slalomcarverem van. nagyon jól lehet vele szelni a lejtőket. ár-érték arányban szerintem az elan lécek szinte verhetetlenek. még olcsóbban juthatsz hozzá, ha lemész a gyárba, ez Szlovéniába van, Bled környékén. Itt állítólag beszerzési áron lehet a síkhez hozzájutni.
super7bob
32 élménybeszámolót írt
32
18 éve tag
2005.10.19. 09:07
sziasztok
most szeretnék beruházni egy új carving lécbe de eddig nem sok tapasztalatom van a dologgal kapcsolatban
arra lennék kíváncsi, hogy a 40-50rongyért kapható ELAN léc+kötés megéri-e az árát, illetve milyen (olcsó) márkát javasolnátok?
szezononként csak néhány hétvégét síelek tehát nem lenne agyonhasználva
régen sokat csúsztam, de az elmúlt néhány év kimaradt,így meglepődve tapasztaltam, hogy a kötések meg vannak emelve
ennek mi a szerepe és a carving léceknél milyen szempontok alapján kell a léc hosszát választani? (184cm vagyok)
köszi
B!
elsőelőző
KIEMELT SÍTÁBOROK
KIEMELT SZÁLLÁSAKCIÓK
INGYENES TANÁCSADÁS
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.