Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

orientski által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (9)Időben csökkenő Időben csökkenő
orientski
9 élménybeszámolót írt
9
15 éve tag
Topik: Libanon
2008.12.27. 20:50
Végre elkezdődött a szezon Libanonban is, 40-70 centi hó esett a szezon első komolyabb hóviharából.
Faraya és Cedars is beindult...
Webcam képek az orientski.hu oldalon!
orientski
9 élménybeszámolót írt
9
15 éve tag
Topik: Libanon
2008.11.07. 17:56
Szerencsére teljesen nyugodt Libanon mostanában. Nagyon erős szezonra számítanak a helyiek, ugyanúgy több százezer külföldi vendégre, mint 2006 előtt.
Október 29-én már esett a hó a hegyekben, ez új libanoni rekord, reméljük jó jel:)))
orientski
9 élménybeszámolót írt
9
15 éve tag
Topik: Libanon
2008.09.24. 10:28
Egy jó hír azoknak, akik esetleg Libanon felé kacsintgatnának... Meglepően kedvező áron, 62-63 ezer forintért lehet Budapest-Bejrút jegyeket foglalni a Malévnál a téli szezonra (illetékkel, Áfával, mindennel...).
Ha szállás vagy "helyismeret" ügyben kell segítség, akkor kérdezzetek itt a fórumban vagy az info@orientski.hu-n!
üdv
Németh Balázs
orientski
9 élménybeszámolót írt
9
15 éve tag
Topik: Kína
2008.08.29. 19:53
Sziasztok.
Egy kis különlegesség Kínából...
Az olimpia miatt az augusztust Pekingben töltöttem, és, ha már ott jártam, "muszáj" volt síelnem egyet. A Qiaobo Ice and Snow aréna bő 30 km-re van Peking központjától (a kajak-kenu pálya mellett). 4 felvonó, 2 pálya, 200 és 300 méteresek. Természetesen ez a csarnok sem a profik paradicsoma, de 1-2 órát bohóckodni tökéletes. Meg persze a kínai gazdagoknak is jó hely arra, hogy megismerkedjenek a síeléssel.

üdv
Németh Balázs

Libanon több mint sí!
peking-1.jpg
peking-3.jpg
peking-4.jpg
peking-5.jpg
peking-6.jpg
orientski
9 élménybeszámolót írt
9
15 éve tag
Topik: Irán
2008.06.29. 23:39
A "csak" sízés olcsóbb, de nem sokkal... Egy hét kb. 700 USD Dizinben (reptéri transzferekkel, taxikkal, 3-4 csillagos szállással, bérlettel, ilyenekkel...), plusz repjegy. Sokkal jobb, de egyben sokkal drágább hely Irán annál, mint amire számítottunk. A különleges élményeket sajnos manapság már elég borsos áron mérik az egész világon...
A Pireneusokat szerencsére próbáltam már én is, de nem a spanyol, hanem a francia oldalt (La Mongie ill. Tourmalet), az sem egy rossz hegység :) (persze ez már egy másik fórum témája)
orientski
9 élménybeszámolót írt
9
15 éve tag
Topik: Irán
2008.06.12. 10:48
Irán elvileg olcsónak néz ki, de nem az!!!!
Egyáltalán nem...
12 napot voltunk, pontos összeget nem tudok mondani, de becsléseim szerint kb. 350 ezer/főből jött ki, repülővel, vízummal, szállással...szőnyegvásárlással stb mindennel együtt.
Április 8 és 20. között voltunk. Török légitársasággal, Isztambulon keresztül. Belföldön még repültünk hármat - az nagy élmény volt:)Megbuszoztunk is dögivel.
Megnéztük Teheránt, síeltünk Dizinben, aztán irány a Perzsa-öbölben Kish szigete. Utána vissza a sivatagba (Eszfahan, Yazd, Qum, nomád túra).
Egyedül szerveztem az egészet - igazából senkinek sem kívánom az egyéni szervezést. Persze az egyéni utazást azt IGEN!! Gyakorlatilag fél évem ráment, és így sem tudtam megszervezni szinte semmit sem. Az e-maileket sem kapták meg a szállodák, a telefonok nem kapcsolhatóak, szóval akadt macera bőven. Végül egy nagy ugrás volt a semmibe, ott helyben kellett mindent megszervezni, de jól jöttünk ki belőle.
Kiépítettem némi kapcsolatot most kinti irodákkal, ha valakit érdekel segítek szívesen.
+ napokon belül megalakul az Orientski Sportegyesület olyan síelőkkel, akik - ahogy a nevében is benne van - meg vannak őrülve a keleti síelésért. Ha közületek érdekel valakit, itt a fórumban vagy az info@orientski.hu-n elértek. Nekem még vannak ötleteim bőven: Kazahsztán, Örményország, Tadzsikisztán, Marokkó... Jó lenne kipróbálni az ottani pályákat.
üdv.
Persze Libanonról se feledkezzetek meg! Kezdésnek nem rossz:))))
orientski
9 élménybeszámolót írt
9
15 éve tag
Topik: Irán
2008.05.23. 08:30
Ugyanolyan, csak egy kicsit több benne a csadoros nő...
orientski
9 élménybeszámolót írt
9
15 éve tag
Topik: Irán
2008.05.22. 12:19
Íme egy-két kép.
CSC-0409-resize.JPG
DSC-0372-resize.JPG
DSC-0015-resize.JPG
sarki-fuszeres-resize.JPG
DSC-0149-resize.JPG
DSC-0246-resize.JPG
DSC-0364-resize.JPG
DSC-0567-resize.JPG
DSC-0997-resize.JPG
idill-resize.JPG
iskolakopeny-resize.JPG
sipalya-parkolo-resize.JPG
sikolcsonzo-resize.JPG
orientski
9 élménybeszámolót írt
9
15 éve tag
2008.05.22. 11:39
Volt szerencsém Levi-t kipróbálni 2004 márciusában. Néhány száz méteres szintkülönbség miatt nem volt hiányérzetem. Tunturi - így hívják a finnek a hegyeiket. Egy szinte szabályos félgömbnek kell elkézelni ezeket, még a jégkorszak termékei. Nincsneek szakadékok, nincsenek sziklák, nincsenek nagyon meredek részek - barátságos, kellemes pályákat alakítanak ki rajtuk. A hó fantasztikus minőségű volt, mivel hónapokig nappal sem olvad meg, így kicsit sem jegesedik, firnesedik. Bár mostanában belementek egy őrült versenybe Rukával, hogy ki nyit ki előbb, és ki tart tovább nyitva, úgyhogy túlzásba viszik a hóágyúzást sajnos... Motorosszántúra, rénszarvas-stake evés, Mikulás-látogatás Rovaniemiben mind-mind különlegessé teszik a finnországi telelést. Érdemes kipróbálni, csak odajutni elég drága. (feleségemnek 2004 óta Finnország a kedvence - nekem most Irán:)
(u.i.: skileb.com/hungary helyett mostantól a orientski.hu néven találtok a fórumban)
üdv: Németh Balázs
DSCN0507-resize.JPG
DSCN0514-resize.JPG
DSCN0538001-resize.jpg
DSCN0545-resize.JPG
DSCN0553-resize.JPG
DSCN0550-resize.JPG
Az idei év egyik újdonsága, hogy skandináv síterepek is bekerültek a listába, úgy mint a Mikulás hazájában található Levi.
DSCN0636-resize.JPG
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.