Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

okoskodó által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (4)Időben csökkenő Időben csökkenő
okoskodó
4 élménybeszámolót írt
4
14 éve tag
2010.01.10. 12:15
Jó napot!
MIL:
- a történelmi salakos kártékony kérdések nem tőlem valók,csak feltettem.(a kérdéssor végén olvasható)
Történeli ismereteim hiányosak, nem ugy mint a tiéd.Kalapot is emelek,de komolyan.
Nem lenne itt "salakozás" tőlem, ha a viszony európai lenne ott,és nem pedig paranoiás veztés, magyarokat "salakozásától" fertőzött -

Semmi másért nem irok mint azt hogy minél többen olvassanak más véleméyt,és gondolkodjsnak el hogy van másfajata hozzáálás is mint , "jó ez igy ,majd alkalmazkodok hozzá".

Osztrák szállásadonk, is azt mondta:
"az a gond veletek magyarokkal,(ja : akinek szlovák nevem van) hogy ahányan vagytok annyifelé szaladtok a magatok véleményével.Nincs összetartás, nemzeti öntudat.
Egy egyszerű augusztusi vihar olyan zürzavart csinált pesten,hogy egymást tiporták halálra az emberek.
Na ilyen az országotok ,mint azt a vihar megmutatott
.Ha lenne egy nemzeti cél,az nálatok megvalósithatatlan lenne,mert mindenki kiskapukat keresne.A vezetés kezdene.
Káosz ,és széthúzás,ezért nem jutok egyről kettőre.
Mi lett volna egy földrengés alkalmával?
A vezetésetek fél még a gondolattól is hogy egy összetartó ország legyetek."
Tisztán látják ők is mi van.

Per pill, velünk bármit megtehetnek.Ezért tart itt a szlovák magyar viszony.Van aki ezt nem akarja benyelni, és a maga módján megpróbál hatással lenni az adott állapotra, és erről tájékoztatni akar másokat.Itt és másutt is.Nem csak ti "osztotok" :).
Lehet sokaknak ez a a gondolkodás nem tetszik,de attól még van élet, és ettől függetlenül,ti is még szlovákiába fogtok menni sielni,pénzt költeni.Vannak azonban olyanok is akinek tetszett ez az hozzáállás amit én is sokakkal együtt vallok,és ezután meggondolt(j)a magát,és nem megy szlovákiába.Nem tartom számon,nem jegyzetelek,nem strigulázom mennyi sikerült megint.De azt tapasztalom, hogy amióta az elsőt irtam a "miért nem szeretem...", velünk együtt ujabb százak nem mennek szlovákiába.
MIL:
Élménybeszámolót irtam. Az adott országhoz tartozó topicokon volt hosszan olvasható,válaszként egy kérdezőnek.
Megkapta már el is utaztak,remélem segitettem vele neki,ezért letöröltem.
Szlovákiát jelenlegi állapotában egyszerűen nem tekintem uticélnak .(de mint azt tapasztalom nem egyedül vagyok igy)
Mikor eljöttünk Ausztriából,előző nap, 4 iskolabusz érkezett csak arra a siterületre magyarországról.
Kérdeztem a vezetőt, hogy miért nem a felvidék?
Ő mondta: nekünk nem uticél egyenlőre :))
hagy'ne folytassam.
okoskodó
4 élménybeszámolót írt
4
14 éve tag
2010.01.10. 03:37
Sziasztok!
Elolvastam pár hozzászólást, igy hazajövet, szlovákiával kapcsolatban.
Nemcsak innen, hogy "miért nem szeretem szlovákiát".
Miért oda mentek bakker?Hagyjátok a fenébe ezt a f... helyet ,és végre érezzétek magatokat jól a pályán, majd a szálláson, a vendéglátást kiszolgálást ....
Most jöttünk baza Ausztriából,csodálkozva kissé azt érzékeltem,hogy a szlovákok is lassan már inkább oda járnak...
Ök mondták: Minőségibb szolgáltatást kapnak a pénzükért.
"pedig a nyelvet is használhatják prioritást élvezve :))"
Persze aki mazohista hazánkfia, és inkább itt irogat hogy miért nem jó a pálya meg mit kéne csinálni,és akkor milyen jó lenne szlovákiában is sielni,mert közelebb van...
Talán 2 órával többet utaznál,és minden működik....
Barátom menj máshová,ne szlovákiába és értékelni fogják a szolgáltatás minőségében hogy ott költekezel.
Szlovákia még mindig nem az a hely ,ahol megértik hogy abból élnek a "siparadicsomban" (röhögnöm kell ha ezt a szót szlovákiával kapcsolan kell leirni),és turista központokban, amit a turizmus/siturizmus odavisz.
El kll menni, más országba sielni túrázni...és jobban jársz MINDENKÉPP.Hidd el TUDOM.Már évekkel ezelőtt megkérdezték tőlem, hogy
"-csodállak, hogy miért szlovákiában sielsz, mi vonzz abban" ?
Akkor a származásomra hivatkoztam.Arra hogy tudni akarom honnan jött a családom...

Lassan 5 éve már nem oda járunk, és az a kicsi többletkiadás(van mikor spórolás) teljesen más dimenzióba helyezi a sieléssel töltött időt.SZOLGÁLTATÁST KAPSZ.
Aki mahzohista járjon szlovákiába sielni.
Lassan ujabb 120-150 ember már nem oda megy sielni a "felhivásunk óta" ,aki rövidesen 200 ujabb embert "húz magával máshová,mint szlovákia",
Te (vagy a koránál fogva maga),aki szlovákiában akarsz/akar jót sielni,és a másként gondolkodókat "lesalakozni" :))), menj(en) csak bátran és fizess(en). Vidd/vigye a pénzed/pénzét oda, élvezd/élvezze a jó tót szolgáltatást.
Nem kritizállak/kritizálom.
Te/Maga azt látod/látja jó dolognak,én meg örülök annak ha újabb 2-300 fő már nem oda tervezi a téli vakációt.
Az újabb néhány ezer, nem szlovákián elköltött euro.

Mindig egy kicsivel többen vagyunk.
Mi "lesalakozottak" :)))))
okoskodó
4 élménybeszámolót írt
4
14 éve tag
2010.01.09. 16:44
Lehet hiányoltatok???
Ma érkeztünk meg a havas lejtőkről, ahol átcsúsztunk a 2010-es esztendőbe.(Nem !!nem szlovákiában voltunk :))
BUÉK a téli sportok szerelmeseinek,és politikai változást északi szomszédunknál....
ADDIGIS
Ki tud többet Szlovákiáról?
Melyik országban van Szlovákia?
Hány szlovák idősebb, mint Szlovákia?
Mondjon három szlovák királyt!
Melyik szlovákiai városban koronáztak magyar királyokat, és melyik magyar városban
szlovákokat?
Ismertesse a szlovákok harcait az Oszmán birodalom ellen!
Soroljon fel három szlovák építészeti remeket!
Hol éltek az ős-szlovákok?
Hogy mondják szlovákul: Aranybulla, Magyar forradalom és szabadságharc,
irredentizmus?
Ismertesse az önálló szlovák állam kisebbségi politikáját!
Soroljon fel három magyarbarát szlovák politikust!
Ismertesse, hogyan lehetne megoldani Szlovákia területi problémáit!
Soroljon fel három szlovák nemesi családot!
Hasonlítsa össze és elemezze a szlovák címert a magyar címerrel!
Melyik a legősibb szlovák város?
Melyik maradt fenn tovább, a Magyar Korona vagy a szlovák korona?
SMS-ben küldje el Szlovákia történelmét!
Fejezze be azt a szólás-mondást: Adj a tótnak szállást,….
A válaszokat Jan Slota címére kérjük beküldeni!
A helyes beküldők között szlovák autósmatricát (Nagymagyarországos), szlovák koronát,
szlovák porcelánokat és szlovák (tokaji) borokat sorsolunk ki.
A borítékra ne felejtsék ráírni a jeligét: Felvidék!

A kérdések nem tőlem valók.
Most olvastam a leveleimet,és gondoltam megosztom veletek is.
okoskodó
4 élménybeszámolót írt
4
14 éve tag
2009.12.25. 15:04
T Gere el tudtad olvasni azt a hozzászólást amit irtam hogy mirt az a véleményem mielőtt admin törölte???? A " NE FIGYELJ ODA" már nem állja meg a helyét.FIGYELMEZTETNI, FELHIVNI, ÉS MÁSKÉNT GONDOLKODÓKAT BÁTORITANI AKRUNK, HOGY GONDOLATAIKKAL, NINCSENEK EGYEDÜL.Nagyon jó volt egy vélemény , aki azt irta: SZLOVÁKIÁBAN SIELNI,OLYAN MINT A LÉGY A LEVESBEN,AMIT A PINCÉR KIHOZOTT.VÉGÜLIS MEGKAPTAD AZ ÉTELT,NE KRITIZÁLJ("OLCSÓN SIELHETSZ"=AMI NEM IGAZ)DE LE KELL A LEGYET ERŐSZAKOLD A TORKODON.MI LÉGY NÉLKÜLI LEVEST SZERETNÉK ÉS KEDVES PINCÉRT, MERT A VENDÉG TARTJA EL AZ ÉTTERMET.Ha az objektiv véleményekre kiváncsi valaki és nem csak a mézes mázos dicsérőre akkor elolvassa a kritikát is.Abbból mindkét fél tanulhat.(megjegyzem, ha a mc donald a megjelent ujságcikkünkre reagált, MEGKÖSZÖNTE A KRITIKÁT,pedig biráltuk,akkor ugy gondlom itt is helye van ennek) Ha nem akkor ez az oldal csak arra kiváncsi aki alkalmazkodik hozzájuk.Azonban van ennek egy hátulütője.A családom felvidéki származású. Testvérfalut választottunk a felvidékről a magyarlakta vidékről, majd a szórvány magyar településeken is próbáltunjk barátokat, "testvéreket" szerezni.Egy kulturális csoprtot hoztunk létre ,néptánc, versek, gyerekprogramok,hogy jobban megismerjük egymást a felvidéki magyarsággal szlováksággal.Mert érdekelt ahonnan származom.A tátrai vihar után pár nap alatt komoly pénzt gyűjtöttünk fa telepitésre.Az egyik rendezvényen, ezt kapták a gyerekek, és felnőttek "jutalmul" amiért érdeklődtünk irántuk, és barátian közeledtünk".- madarsky za dunaj = magyarok menjetek a dunán túlra.Kifütyültek, és ... Csalódtunk, elkeseredtünk.Innetől kezdve azt az energiát már arra forditjuk, hogy felhivjuk a magyarok , és a nem magyarok figyelmét szlovákiára,ami ott a kisebbséggel , és a másként gondolkodókkal történik.Nem a politikusok ,HANEM az egyszerű emberek figyelmét akik turisták , sielni pihenni vágyók figyelmét, akik a befizetett költőpénzükkel a rendszert támogatják, mert ők komolyabb erő mint egy eu-s politikus.2006-ban azzal a kis csoporttal kezdük,akik elszenvedték a " szlovák vendégszeretet",csak kicsivel több mint 50-en voltunk. Ez mai áron számitva napi 1000 eurohoz közelit,csak a sibérletet tekintve, amit nem hagyunk ott egy siterepen.Ez heti 7000, és nem számitottuk hozzá az egyébb vendéglátói kiadásokat.Hozzáteszem, mi szezononként 25-30 napot töltöttünk szlovákiában.Ez azért már összeg .A csoportunk minden egyes tagja három embernek mondta el az "élményeket" ,és megpróbálta meggyőzni akikkel beszélt ,magyarral, és más nemzetek állampolgáraival,mert több nyelvet beszélő a csoportunk, hogy NE KÖLTSÉTEK A PÉNZETEK SZLOVÁKIÁBAN, ÉS NE TÁMOGASSÁTOK EGYETLEN EUROTOKKAL SEM AZT A GAZDASÁGOT, AHOL A VÉLEMÉNYEDRE, ÉS AZ ANYANYELVEDRE NEM KIVÁNCSI, MERT A SZLOVÁK AZ ELSŐDLEGES, ÉS MINDENEK FELETTI,DE A PÉNZETEKRE SZÜKSÉGÜK VAN.Mára ugy tudom, több ezer emberhez juttattuk el a tapasztalatainkat, és azok is hozzátették a maguk tapasztalatait.Ha ez csak 1000 ember, és az napi 50 euro amit ott költenénk el,az már komoly összegre rúg.Ugy gondoljom,hogy ez már érezteti hatását.Az aki most az 1 eurós sibérlet akciot igénybevette, vagy amiért szlovákiában lecsökkentették az árakat, az azért is van mert "mi aki másként gondolkodók vagyunk"már nem ott költjük a pénzünket. Mindenki azt vallja " NEM VAGYUNK EGYEDÜL" , fogjunk össze, és gondolkodjunk másként.ha a politika nem tesz semmit, majd a pénz másként gondolja, mert a nélkül nincs politika.Rövidesen a szlovák élelmiszereket, termékeket is "bojkottálni fogjuk". Mára már az is százas nagyságrend, akik nézik hogy hol készült valami a húskészitmény, a joghurt a csoki a sör. Szüleink, és nagyszüleink is átvették már mozgalom gondolatait.Vannak olyan magyar vállakozások akik már eljöttek szlovákiából,és rövidesen többek is követik majd.A fiatalokat megismertetni , az idősebbeket felébreszteni szeretnénk,hogy ha nem egyenként gondolkodunk, erősebbek vagyunk.Az hiszem jól mutatja a változást ami eddig történik.Ne gondoljátok, hogy "durcás kisgyerek módján viselkedünk".Nem politikai pártot épitünk,mert ilyen irányú terveink nincsenek, viszont komoly nemzetközi kapcsolatokkal rendelkezünk mára, és nem akarunk megállni.Ahol külföldön sielünk továbbadjuk a gondolatainkat, és mára már NEM VAGYUNK EGYEDÜL OTT SEM a gondolatainkkal.Lehet törölni a hozzászólást, lehet birálni, de azt nem hogy nem vesznek tudomást a másként gondolkodókról,akik nem gyarmatositani, hanem másként gondolkodni ,felébreszteni szeretnék a szlovákiai embereket(akik olyanok,és az ellenséget látják a magyarban),hogy ne támogassonak egy olyan rezsimet aki ellenségesen viselkedik azzal a nemzettel,népcsoporttal,aki megalapozták az országuk történelmét, kulturáját,épitészeti stilusát,de folytathatnánk... Ébresztő szlovákia !!! - minél szinesebb egy ország, nyelvében ,kulturájában annál gazdgabb.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.