Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Atomic szakértőktől kérnék segítséget topikból

ÜZENETEK (11)Időben csökkenő Időben csökkenő
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2011.02.08. 21:37
Akkor már csak azt mond meg miért nyúltad le más képét?? Mind ezt a tulajdonos megkérdezése nélkül. Cseréld le e lopott képet és semmi gond, és csak a hozzászólásaid alapján reagálunk. Viszont ez egy cseppet sem elegáns megoldás, hogy többeket megtévesztesz.
ferrypappa
7 élménybeszámolót írt
7
14 éve tag
2011.02.08. 21:32
Üdv!

Nem állt szándékomban megbántani , a hozzá szólásásomat azzal is kezdtem , bár ezen megjegyzésem egyes fórumozóknak
fel sem tünt. A "gyalázkodás" szó időző jelbe téve ugye nem szó szerint értendő. Kérdésedre igyekeztem választ adni, mert úgy láttam konkrét tényekkel nem igazán válaszolt meg senki.Nekem azt tanították, hogy nincsen rossz síléc csak rossz sielő mert nem használja megfelelően.
Örülök ,pozitív hozzáállásodnak és eredményes továbbképzést a sielésedhez és meglátod mennyi élvezetet fog nyújtani bármely sl vagy gs léc.
Előzmény: (hunyadee 108829)
hunyadee
117 élménybeszámolót írt
117
15 éve tag
2011.02.08. 20:24
Szia!
De igen, az lesz a következő, hogy oktatót keresek meg lehetőséget a tanuláshoz! A GS-t nem gyaláztam, azt írtam hogy én nehezen irányítottam, nem azt hogy rossz a léc! A tulajdonosának is bevált. Azért kérdezgetek itt ilyen naivul, mert sosem ismertem még (idén januárig) élőben olyat aki tud síelni, nemhogy aki ért is hozzá. Az én társaságomban nincsenek ilyenek.
Hadd mondjam itt el, és remélem ez nem reklám, de Pécsen elmondtam az Okitánál, hgy kb mit csinálok a pályán, a választékukból ezt a Blizzardot ajánlották kölcsönbe (semmi köze a márkához, csak épp ez volt az adott tudáshoz) és tökéletesen bevált, tőlem lehetne hasonló Atomic is. Ha nem tudom meg, mi a különbség a két léc között (a neten böngészve nem találtam meg), akkor nem volt értelme kipróbálni.
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2011.02.08. 18:21
B@sszus ezt írtam én is vagy legalább is ezt akartam átadni, oszt lehet, hogy nem ment át. Az, hogy a fekete az bukó vagy sem ezen a bolhafing képen nem látom de azt, hogy ezüst bukó kontra fekete valami azt igen.
Előzmény: (huligan 108782)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2011.02.08. 18:12
ugyan az a két kép, csak ez egyiken a sisak feketével ki van "satírozva" a többi pixel mind azonos.

Rak ki mind a kettőt új ablakba és váltogasd!
Előzmény: (maci-laci 108780)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2011.02.08. 18:07
Cseréptörés :D:D Bár a hasonlóság kísérteties az már igaz. Először én is azt hittem (még írtam is Lackónak) de Lackó profilképén ezüst bukóban megy a tag itt meg nem. De az kétségtelen, hogy a ruha a síelő a síelő dőlése ugyan az.
https://sielok.hu/profil/15958644/
https://sielok.hu/profil/1072485634/
Előzmény: (AAron 108773)
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2011.02.08. 17:58
Kedves ferrypapa!

Nem akarlak megbántani, de a profilképednek a "tulajdonosa" sűrűn irogata a fórumra. Nehogy meg bántódjon!

Egy fórumtárs síelésének megitélése 2 hozzászólás után meg szerintem nem túl ildomos.

Maradok tisztelettel.
hunyadee
117 élménybeszámolót írt
117
15 éve tag
2011.02.06. 15:30
Köszi a választ Péter és Tomi!
Utánakérdezek amit mondtatok. Biztos azért zavaros a leírásom, mert nem értek hozzá, nem tudom hogyan fogalmazzam meg azt az érzést, hogy miben volt más a két lécen. Lényeg hogy a GS számomra nehezebben volt irányítható. Azt akartam kérdezni, hogy a méreten kívül, az anyagában miben más a két léc, mert ha jövő szezonban vásárolok egyet, a Blizzard SLR-hez hasonló tulajdonságút szeretnék (csak az nekem túl drága) és nem szeretnék belefutni egy olyanba mint amilyen ez a GS volt.
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2011.02.05. 21:18
Hello hunyadee!

Kissé zavaros a leírás.
A GS valóban nem kis ívekre való, ha a jégen fog a léc az szerintem pont jó, az lenne a rossz ha nem fogna jégen. Talán a leírásod alapján ami lehet még, az az hogy végig van élezve, nincs letörve az elehje-hátulja.

Üdv:
Bartus Péter - Slalom Sport
Előzmény: (hunyadee 107081)
a Tomi
127 élménybeszámolót írt
127
16 éve tag
2011.02.01. 15:58
Nem tudok jó választ adni, nem ismerem sem a szerviz élezési minőségét, sem az adott léceket. Évjárat, futott km., waxolás stb.
Előzmény: (hunyadee 107081)
hunyadee
117 élménybeszámolót írt
117
15 éve tag
2011.01.30. 20:32
Egy lécről mondanátok véleményt, hogy milyen sízéshez, síelőnek alkalmas inkább? A mostani (nem)tudásomnak és stílusomnak (nem tudok rendesen íveket húzni, de szeretek mindenféle pályán lejönni, kezelt piroson 30-50-el, feketén, buckáson csak kocogósan) egy Blizzard SLR léc felel meg (117/65/100, R=13,5m, 165cm, magnesium sandwich technology), és kipróbáltam egy társam hasonló hosszúságú Atomic GS IQ Race lécét (109/66/93, R=16m,166cm, dual torsion technology), amivel eléggé szenvedtem. Tudom hogy a GS nem arra való, de rövid fordulatokat nehezen lehetett vele venni, az élezése meg olyan volt, hogy amint keményre fagyott sima részhez ért, szinte megakadt rajta, azonnal megfogott ha nem élen mentem, hanem csúsztam-faroltam. A léc hátsó része meg nem nagyon tolerálta/engedte a rövid fordulatokat. Miért ennyire más ennek a két lécnek a dinamikája?
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.