A rocker profil és a carving síléc úgy viszonyul egymáshoz mint a szezon a fazonhoz. A carving sílécet a felülnézetből látható erőteljesebb piskótaforma határozza meg, a híd profilját (rocker vagy hagyományos) pedig oldalnézetben lehet megítélni.
Már régóta tudják, hogy a mélyhavas léceknek nem jó, ha túl kemények, mert akkor lefúr az elejük. Aztán pár éve kifejezetten viszonylag hosszan felhajló elejű léceket kezdtek el csinálni a pályán kívüli síelésre, és ezt nevezték el rocker profilnak. Kicsit egyszerűsítve ha a talpukkal összeszorítod a léceket, nem a legelejüknél fognak összeérni, hanem tulipánszerűen elállnak egymástól a csőrüknél (régen ha ilyen lécet akartak ránk sózni, elhajtottuk az eladót azzal, hogy már ki van könyökölve). Idén meg ez lett a marketing varázsszava, de nem kell teljesen bedőlni nekik. Van olyan gyár, amelyik a nem rocker jellegű léceket is pályarockernek hívja...
A rocker profil puha havon nagyon jó, mert a léc eleje felúszik, és a lágy alátámasztás miatt a léc frankón meg tud görbülni. Kemény taposott pályán már inkább csak kompromisszumos megoldás: egész jól el lehet velük síelni, de nem oda vannak kitalálva, hiszen sokkal rövidebb az aktív élhossz (mintha a léc eleje és esetleg a vége fölöslegesen lenne ott). Van vegyes profil is (adaptív), amelyiknek élére döntve előrébb van a talajfogási pontja, talpán inkább rockeres. Van olyan léc amelyik elöl rocker jellegű, és van amelyik elöl és hátul is.
Tehát nem sítechnikai kérdés hanem síléctechnikai. A rocker profil sokkal kevésbé befolyásolja a sítechnikát, mint az, hogy a rockeres sílécek egy része brutál széles: a szélesség nagyobb változást okozhat a taposott pályán a sítechnikában mint a híd profiljának jellege. Szóval mivel alapvetően síelés van és nincs carving sítechnika, és rocker sítechnika sem létezik.