Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Ausztria - hütték és dohányzás topikból

ÜZENETEK (5)Időben csökkenő Időben csökkenő
Chopoker
422 élménybeszámolót írt
422
16 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2015.04.12. 08:03
"Csak nehogy oda vezessen ez az egész, hogy már azt is megszabják, hogy otthon, a saját életteremben is csak korlátok között gyújthassak rá! WFeri"

Pedig sokaknál csak az lenne igazi megoldás, mert otthon vagy az autóban gond nélkül odafújják a füstöt a gyerekeiknek!

De jó lenne a sípályákra is egy teljes tiltás, legalább sportolás közben ne dohányoznának!
Előzmény: (WéberF 182767)
WéberF
2041 élménybeszámolót írt
2041
17 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2015.04.11. 16:25
Csak megjegyzem: erős dohányos létem mellett is mindig tiszteletben tartottam mások füstérzékenységét! Saját irodámban akár két-három óráig sem gyújtottam rá egy értekezlet során, mert tudtam, hogy van, akit zavarhat. (Persze egy értekezlet normális esetben nem tarthat ennyi ideig, de mindig voltak "bőbeszédűek", akik a semmit is sokáig tudták elmondani.)

Alapállásból semmi kifogásom a dohányzás egyes helyszíneinek korlátozásával szemben.

Egy kicsit a történelem jut eszembe: amikor a dohány - illetve a dohányzás - Amerika felfedezése után eljutott Európába, kezdetben akár halálbüntetéssel is sújtották a dohány élvezetét, majd a gazdasági szükségszerűséget felismerve uralkodói, állami monopóliummá tették a dohánytermesztést és forgalmazást. Ma is a dohánytermékeken van az egyik legmagasabb jövedéki(!!!) adó. Elfogadom, tiszteletben tartom minden embertársam füstmentességi jogát.
Csak nehogy oda vezessen ez az egész, hogy már azt is megszabják, hogy otthon, a saját életteremben is csak korlátok között gyújthassak rá! WFeri
Előzmény: (minerel 182763)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2015.04.11. 11:26
Nem adok igazat. Itthon is sokkal jobb lett kint is megszokják majd. Nem estünk át sehova. Ezzel a törvénnyel masszívan ülünk annak a lónak a hátán.
Nehogy a nyúl vigye már azt a puskát.
Előzmény: (WéberF 182760)
WéberF
2041 élménybeszámolót írt
2041
17 éve tag
2015.04.10. 23:08
Jártam néhány osztrák panzióban, ahol pl. kérték a szobákban a dohányzás mellőzését (ez rendben is van!), de azért a "Stammtisch" és környéke mindenhol dohányzó-hely. Kiváncsi leszek, hogy valósul meg 2018-ra a teljes tilalom. A sógorok eddig normálisak voltak az "Uniós ajánlások" alkalmazásában, szerintem most is normálisan maradnak a ló hátán. Nem úgy, mint mi magyarok, mi mindig átesünk a ló túloldalára. :D WFeri
Előzmény: (TZoli 182759)
TZoli
1159 élménybeszámolót írt
1159
20 éve tag
2015.04.10. 21:42
Ezt olvastam a hírek között:
Egy törvénytervezet szerint más európai országokhoz hasonlóan általános dohányzási tilalom lép életbe az osztrák vendéglátóipari egységekben is 2018 májusától.
A vendéglátóhelyeken kívül a dohányzás tilos lesz majd a vásárcsarnokokban, a klubhelyiségekben és a sátoros szabadtéri eseményeken is, nem vonatkozik viszont a tilalom a szállodákra. A hotelekben kialakíthatnak dohányzóhelyiségeket, amelyekben azonban sem ételt, sem italt nem szabad majd felszolgálni. Azok a vendéglátóhelyek, amelyek 2016 júliusáig önként áttérnek a dohánymentességre, pénzügyi kedvezményekben részesülnek.
A szabályzás kiterjed majd az elektromos cigarettákra is, mert azok is függőséget okozhatnak, és az Egészségügyi Világszervezet (WHO) nem zárta ki egészségkárosító hatásukat.
KIEMELT SÍTÁBOROK
KIEMELT SZÁLLÁSAKCIÓK
INGYENES TANÁCSADÁS
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.