Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Tauplitz topikból

ÜZENETEK (5)Időben csökkenő Időben csökkenő
LeviL
8 élménybeszámolót írt
8
5 hónapja tag
2024.10.09. 13:09
Szia!

2015-20 között voltunk ott néhányszor január végén-február elején, akkor hál'Istennek mindig volt elég hó ahhoz, hogy becsúszhassunk a faluba.
Ha jól emlékszem, a képen látható kis hídig tudtunk lécen lejutni (egy helyen kereszteztük addig az aszfaltos utat, ott néha meghagynak egy hó-szigetet az átlépésre, néha eltakarítják).

Viszont innen a hotelig 3-400 métert már csak gyalog lehet megtenni, ha van is egy kis sávnyi hó az út szélén, az tele van kaviccsal.

szerk. a mapy.cz elég jól mutatja a városba vezető sípályákat, érdemes azt is áttanulmányozni.
Előzmény: (Okulare 221452)
aquamarin.JPG
mapy.JPG
WéberF
2044 élménybeszámolót írt
2044
18 éve tag
2024.10.08. 13:28
Tauplitz nem a szívem csücske, bár van ismerősöm, aki esküszik rá. Az okok, hogy nem szeretem: síoktatói gyakorlati vizsgám itt úszott el (nem a terep hibájából! HaHa) Inkább az a bajom, hogy nem igazán áttekinthető pályarendszer, inkább "felmegyek-lecsúszok" lehetőségekkel. A hegy nyugati oldalára nem merészkedtem át, mert a déli oldalon volt a szállásunk. Igaz, mindez csaknem 20-25 éves emlék. WFeri
Whylechlapht
7 élménybeszámolót írt
7
10 éve tag
2024.10.08. 13:12
Mi 2018-ban voltunk itt március végén. A 2-es pálya akkor nem működött. Busszal, vagy kocsival lehetett közlekedni Mitterstein-ig és vissza. Szerintem decemberben sem lesz ez máshogy.
Előzmény: (Okulare 221452)
ttamas1028
197 élménybeszámolót írt
197
14 éve tag
2024.10.08. 12:55
Én érdemben nem tudok hozzászólni, de kivánom, hogy legyen akkora hó, hogy sikerüljön.
Azért arra készülj lélekben, hogy itt nem fogtok tudni lejönni, aztán hátha!
Előzmény: (Okulare 221452)
Okulare
14 élménybeszámolót írt
14
8 éve tag
2024.10.07. 19:53
Sziasztok! Úgy néz ki, hogy decemberben pár napot Tauplitz síterepén tölthetünk. A Hotel Aquamarinban lenne a szállás (ha összejön) és nézegetem a sítérképet, összevetve a Google Street View-el és a műhold képpel és nem teljesen világos a helyzet. A sítérkép szerint egy kék pálya (2) vezet le a parkolóig, ahonnét síbusz visz vissza. De teljesen úgy tűnik, hogy az utolsó 6-700 méteren közúton kell eljutni a parkolóig a házak között. Én feltételezem, hogy ezt takarítják a hótól, illetve hóinséges időben nem hóágyúzott. Tehát itt lecsatolás vár ránk? Jól értelmezem? Van valakinek személyes tapasztalata erről a pályáról? Készítettem egy vázlatot is, ahol a műholdképen kék pöttyös útvonal felel meg a sítérképen pirossal kiemelt résszel és a rózsaszín jelölés mindkettő képen rózsaszín, de talán az már síelhető. Csak a közút ejt gondolkodóba.
terkep.jpg
h i r d e t é s
h i r d e t é s
UTASBIZTOSÍTÁS 10% KEDVEZMÉNNYEL
KIEMELT SÍTÁBOROK
KIEMELT SZÁLLÁSAKCIÓK
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
Havazás Előrejelzés
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.