Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Gerlitzen Alpe - Karintia topikból

ÜZENETEK (4)Időben csökkenő Időben csökkenő
Nagy Norbert
6 élménybeszámolót írt
6
14 éve tag
2010.01.10. 09:36
A P7 és P8 pakolohoz fizetos uton vezet az ut, 7Euro. A P5-os ut is fizetos 8Euro. Ráadásul csak nehany 100 hely parkolohely van fent és lehet hogy hólánc is szükséges. A P1 nagyon gyorsan betelik, de a P4 is tokeletes. Innen ingyen buszok szállitjak az utasokat nagy buszok, vagy kis mikrobuszok tomeg szerint. Ez ajtotol ajtoig szállit P4 és P1 között, nekünk még 1 percet sem kellett várakozni.
A P6 parkolo hatalmas 800 hely, ez is jó, bár nekünk Bodensdorfból 2x20 km (kb 2x20 perc) volt az ut.
Érdemes tudni, hogy minden jeggyel, vagy bérlettel naponta csak egyszer lehet használni a kabinos nagy felvonót.
Előzmény: (Gabor0511 78831)
borbirol
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
2010.01.07. 12:32
Szia Gábor!

Annyira nem vészes azért a dolog. Ha esetleg nem tudsz a kabinos melletti parkolóban megállni, akkor nyugodtan menj valamelyik másikba. Kb. 10 VW kisbusszal (schuttle bus) szállítják a síelőket a lifthez. Ezek a buszocskák folyamatosan pörögnek, és egyszerre kb. 10 embert tudnak vinni. Vannak rendes nagy 40-50 fős buszok is, de azok ritkábban járnak. Nekem úgy rémlik, hogy a P5-ös parkolóhoz egy fizetős úton lehet felmenni, de a P7-,P8-as használható lehet, bár nem túl nagyok. Jó még a P6 a Klösterle aljában. Szerintem ez a legjobb választás, mert hatalmas, és ez Gerli legjobb pályája, s nem kell küzdeni a KanzelBahn-nál küzdeni. Ez este akár egy órát is jelenthet.

Üdv.: BL
Előzmény: (Gabor0511 78831)
tt55
3 élménybeszámolót írt
3
14 éve tag
2010.01.07. 12:24
Szia! Ha jól tudom az lezárt, fizetős út. A tavalyi Feierndorf Ossiach tapasztalat alapján a megoldások: P1-3 8.30-ig és 9.30 után vagy P4 és ingyen-busz vagy legrosszabb esetben P6. Tíz nap múlva megyünk(bár most az Aichelberghof-ba fogunk lakni)majd frissítem az infókat. Üdv TT
Előzmény: (Gabor0511 78831)
Gabor0511
5 élménybeszámolót írt
5
16 éve tag
2010.01.07. 11:18
Sziasztok!

Barátaimmal februárban először látogatjuk meg Gerlitzen síterepét, és egy kis segítséget szeretnék kérni azoktól, akik jobban ismerik ezt a helyet.
A Feierndorf Ossiach Hotelben foglaltunk szállást, és minden reggel autóval fogjuk megközelíteni a síterepet. Mivel 10en leszünk, ezért nem látok esélyt arra, hogy minden reggel 8ra az annenheimi kabinoshoz érjünk. Írták korábban a fórumon, hogy később viszont hosszas várakozás és parkolóhely keresés várna itt ránk.
Alternatívát jelenthet-e a pálya megközelítését tekintve a P7es parkoló? A sítérkép alapján egy szerpentin vezet fel hozzá Bodensdorftól. Mennyire autózható ez az út, illetve mennyire telített a 7-es parkoló??
Amennyiben ez az útvonal nem alkalmas, akkor milyen megközelítést tudnátok még ajánlani?
A válaszokat előre is köszönöm.
Gábor
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.