Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Szlovákia
Bachledova Dolina - Bachledka - Jezersko
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Strachan Panzió - wellness hotel közvetlenül (50 m) a Zdiar/Strachan sípályák mellett
ÜZENETEK (91)Időben csökkenő Időben csökkenő
Levi19711023
60 élménybeszámolót írt
60
15 éve tag
2011.12.30. 16:53
Sziasztok!
Most jöttem haza innen,nagyon sokan vannak,kb.20 percet kellet várni a 3 személyesre.Hó az van rendesen a pályán,délutánra buckás,de nem jegesedett.Jezerskora nem mentem át.Bachledován 2-s pálya volt zárva.
Összességében nagyon jó volt.
Üdv:Levi
Tomba74
35 élménybeszámolót írt
35
14 éve tag
2011.12.29. 11:15
Sziasztok

Milyenek most a hoviszonyok Bachledovan a weben lattam 60 cm ki volt most ott? személyes véleményt szeretnék.
Köszi előre is
ottisz
13 élménybeszámolót írt
13
13 éve tag
2011.12.28. 21:20
okés, köszi!
Jó csúszást! ;)
Levi19711023
60 élménybeszámolót írt
60
15 éve tag
2011.12.27. 19:18
Szia!
Csütörtökön megyek ide,letesztelem és irok.Én is kezdő vagyok:-)
Előzmény: (ottisz 128406)
ottisz
13 élménybeszámolót írt
13
13 éve tag
2011.12.26. 16:28
Sziasztok!
A jezerskoi oldalon a kék 4-es mennyire durva? A sípálya adatai alapján elég meredeknek tűnik. Valakinek tapasztalat? /Viszonylag kezdők vagyunk/
funtineli
5 élménybeszámolót írt
5
15 éve tag
2011.12.21. 21:54
Szia!
Mi január végén megyünk majd. A Limbánál foglaltam szállást.
Levi19711023
60 élménybeszámolót írt
60
15 éve tag
2011.12.21. 19:35
Sziasztok!
Valaki tudna ajánlani szállást Bachledován?Két ünnep közt mennék ide,jó lenne ha magyarul is tudnának.
Elöre is köszi.
tothlevente
379 élménybeszámolót írt
379
14 éve tag
2010.03.16. 20:51
Sziasztok!

A március 12-15-ei hosszú hétvégét a Bachledova-Jezersko síközpontban töltöttük. Bachledova a kezdők számára ideális és népszerű. Szinte csak magyar hangot lehetett hallani. Azonban sokkal kevesebben ismerik a hegy túloldalán lévő Jezersko síközpontot. A két síközpont össze van kötve 3 illetve 4 üléses felvonóval. Mégis a túloldalon alig lehetett sielőket látni, holott a pályák változatosabbak és a terület is hóbiztosabb.
Mivel kevésbé ismert, ezért engedjétek meg, hogy röviden bemutassam.
Jezersko Bachledova felöl csak ülőszékes felvonóval közelíthető meg, lévén, hogy a hegy túloldalán van. Autóval ezért Spisska Bela, Relov az útvonal.
Jezersko egy kis goral (lengyel népcsoport) falu, ahol mindössze pár százan laknak, vagy még annyian se. Minden ház farönkház, ami egy ódon hangulatot kölcsönöz a településnek. Az abszolút csend és nyugalom miatt családosoknak, pihenni vágyóknak ideális, szórakozási lehetőségeket itt nem találni. Az apres ski-t az egyetlen szlovák kocsma jelenti.
A szálláslehetőség a kevés ház miatt erősen korlátozott, de akinek sikerül, az nem fogja megbánni.
A síközpont legújabb fejlesztése a 4 üléses felvonó, amely összeköti Jezersko-t Bachledovával.
Jezerskoban a kék pályáktól a feketéig mindent meg lehet találni. A pályák átlagosan 700 és 1400 méter hosszúak a meredekségtől függően. Mindegyik pályát tudják hóágyúzni. A legmodernebb hóágyúkkal és pályakarbantartó-gépekkel találkoztam, amelyeket Ausztriában is látni lehet.
A síközpont fekvése ideális, hiszen a lejtői keleti fekvésűek, így a délutáni napsütés sem olvasztja meg a hófelszínt. Gyönyörű a táj!!! Minden pálya fenyőerdőben van. A csúcsről a Magas-Tátra panorámája fantasztikus.
Mivel nagyon kevesen ismerik, a sorbanállás teljesen ismeretlen fogalom Jezerskoban. Szombaton is és vasárnap is 30-40%-os kihasználtsággal ment az ülőszékes, a húzóliftek még ennyire sem voltak kihasználva. Mégis működött minden!!
Az egyetlen hátrány azonban a megközelítése. Jezersko központjáig az út aránylag jól járható, onnan azonban az utolsó 1 km a sípályáig már csak egy nyomvonalon, lévén hogy szűk a völgy. Annyira keskeny az út ezen része, hogy még a hóeke sem tud végig menni a falun. Így csak és kizárólag hólánccal és bátor vezetési stílussal lehet a síközpontig autózni, ahol egyébként parkoló van. Igaz, szinte teljesen üres. A kevésbé bátrak még hólánccal is képesek elakadni.
Mindent egybevetve gyönyörű 4 napot töltöttünk itt a csalágunkkal. Gyermekeink (4 és 8 évesek) el voltak ragadtatva a táj szépségétől.
gyepál
125 élménybeszámolót írt
125
18 éve tag
2007.02.26. 20:07
Kösz az infot, jó szolgálatot tettél. Két hét múlva megyek lomnicra és ki akartam próbálni ezt a pályát is, most már biztos hogy megteszem. Csak az a kérdés lesz-e még akkor hó? Ahogy nézem most sincs több 30 centinél, és ha nem jön lehűlés vagy hó, félek nem lesz már semmi sem...
ncsaba
2 élménybeszámolót írt
2
17 éve tag
2007.02.25. 22:34
Teszek fel néhány fotót ízelítőnek, kedvcsinálónak. A honlapjának a címe:
https://www.skibachledova.sk
207-0738.jpg
207-0753.jpg
207-0771.jpg
207-0783.jpg
207-0790.jpg
208-0816.jpg
208-0834.jpg
ncsaba
2 élménybeszámolót írt
2
17 éve tag
2007.02.25. 22:22
Sziasztok!

Most jöttem haza Szlovákiából,ahol már sok síterepen megfordultam, de most egy olyanra sikerült ráakadnom, amely nálam viszi a pálmát! A neve Bachledova Dolina. A lengyel határnál lévő Zdiar falu határában van, a Magas-Tátrához tartozik. A pályák jól karbantartottak, még e mostoha téli körülmények között is. Összesen 10 km-nyi pálya síelhető, amihez 1 székes és 5 tárcsás felvonó tartozik. A pályák minden sítudáshoz megfelelőek, hiszen van 3 kék, 1 piros/kék, 1 piros, 1 piros/fekete és 1 fekete. A pályákról csodás a kilátás a Magas-Tátra csúcsaira. Mindehhez ráadásul igen olcsó napi síbérlet társul (400 Sk = 3000 ft). A majdnem duplaennyibe kerülő Csorba-tói pálya nem tetszett harmadannyira sem, ráadásul ott annyian voltak, mint az oroszok a pénteki napon, it meg hétvégén sem volt 1-2 percnél hosszabb sor.
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.