Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Klippitztörl
síterep infó oldal
ÜZENETEK (235)Időben csökkenő Időben csökkenő
kazi79
128 élménybeszámolót írt
128
18 éve tag
2007.02.12. 20:46
Sziasztok!

Tegnap a Klippitztörre mentünk, határtól kb. 2 óra a Graz - Klagenfurt közötti pályaépítésekkel együtt.
Az autópályától kb. 15 km-t kellett menni és ott is voltunk. Sajnos későn érkeztünk, így a kettes ülőliftnél nem tudtunk parkolni, a 2. parkolóban kaptunk helyet, 20 m-re a pályától, a Schwarzkogelhütte mellett.
Az összes piros pálya le volt zárva, de azért elő volt készítve. gondolták, akinek nem számít , az hadd menjen.
Szóval rossz a P2 és P3 parkolókban, hogy onnan csak csákányos lift visz fel a csúcsra. Hosszan és meredeken.
De ha felérsz, kiváló a hó minősége, széles pályák, simára el volt dolgozva. Nem voltka kevesen, de eloszlott a nép a pályán.
Ja, és elég sok magyar volt. Leghgosszabban kb. 5 percet álltunk sorban.

Majd csatolok képet is, ha valakit érdekel.
Szóval nekünk bejött, csak fél órával korábban kell érkezni!

Üdv

kazi
Klippitztoerl02113aspalya12.JPG
Klippitztoerl02113aspalya13.JPG
Klippitztoerl02113es4palyakkeresztezese10.JPG
KlippitztoerlParkolo021101.JPG
Klippitztoerl0211Parkolo06.JPG
Joci
461 élménybeszámolót írt
461
17 éve tag
2007.02.08. 06:36
Helló Laci8!

Magyarnyelvű síoktatással kapcsolatban keresd a Car-tour telepített oktatóját a +43 664 6365 775 osztrák telefonszámon. Tartózkodási helye Koralpe. Nyugodtan ajánlom. Koralpen én is tanultam nála.
laci8
2 élménybeszámolót írt
2
17 éve tag
2007.02.07. 16:43
Még annyit hogy jó lenne ha a pályán magyar nyelvű sioktatás is lenne.
laci8
2 élménybeszámolót írt
2
17 éve tag
2007.02.07. 16:12
Sziasztok!

Jövő hét végén megyünk 3 napra sielni Ausztriába, a szállásunk neumarkt in steiermarkban lesz, ehhez közel lévő pályákat néztem:
Klippitztörl
Grebenzen
Murau
Turracher Höhe

Ezekről a pályákról szeretnék véleményt kérni, aki már sielt itt az melyiket ajánlja inkább.

Magunkról: öten megyünk ebből egy teljesen kezdő a többiek már valamilyen szinten tudnak sielni, de egyikünk sem profi ezért nem igényeljük a fekete pályákat.

Segítségeteket előre is köszönöm!
kazi79
128 élménybeszámolót írt
128
18 éve tag
2007.02.07. 10:22
Köszönöm a válaszokat!

Igazából optimálisnak tűnik 2 gyerekkel! Családi helyet keresünk, jól síelhető pályákkal, lehetőleg ülőlifttel!

Sokat segítettetek! így amegvan a vasárnapi program!

Köszi
Kazi
Péter64
123 élménybeszámolót írt
123
18 éve tag
2007.02.07. 10:19
A pályák leginkább kezdőknek és középhaladóknak valók. Meredek pálya nincs. A kétüléses felvonó lassú, a négyüléses normális. Aki nincs elkényeztetve nagyvilági felkapott síterepekkel, az itt is élvezeteset tud csúszni. Azért inkább "családi" síterep.
Head
8 élménybeszámolót írt
8
18 éve tag
2007.02.07. 10:05
Szia!

Én tavaly voltam ott síelni. Szerintem nagyon kellemes hely. A kétüléses felvonón kívül működik egy újabb 4 üléses is, ami kb 5 perc alatt visz fel a hegycsúcsra. A pályák változatosak és eléggé szélesek, a hütték is megfelelőek. A felvonókra nem kellett sokat várakozni még hétvégén sem. Egyetlen hátránya van a pályarendszernek: nincs igazán kezdőknek való pálya, mert a kék pályákon is vannak nehezebb szakaszok, de ha nem vagy abszolút kezdő, akkor ez nem probléma.

Jó sielést!
kazi79
128 élménybeszámolót írt
128
18 éve tag
2007.02.07. 09:52
Sziasztok!

Elég jó határ menti elérhetőséggel találtam ezt a terepet. (kb. 2,5 óra Celldömölkről)

Tudtok róla valamit azon kívül, amit a Bergfex és a sielok.hu leír róla?

Milyenek a pályák? A liftek sebessége?
Előre is köszi! Ha minden jól megy (és miért ne menne jól, hisz 20 cm friss hó esett mára), akkor vasárnap meglátogatjuk a terepet!

Üdv

Kazi
girak
4 élménybeszámolót írt
4
19 éve tag
2005.02.07. 21:09
Hello!

Én még 2001-ben voltam Klippitzen, akkor még csak 1 ülős lift volt. Kellemes csalódás volt nekem is a hely. A Car-tour-nál fizettünk be és Klippitztől 10 km-re laktunk Prebl-be. Egy izgalmas (olyan meredek, hogy lefele 1-esben is megindult a kocsi motorfékkel) hegyi úton ingáztunk naponta kocsival. Nem vészes távolság.
Ott boardoztam életemben először. Mondjuk, mint síoktató, nem ott síeltem magam halálra, de jó móka volt :) Akkori élményeim és a fejlesztések alapján ajánlani tudom én is. Ha pedig a Car-tour szállása nem romlott le (ld. a Lachtalról szóló írásomat ugyanebben a fórumban), akkor azt is tényleg jó szívvel ajánlom.
A két meredek csákányos egyáltalán nem vészes, a szlovák adagolós Tatra Pomak rángatózásai és meredek pályái sokkal gázabbak :))
Jujika
12 élménybeszámolót írt
12
19 éve tag
2005.02.07. 17:46

Helloka!

Hát nagy mozgás nem volt ebben a topikban míg távol voltunk, de azért le írom hátha valakit érdekel, hogy fantasztikus hetet töltöttünk Klippitztörlön.
Ez volt az első ausztriai síutunk, és a szállást is a neten foglaltuk, de a lefoglalat Moselebauer Hütte a legjobb választásnak bizonyult /Full extra hegyikunyhók a pályarendszer egyik legyszebb részén/
A pályákat kifogástalan minőségű folyamatosan karbantartott porhó fedte (kivéve a csúcsot, ahonnan a szél időnként elfújta a havat), ami köszönhető volt a kegyes időjárásnak, a gondos munkának, na és annak, hogy a pályákat a legnagyobb rosszindulattal sem lehetett zsúfoltnak mondani. Közel távol alig volt valaki, szinte csak mi és a pályarendszer. Hihetetlen volt az eddigi szlovákiai élményeink után...
Fekete pálya szerelmeseinek azonban mégsem ajánlanám ezt a helyet, mivel a pályák zöme kellemesen sízhető kék vagy piros.
Egy szó mint száz, mi akár már holnap visszamennénk gondolkodás nélkül!

Jó síelést mindenkinek aki még csak ezután indul!
Jujika
12 élménybeszámolót írt
12
19 éve tag
2005.01.20. 12:33
Helloka!

Mi is Klippitztörlre készülünk jan.29.-től. Ez lesz az első alkalom így bármilyen infó érdekel a hellyel kapcsolatban. A szállást egyébként a
http://www.huettenpartner.de/index.php?pid=10014
oldalon keresztül foglaltunk, mivel a nagyobb társaságunknak az irodákban már nem tudtak megfelelőt ajánlani. A Moselebauer Hütte-k (remélem így kell írni) egyikében leszünk 1700m-en. Volt már valaki itt? Még mindig nem egészen egyértelmű hogyan tudjuk majd megközelíteni a szállást első nap. Ez csak azért érdekes mert kezdők is lesznek a csapatban. Szóval elég kalandos lesz, azt hiszem.... :)))
Minden esetre már alig várom!
Rossi
252 élménybeszámolót írt
252
19 éve tag
2005.01.19. 16:21
Nincs, azok csákányosok, viszonylag hosszúak (1,3km) és van benne egy meredek szakasz, de gyorsan felérnek a hegy tetejére. Ha szállás érdekel a https://www.huetten.com oldalon van több fő részére kunyhó, illetve sok pályaszállás van bent az erdőben( a pálya mellett, fent a hegyen). Veszprémből mentünk, s csak egy napot, ezért szállás nem kellett.
Rossi
mferi
35 élménybeszámolót írt
35
19 éve tag
2005.01.19. 13:22
Köszi Rossi!
A sítérképeken csak két ülős liftet láttam, középen két húzós megy egymás mellet az érdekelne, hogy nincs -e azok helyett egy beülős, vagy másik beülős amit nem vettem észre. Szervezett úttal, vagy magán úttal voltál, és mennyiért.
Rossi
252 élménybeszámolót írt
252
19 éve tag
2005.01.19. 10:46
Hello, most voltam hétvégén, csodálatos volt! Tényleg kis hely, meg az egyik ülőfelvonó le volt zárva egy 24 órás boardercross verseny miatt, de a másik részén is lehetett boardozni, síelni. Széles carvingolható pályák, izgalmas letörésekkel, kevés emberrel a pályán. Igaz a piros pályák nem voltak nyitva most. A lifteknél átmentünk a kapun és beültünk a felvonóba. Várakozás: 1mp. A hüttékben szól az elmaradthatatlan sramlizene, de egy pohár sör mellett elviselhető az is. Szépen ápoltak a pályák, még délután sincs bucka, mert nem síelik ki, annyira kevesen voltak. Egyébként az autópályától csak 16km, nagyon jól megközelíthető.
Ha van még kérdésed írj!
Rossi
mferi
35 élménybeszámolót írt
35
19 éve tag
2005.01.19. 09:57
Klippitztörre mennék síelni, még soha nem voltam, az árak kedvezőek, de az ismeretségi körömbe még nem volt senki. Akinek van gyakorlati tapasztalata kérem ossza meg velem.
elsőelőző
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.