Biztosan így akartad írni?
„Felhívnám szíves figyelmed, hogy mennél jobban hajlított térdekkel történik egy olyan élhelyzet létrehozása, fenntartása, melyre valamilyen okból éppen erre van szükség, annál kevésbé tud a térd "oldalirányba törni".”
A térd ugyanis közepesen hajlított állapotban tud legjobban oldalra mozdulni, tehát szerintem pont fordítva van. Nyújtva semennyire nem mozdul oldalra, és nagyon hajlítva pedig korlátozottan.
A legegészségtelenebb kitérése pont az élre állítás környékének hajlásszögeinél van. Nagyon könnyű és csábító megoldás az élezésre és rendkívül egészségtelen. Az élezés oldalán durván megterheli a porcfelszíneket és közben nagyon erős feszítést tesz a szalagokra is. Szerintem a térdet védő izmok sincsenek a megfelelő tónusban ilyenkor.
Elkerülni nem lehet (a „ne csináld!” kicsit sem működik), hanem olyan dolgokat kell adni a síoktatásban, amelyek vagy kizárják vagy hatékonyabb megoldást nyújtanak helyette (pl. a helyes medencereflexek felépítése - „pedál” - erre is jó).
Kerestem pár képet, hogy egyértelmű legyen mire gondolok a térd ledöntése alatt. A piros vonal mutatja a terhelés hatásvonalát, a kék a csontok adta alátámasztást. Akkor kapna a térd egészséges terhelést, ha a kettő egymáson feküdne.