Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Síelésünk kivesézése

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Síelésünk kivesézése
2013.01.18. 00:05
Bocs a rövidségért, de tényleg iszonyú feszített a meló...

A berakott kép után nem megy befelé a léc orra, hanem kicsapódik a sarok, a forgáspont a csőr körül van. Forgatásról sincs szó, mert levegőben van a léc. Utána valóban szépen teszi le a csőrét, de a probléma nem itt van, ezért is javasoltam azt, amit. A probléma előtte van, a kikormányzás végén. Utaltam rám, hogy nincs rendben a hasizommunka. A hasizmok végig túl passzívak, a hát homorú. Ez megblokkolja a medence és a láb hajlékony mozgását, a kanyar végén a térd nem tudja hajlítással elvenni az erőket, és emiatt kell derékkal kivenni (meg kell nézni, a térdek nyújtottak, a hajlásszögük nem változik lényegesen: ez törzsprobléma következménye). Szerintem ez messze nem anticipáció, hanem a nem megfelelő törzsizommunka következtében előjött kényszer. És mivel ez kevés, emiatt ugrik el a léc, ez a tartás rántja ki a nyomvonalból. Utána a korrekció ügyes, de megint egy kemény ütést tesz a derékra.

De mivel épen itt volt mellettem Piri is, gondoltam megkérdezem, neki elég jó szeme van. Szerinte is ez történik.

De majd Soma eldönti. Ha szerinte ez jó irány, akkor nyilván ebben az irányban tanul tovább, ha nem, majd korrigál rajta, hiszen az ő mozgása, az ő síelése. Szerintem viszont van benne egy olyan elem, amelyiken érdemes lenne viszonylag gyorsan változtatni a dereka és a síelése miatt.
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
KIEMELT SÍTÁBOROK
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SZÁLLÁSAKCIÓK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.