Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Síelésünk kivesézése

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Síelésünk kivesézése
2015.02.25. 19:17
Joci!

Mi van jársz talán síoktatói tanfolyamra? Mert:

- Az élben forgatás a síoktatók munkájának a szóhasználata. Örülök, hogy NÁLAD is létezik ez a fogalom. A "kicsit szélesebb" viszont nem illik bele egy definícióba. Legalább is nálam nem fér bele. Ezért írtam volt, hogy definíciók nélkül nem fogunk tudni tovább lépni. A „kicsit nagyobb” -nál, a „nagy különbségnél” pontosabb meghatározás szükséges. Ez lehet a vagy karcolás, vagy forgatás. És itt most nem csupán a nyom szélességére kell gondolni. A jól síelő pontosan tudja, milyen érzés, amikor hagyja saját élein futni a léceket, illetve mennyire más érzés, amikor azok forgatásban vannak. A vagy karcolás, vagy forgatás mindenesetre egy pontosabb meghatározás, mint a „kicsit szélesebb”. Szerintem.

- igen, a párhuzamos hosszúlendületet kisebb élszöggel síeljük meg, mint a rövidlendületet.

- megideologizált flatterolás? A flatterolás hiba, nem kell megideologizálni. Olvasd el kérlek még egyszer, hogy mit írtam flatter és a driften közötti különbségről. Kérlek, ne kezdj el te is „fabábuzni” mert az olyasmi vitát csak a négyévesek erőltetik.
Előzmény: (Joci 181331)
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.