Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Koronavírus-járvány

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
Steve33
47 élménybeszámolót írt
47
8 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Koronavírus-járvány
2021.11.11. 09:54
Hosszabb távra előre tervezni lehetetlen ebben a szezonban is,
én tavaly is mindig csak kb. 1-2 hétre előre terveztem, és mentem oda, ahova a szabályok épp megengedték.
De ehhez kb. egyfolytában a konzuli infókat bújtam, + az adott célország friss szabályait.

Közben Grüner Pass FAQ-t is átnéztem, az átesettség igazolásával kapcsolatban:

Was ist ein Genesungszertifikat?
Das Genesungszertifikat ist eines der drei EU-konformen Zertifikate des Grünen Passes. Aus heutiger Sicht beträgt die Gültigkeit des Genesungszertifikats sechs Monate: Das Genesungszertifikat gilt frühestens vom 11. Tag nach der ersten molekularbiologisch bestätigten Infektion (mittels PCR-Test) eines Krankheitsfalles bis zu 180 Tage danach. Positive Antigen-Tests werden bei der Ausstellung von EU-konformen Genesungszertifikaten nicht berücksichtigt.

Es werden nur Genesungszertifikate zur Verfügung gestellt, wenn das erste positive molekularbiologische Testergebnis zum Zeitpunkt der Ausstellung nicht länger als 180 Tage (sechs Monate) zurückliegt. Liegt das Testergebnis länger zurück, wird kein Genesungszertifikat zur Verfügung gestellt.

Info: Trotz Umsetzung des Grünen Passes können in Österreich nach wie vor folgende bereits bestehende Nachweise vorgezeigt werden: ein Absonderungsbescheid sowie eine ärztliche Bestätigung über eine in den vergangenen sechs Monaten erfolgte und bereits abgelaufene Infektion mit SARS-CoV-2.


Az info-s rész a végén a lényeg:
Bizonyítható az átesettséget orvosi igazolással vagy karanténos határozattal.
Grüner Pass-t nem kapsz, de továbbra is elfogadottak.
Én tavaly a házirvos által angol nyelven kiállított igazolással voltam több országban.
Előzmény: (Kis Kovi 212867)
KIEMELT SÍTÁBOROK
KIEMELT SZÁLLÁSAKCIÓK
INGYENES TANÁCSADÁS
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.