Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Rokonszenves, nem megamulti símárkák

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Rokonszenves, nem megamulti símárkák
2009.02.19. 11:37
Mely olyan símárkák ismertek előttetek, akik
- Nem valami megamulti óriás cégbirodalom részesei.
- Európában gyártják a termékeiket
- Esetleg szerepet vállalnak a környezetvédelemben.

Egyelőre nem tervezek lécvásárlást, csak elgondolkoztam. Már beszéltünk itt a témáról a
völkl made in china topikban. (Azóta sem tudom hogy mi a helyzet pontosan a völkl-el.)
Ott nem esett szó a nagy multikról, meg a felvásárlásokról, de szerintem az is meglehetősen káros hosszútávon. Ebbe beletartoznak az olyan részvénytársaságok is amiknél a többségi tulajdon nem az alapító családjának, vagy régóta a cégnél dolgozók kezében van.

Szerintem az óriáscégek, és a részvénytársaságok(ismeretlen tulajok esetén) nem tesznek jót sem a fejlesztésnek, sem a versenynek, sem a termékek tartósságának.

Egy óriáscég részeként a dolgozók, fejlesztők nem érzik a biztos talajt a lábuk alatt. A részvényesek célja általában a minnél rövidebb távon történő kinyerése a minnél magasabb nyereségnek. Általában semmi érzelmi kötődésük nincs az adott terület iránt, nem 30 évre előre gondolkodnak.
A fejlesztés a legtöbb esetben valaminek a megspórolását jelenti. (Szintén a részvényesek, és a nyereégmutatók kedvéért)
Egyáltalán fejlesztésről csak akkor lehet szó, ha az kellő többlethasznot hoz, presztízsből nem fejlesztenek. A felvásárlásokkal csökken a valóban
különálló, egymással versenyben lévő márkák száma, sokszor pont csak az üzleti vetéjtárs eltűntetésére való.
A valódi verseny végül megszűnik amikor már csak 2-3 háttértulajdonos ál a márkák mögött.
Ma sem értem, mi kerül egy picit komolyabb belépőkategóriájú lécen 40-50-60 ezer forintba, amikor ennyiért már egy komolyabb fúrókalapácsot lehet kapni. Vagy miért nem kapunk ezért a pénzért vastagabb, nitridált,vagy valamilyen karbid bevonatú élet, strapabíró, jól javítható léceket.

Amik eddig ezen elvek alapján szimpatikusnak tűnnek:

Elan, Head, Fischer, Explosiv, Esetleg Kneissl(ott nem tudom mi a háttér). A kisebb márkákat az explosivon kívűl nem ismerem,
úgyhogy bárki hozzátehet még.
A headnél nagyon tetszik hogy résztvesznek a cool earth project-ben.(Sőt, az egyik vezetőjük a kitalálója) Valami évi 28 négyzetkilóméternyi
esőerdőt mentenek meg a kivágástól, úgyhogy ha a többi cég nem tesz hasonló lépéseket, azt hiszem a következő lécem egy head lesz, még ha kicsit többe is kerül.(Ezért hajlandó vagyok többet fizetni)

Az atomicot, blizzardot miért kellett eladni annak idején?
KIEMELT SÍTÁBOROK
KIEMELT SZÁLLÁSAKCIÓK
INGYENES TANÁCSADÁS
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.