Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Franciaország
Alpe d'Huez
síterep infó oldal
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
Mil
803 élménybeszámolót írt
803
17 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Alpe d'Huez
2010.02.15. 12:51
:(

Szögezzük le, hogy a pályák nem jegesek, hanem tökéletesek voltak. Komolyan.

A Sarenne közepe felé van egy köves rész, kétségtelen. Zavart engem is.

A Sarenne utolsó szakasza síléccel állva is kicsúszható. Boarddal neccesebb, a társaim mondjuk végigcsúszták, de tényleg nem minden boardosnak sikerült. Szerintem zölddel kéne jelezni a térképen és akkor mindenki tudná, hogy elég uncsi.

Az összes laposabb rész (Sarenne alja, ADH teknő alja, Dome des Petites Rousses 2800) léccel kilépkedhető, én botot pl. sem használok.

A Pic Blanc vasárnap és egy hóeséses éjszaka utáni nap kivételével a többi 4 napon nyitva volt.

Az utolsó nap a Signal de L'Homme-on pörögtünk a friss mélyhóban. Tényleg tejköd volt :( Amúgy ADH szlogenje "A Nap szigete", nem véletlenül, 300 felett van a napos napok száma. Február első hetében 5/6 napos nap volt, azért az nem rossz.

Sajnálatos a szállás ügy :( ADH 1860-on voltatok vagy Huez 1500-on? Mondjuk onnan is jön fel egy kabinos, de látszik, hogy attól elég messze is vannak még szállások.

Mi a ADH 1860-on a Pleiades-ben voltunk, kb. 300 méterre a Telecentre egyik állomásától. Hazafelé meg a házig tudtunk csúszni.

Szerintem ADH-nak két hibája van:
1) messze van
2) a felvonók
a) elavultabb, lassú, buboréknélküli ülőszékesek (hideg),
b) lassú kabinosok
c) gyors, de a nagy szintkülönbség miatt ritkábban járó kabinosok (egy oda, egy vissza)
d) pörgős, de dinamikusan indítő tárcsások - ez tulképpen nem hiba :)
Előzmény: (Ági85 84595)
h i r d e t é s
h i r d e t é s
KIEMELT SÍTÁBOROK
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SZÁLLÁSAKCIÓK
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
Havazás Előrejelzés
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.