Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Sérült léc - mi legyen vele?

ÜZENETEK (12)Időben csökkenő Időben csökkenő
Vécsey Zsolt
275 élménybeszámolót írt
275
21 éve tag
2008.01.17. 00:32
Az a lec azert kapott rendesen, talan meg is ra is terheltel kicsit, amikor meglattad a kovet ? KUNZMANN cuccokat rendelhettek nalam, ahogy azt mar maci-laci is tette.
kedves davidpeter, szerintem bennunk lehet bízni :)))
coolman
971 élménybeszámolót írt
971
18 éve tag
2008.01.11. 16:41
Háj!!!

Gyulán a buszpályaudvarnál van a szaki, ha ott megkérded, akkor egész biztosan tudni fogják a helyiek. Ez egy szakbolt és kölcsönző is egyben. Elég eldugott helyen van, de biztos megtalálod. Szerintem nincs másik síkölcsönző Gyulán.

Ez a léc még simán javítható, de én nem állnék neki sajátkezűleg.
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2008.01.10. 23:13
Ha már itt a szakikat emlegetjük: Vas megyében ki megbízható szerintetek?
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2008.01.10. 22:01
Szia supersport_dude!

Semmi nagy gond, nyugodj meg! A serüles messze van a kantnitol, siman javithato. A lec szerkezete nem serült, gyakorlatilag 100%-osan javithato.
Persze rendes "szakihoz" vidd, meg latszani is alig fog!
zsoci
552 élménybeszámolót írt
552
18 éve tag
2008.01.10. 20:35
Ha lehet akkor ezt a gyulai szakit határold be pontosabban légy szives! Békés megyei vagyok én is és eddig nem nagyon volt ötletem hogy a közelben hol szervizelnek normálisan.(A csabai kölcsönzösről nem sok jót mondanak.)
supersport dude
233 élménybeszámolót írt
233
17 éve tag
2008.01.10. 20:30
Köszi Macilaci; már bele is kezdtem az olvasgatásba!

A Kunzmann cuccok jónak tűnnek, bár nézegetve a honlapot picit bonyolultabban adják elő mint a Toko + faterom is Toko dolgokkal babrált annak idején a pincében. Mondjuk az, hogy adott ember melyik márkából vesz cuccot az sztem részletkérdés...

Egy Toko gyertyával, illetve javítóporral (vélemény esetleg?), meg egy Toko vasalóval indítom a sort; aztán, ha nem megy a dolog ("nagyon akarásnak be****ás a vége" :) akkor lehet, hogy "ráfanyalodom" Gábor bácsi tapasztalataira és segítségére!

Na mindegy, addig is a sielésen pörgök.

Powee satut hol intézted?

Kép a sérülésről:

a-gikszer.JPG
coolman
971 élménybeszámolót írt
971
18 éve tag
2008.01.10. 19:58
Hello.

Tavaly megsérül az egyik haverom full-extrás boardja . Vadi új volt és öltözésnél eldölt kantnival a betonra. Budapesten nem vállalták el sehol a javítását. Egy helyen azt mondták 40.000 !!!!!! ért megcsinálják. De nem lesz tökéletes. Namármost:) Van itt felénk egy szaki aki ért az ilyesmihez, de addig csak hallottam róla. Na gondoltam kipróbáljuk mit tud az öreg. Háááááááát MEGCSINÁLTA. Kérdeztem, hogy mennyibe kerül, erre azt mondta, hogy ugyanmár ez rutin munka volt jövünk még ide úgy is. Természetesen azért kapott borravalót és a deszka tökéletes azóta is. Nagyon sok mindent megtudnak csinálni az igazi szakemberek. Semmi esetre se dobd el a lécet.

Ez a szervíz egyébként Gyulán van.

cool
powee
424 élménybeszámolót írt
424
18 éve tag
2008.01.10. 18:07
En nekem bevalt a toko. Abbol van si-satum, elezom, waxmousom,waxlehuzo, waxlehuzo-elezo, loszor kefe, bronz kefe, stb. Ezt olyan 50-60k huf-bol ki lehet hozni es akkor van egy profi szervizes felszerelesed. En meg iden veszek egy hianyzo talpkantni elezot hozza gyemant reszelot, es egy uj oldal-kantni elezo reszelot. Sajnos nem olcso dolog, de megeri, foleg hogy mig ezzel babralsz akkor is a sielessel foglalkozol keszulsz ra. Ha barmi kerdesed van szolj segitek. Egyebkent szamomra is rossz tapasztalatok vezettek ide, viszont iden a hoshown megismerkedtem Gabor-bacsival, akire talan egyedulikent rabiznam a leceimet. Sajnos egyetlen baj hogy Vacon dolgozik, de nagyon mesterfokon uzi az ipart, csak Wintersteiger gepekkel dolgozik a legprofibbakkal, tobb 10eves gyakorlata van a siszervizelesben. Ha kell megadom a cimet. Ja es nem draga, ha nem kell sokat javitani a talpon a komplett szerviz 3000, ha full ujra kell rakni a talpat akkor 4000ft.

En hozza vinnem el ilyen balesetben megserult silecemet az tuti.
supersport dude
233 élménybeszámolót írt
233
17 éve tag
2008.01.10. 16:50
A mindenkori lécemet soha soha többet nem viszem szervízbe, most tervezem, hogy beszerzek minden kelléket, és belevágok a szervízelésbe magam, sajnos sehol nem tapasztaltam azt (tényleg sehol), hogy úgy foglalkoznak vele, , mint ahogy azt én tenném, bár ez nem csak sível van így, hanem minden mással is (;ezzel nem azt akarom mondani, hogy felcsapok pl. autószerelőnek, de horgászcuccaimat, computert ugyanezen indokból tanultam meg szétszedni-összerakni). Ez részben a gépi csiszolás, waxolás miatt is van. Szóval ki fogok adni egy csomó pénzt külömböző kütyükre és utánnaolvasok a dolognak.

Teszek képet föl!

Köszi
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2008.01.10. 16:46
Szerintem ember nincs aki így válaszolni tud vakon,hogy nem látta a sérülést.Tegyél fel egy képet róla de inkább egy normális szervízbe kellene vinni ahol érrtenek is hozzá.
supersport dude
233 élménybeszámolót írt
233
17 éve tag
2008.01.10. 16:32
Sziasztok!

A kérdés: megszabaduljak tőle, vagy semmi para?

Tavaly vásárolt sílécem egy "professional" Intersport szervíz után (Murphy) a hétvégén elég csúnyán megsérült.
A talpán (kő, vagy szikla volt a "tettes) egy kb 50 Ft-os nagyságú részen kiszakadt az anyag, nem a famagig, de a famagot körülvevő anyag már látszik, tehát a csúszó felület teljesen eltűnt ezen a helyen, kb középen; szerencsére a kantni nem sérült meg/szakadt ki.

Nagyon sajnálom, imádom ezt a lécet, 100 k jó magyar Forint volt még tuning rezgéscsillapítót is vettem rá (én marha).

Szóval : szerintetek milyen sérülés az, amikor "kuka" a léc; egy ilyen már annak minősül? Hozzáteszem, hogy amikor bérlésről (mindig a legújjabb, ha megsérül le****om stb) vásárlásra adtam a fejem akkor úgy voltam vele, hogy "na most 5 évig ez lesz a sím".

Vagy ne parázzak és jöjjön a jó öreg Toko gyertya.

Köszönöm a hozzáértő, illetve hasonlóakat tapasztalt síelő kartársak hozzászólásait.

Üdv.
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.