Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Atomic Race SL vagy ELAN Race SL?

ÜZENETEK (18)Időben csökkenő Időben csökkenő
Joci
461 élménybeszámolót írt
461
17 éve tag
2010.03.08. 19:32
Szia!
Üdv az SLX táborban.Úgy látom sikerült össze barátkozni a léccel. Nem csodálom tényleg jól eltalált paripárol van szó.
Ha jól bánnak vele csodákra képes, és ami a lényeg a gazdája is úgy fogja érezni. Ahogy írtad meg kell vele barátkozni aztán meg odatenni magad és már teszi is a dolgát.
Nekem február közepén volt három napom megismerkednem a léccel és most március 13-14-15 tervezem, hogy keményen beleálva megtudjam mire vagyunk képesek együtt. Csupa jóra számítok. Már nagyon várom, hogy újra a nyeregben lehessek. Bánatomra utána várhatok 9 hónapot a következő alkalomig.

Üdv:
Előzmény: (Tomba74 86836)
Tomba74
35 élménybeszámolót írt
35
14 éve tag
2010.03.08. 08:31
Szia Joci!
Tegnap jöttem haza Ischglből ,fantasztikus élményekkel.
Az Elan slx bevált ,kemény léc, jól reagál a kanyarokban,stabilitása kiváló,mindegy, hogy jeges pályán vagy mély porhóban sizel.
Amúgy a léccel nem lehet csak úgy lezserül csúszkálni,tiszteletet meg kell adni neki,megfelelően kell megterhelni.
Első nap kifárasztott az igaz,de miután megszoktam én léptem oda neki és próbáltam kihozni belőle amit lehet.
Úgy érzem ez sikerült,de szerintem még vannak felfedeznivalók a lécben.
Tomba
Jó havat!
Tomba74
35 élménybeszámolót írt
35
14 éve tag
2010.02.22. 21:48
OK, meglesz és köszi?
Joci
461 élménybeszámolót írt
461
17 éve tag
2010.02.22. 19:29
Ha megjöttél írj néhány sort hogy sikerült a síelésed.
Milyen tapasztalataid voltak a léccel kapcsolatban. Remélem csupa kellemes meglepetést fog okozni.
Maga a léc egy letisztult, masszív fa maggal, és titánium megerősítéssel. Évek óta bizonyít. Mellőztek belőle mindenféle "népbutító" reklám fogásként belepakolt kütyüket.
Ha egyszer valami bevált kár is lenne elrontani.
Február 12-14 közt voltam Klippitztörl-ön és szép számmal fordult elő az ELAN SLX. Nálam már bizonyított. Szerintem te sem fogsz csalódni benne.
Jó síelést!
Előzmény: (Tomba74 85480)
Tomba74
35 élménybeszámolót írt
35
14 éve tag
2010.02.21. 20:33
Köszi szépen,1 hét múlva,már remélem sikerül kipróbálni Ischgl-ben.
Joci
461 élménybeszámolót írt
461
17 éve tag
2010.02.21. 18:48
Nyugodt lehetsz. Az a léc tud mindent amit kell. Én magam az újabb típusát a waweflexest használtam három napot. Csodás paripa. Jó rugós szerszám. Én magam 95 kg. vagyok, de úgy dobott át egyik ívből a másikba ha kellően meg lett nyomva, mintha pehely súlyú lennék.
Meg kell barátkozni vele, mert bosszú álló tud ám lenni. Alattomos dolgokat is tud művelni.
Klippitzt-en 30 cm friss hó után amit a ratrak még nem tudott az első két nap után betömöríteni kellően, na azon úgy vágott át mint kés a vajon. Csak még nekem kellett szoknom, hogy erre is képes. Lackónál voltam kint oktatáson és azt monta rá, hogy ez a laza túrt hó jót fog tenni a lécbiztonságomnak. Igaza lett. Utolsó napra keményre vasalt pályán sokkal jobban ment a síelés mint előtte bármikor.
A te lécedről egyébként Lackó tudna a legtöbbet mondani. Évek óta hajtja őket, most is van neki ilyen. Én csak jót hallottam tőle.
Tomba74
35 élménybeszámolót írt
35
14 éve tag
2010.02.21. 15:20
Szia Joci!
A régebbi keményebb slx race-t vettem meg, Debrecenben sikerült, 65000 Ft-ért,a léc új.
Remélem nem volt rossz választás.
Szerinted?
Joci
461 élménybeszámolót írt
461
17 éve tag
2010.02.21. 14:42
Szia!
Gratulálok. Szerintem jó választás volt. Ha össze szoktok a léceddel nagyon jó síélményben lesz részed. Egyébként hol sikerült az üzletet megkötni és melyik léc az pontosan? A régebbi keményebb, vagy az idei kicsit lágyabb waweflex-es (hullámosított felületű) lécet vetted meg?
Előzmény: (Tomba74 85416)
Tomba74
35 élménybeszámolót írt
35
14 éve tag
2010.02.21. 08:02
Sziasztok ,tegnap vettem egy pár Elan slx Race lécet 160cm R11,7.
Hosszas utánaolvasás után ez tünt a legmegfelelőbbnek számomra ,hogyha az ár/érték arányt is figyelembe vesszük.
Elméletileg sokat tudok róla,aki már sielt ilyen léccel ,megköszönném ha mégosztaná velem saját tapasztalatait a léccel kapcsolatban.
Előre köszönöm!
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2009.11.05. 18:04
Helló Attila!

Az SL12 az Atomic top SL léce, 07/08-as darab, az SL az Elan második SL léce, 06/07-es.
Az Atomic definitíve kölcsönzői, ez a kötés jóval drágább, mint bármelyik sima Neox, a kereskedő hülye lenne ilyet rendelni eladásra. Itthon nemigen van olyan kereskedő, aki top lécet rendelne a kölcsönzőjébe, ez csak pálya mellett külföldön rentábilis, ergo külföldi pálya melletti kölcsönző széthajtott síje, ergo hazudik az eladó.
Másik irányból levezetve: 100 ropiért ezt a sít, ami 200 felett volt jóval, csak 07/08 végén, vagy még inkább 08/09 elején tudta megvenni újonan (tételezzük fel, hogy volt olyan hülye kereskedő, aki ezzel a drágább kötéssel rendelte, amit abszolúte nem tud érvényesíteni az eladásnál). Azaz a tavalyi szezonban használta (volna) először. 7 nap sízés szerintem az átlag, ráadásul ennyit kibír még jégen is egy jó élezés. Hosszabb sízés szerintem inkább 2 hét. Szóval elég sokat kellet mennie ebben az 1 szezonban (1,5 szezon vagy 4 év nem tudom honnan jön), hogy
ennyiszer élezzék.
Fontos még tudni, hogy az Atomic a carving korszak hajnala óta nem gyártott fa magos lécet, a beta szerkezetű lécek intenzív használatnál sajnos ki tudtak puhulni, nem beszélve a vastag kantni miatti jellegzetes kantni szakadásról, ezt nem könnyű észrevenni. (idéntől gyártanak).
Az Elan famagos, oldalfalas szendvics konstrukció, a famag alatt titanium lappal.
A fa mag sem garancia, ismerek olyan oktatót, akit szponzorál az egyik hazai nagy nevű forgalmazó egy nagyon jó, elismert szlalom léccel, és a napi több órás gyötrés miatt egy(!) szezon végén úgy eláll a léc eleje, hogy ha összetesszük a két lécet, majdnem középen találkoznak....
Szóval külföldi kölcsönzős lécekkel vigyázni, főleg a pályakölcsönzősekkel.
Külföldi kölcsönzős lécet az erős kantni oldalkopásról lehet felismerni (a kerámiaköves gépek miatt), a hazai kölcsönzős kantni inkább talpfelől kopik (csak "rásunnyan" a szalagos csiszolóval, hogy fényes legyen a kantni, és a végén a talp hordó keresztmetszetű lesz, és nem tudod miért bizonytalan a léc-riszpekt a kevés kivételnek, én már ránézésre megmondom, melyik lécet hol szervizelték, néha azt is, hogy ki....)
Minden használt léc annyit ér, amennyi talpa van, mert ha az elfogy, akkor dobható a léc. Egy odafigyelő szervizes 0,5-1 tizedet szed le egy szerviznél, egy flegma, vagy külföldi gép 2-3 tizedet. Tekintve hogy külföldről jött a léc, 6 szervizt figyelembe véve szerintem 3 tizednél több talpa nem lehet. Ha 100-ért vette újonnan, és most 3 tized talpa van, akkor pont 30-at ér. ez csak annyira jó biznisz, mintha 1/3 csokit vennél 1/3 áron, mondjuk ha csak ennyire van pénzed, akkor okés. Illetve nem, mert nem vettem bele, hogy sz@rrá van hajtva a bele (micsoda allegória).
A mostani Atomicoknak lehet hogy vékonyabb az élük, de a talpuk garantáltan annyi, mint a többi lécnek: 1mm. És a talp kopik el előbb, mint az él, tehát tökmindegy, milyen vastag a kantni. A vastagabb kantni a Beta szerkezetnél ridegebb, kevésbé flexibilis, jóval nagyobb sansszal szakad (pattan) el.

Üdv:
Bartus Péter - Slalom Sport
Előzmény: (Stani 72840)
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2009.11.04. 20:03
A mostani Atomicnak alig van élük, tisztelet a kivételnek (metron), igazodva a fogyasztói társadalomhoz. A 30e jó árnak tűnik és így képről sem néz ki rosszul. Egy személyes vizitet megérne szerintem, ha 100 napot síeltek vele, akkor is korrekt ár.

A kölcsönzős lécekkel csak óvatosan, NassF.-en áprilisban bérletem egy Salomont és annyira ki volt puhulva, hogy még légycsapónak is csak szódával.
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2009.11.04. 18:21
nem jön össze a 25 nap a 6x élezéssel így sem, a "hosszbb síelés" mondjuk legyen 7 nap, ha csupajég pályán nyomja az ember végig, akkor előfordulhat, hogy ez után élezni kell, azonban ennek kicsi az esélye, de ha így is lenne, az akkor is csak 3-4 élezés, tehát valahol nagyon sántít a képlet. Másrészt aki áldoz 100 feletti összeget egy SL lécre, az négy év alatt általában nem 25 napot síel, esetleg szezononként 25 napot...
szantoattila
4 élménybeszámolót írt
4
15 éve tag
2009.11.04. 18:17
ezt a választ kaptam!
Igen, vadi ujan vettem, akkor 100 korul volt ez a lec. Altalaban egy hosszabb sieles utan eleztettem, de volt, hogy jeges palya miatt het kozepen is nyomattam.
szantoattila
4 élménybeszámolót írt
4
15 éve tag
2009.11.04. 16:34
én is azon gondolkodtam, hogy egy 25 napot síelt lécet miért kell 6* élezni! szóval akkor jobban járok, ha én is megveszem a kölcsönzőben "ledobott" idei évi lécet ...
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2009.11.04. 16:13
A 25 napot nem is láttam!!!
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2009.11.04. 16:12
Az Slnél elég fontos adat az, hogy milyen magas vagy!

Az Elant nem ismerem, de csak jót hallottam róla (meg jól is néz ki)!

Az Atomic egy 2007/2008-as osztrák kölcsönzőből vásárolt darab!

A kölcsönzők általában nem foglalkoznak a szerviz gyakoriság hátrányaival, mivel egy szezon után "kidobják" eladják a léceket. Ez esetben nagyon nem mindegy, hogy a kantni milyen állapotban van. Itt mindkét érték fontos: talpofelüli és oldalfelöli vastagság illetve ezek szimmetriája!

Ha közepes állapotú a léc, a 30000 Ft-ot bőven megéri.
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2009.11.04. 16:12
Kedves Attila!

Ezzel a kilógó lólábbal csak abszolút amatőröket lehet megvezetni.

Egy 25 napot síelt lécet miért volt szükséges 6 x élezni?

Üdv.:
Replaci
https://www.kanyarsiklub.hu
szantoattila
4 élménybeszámolót írt
4
15 éve tag
2009.11.04. 15:51
Tisztelt Fórumozók!

Segítségüket kérném abban, hogy melyik sílécet válasszam illetve egyáltalán válasszam e valamelyiket.
Mindkét léc egy aukciós oldalon található meg, tehát használt.
Az első léc egy Atomic Race SL 12, jelenlegi tulaja is már használtan vette, ő kb. 35 napot síelt vele.
http://www.vatera.hu/atomic_sl_12_race_silec_si_verseny_silec_155644555.html

A második léc egy Elan Race SL, 4 éves léc, tulajdonos állítása szerint max. 25 napot síelt és 6X volt élezve.
http://www.vatera.hu/elan_race_sl_silec_156122888.html

Kérdésem az lenne, hogy érdemes e valamelyiket megvásárolni, mivel a bolti ár töredékéért juthatnék hozzá, viszont nem akarok egy profi, de leharcolt lécet vásárolni, amit jövőre "kidobhatok" az ablakon.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.