Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Leváló lábujjköröm

ÜZENETEK (9)Időben csökkenő Időben csökkenő
nyugiba
399 élménybeszámolót írt
399
17 éve tag
2011.02.13. 15:54
Szia!

Nekem egyéb banális okokból kifolyólag (pl. szűk hótaposóban elmentem bevásárolni) már többször leesett a körmöm. Sícipő miatt még soha semmi bajom nem volt. Egyszerűen a sícipő kölcsönzés vásárlás sok helyen olvasható alapszabályait kell egy átlagos síelőnek betartani. Pl. simára kíhúzott sízoknival, jól becsatolva próbálni a cipőt járkálva, előredőlve, stb. min. 15 percig. Ha ezalatt nem nyom és nem is tág -nem csuszkál benne a lábad- sehol, akkor valószínűleg a pályán sem lesz gond. Ha viszont túl tág, akkor a csúszkálás/körömleválás mellett akár bokasérülést is össze lehet szedni. Először ezt nem is akartam elhinni, de aztán a lányom is így járt.

Szóval inkább érdemes 30 perccel többet tölteni a cipő választással, mint később szenvedni. Ez is amellett szól, hogy érdemes saját cipőt venni, ha már nem változik a lábméreted.
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2010.02.15. 12:14
...a versenyzők általában "kisebb" cipőket használnak mint kellene. Pl. a LANGE max. 42-es bélésű, versenycipőt gyárt. Abba, ha bepréseled a lábad, tény, hogy fogja, de deformálja is a lábat. Az ütésektől könnyen sérül a körömágy és esik le a köröm. Erre gondoltam...
Előzmény: (Vid 84144)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
papagaj
3 élménybeszámolót írt
3
14 éve tag
2010.02.12. 20:07
Köszönöm mindenkinek a tippeket! Saját bakancsom (meg sílécem/botom) nincsen, csak bérelek, úgyhogy szerencsére nem is kell most újat vásárolnom, de legközelebb igyekszem ezekre is figyelni, mielőtt kölcsönöznék :)
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2010.02.11. 11:01
Én még nem hallottam ilyenről. Persze az nem jelenti hogy ne lenne gyakori.
Előzmény: (Szab 83778)
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2010.02.09. 07:58
Meg kell húzni, hogy ne mozogjon a lábad. A köröm lerúgás, sajnos gyakori a síelők között...
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2010.02.09. 07:18
Szűk lehet a bakancs orra, illetve esetleg nagy a bakancs hosszában és ha nincsen rendesen levágva a köröm, akkor a lábfej előrecsúszásakor leverheti azt a bakancs eleje.
Előzmény: (papagaj 83771)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2010.02.09. 06:51
Valószínű kicsi vagy nagyon passzos a bakancsod,azonban nem árt egy két dolgot megvizsgálni.Síelés előtt én mindig ellenőrzöm illetve levágom a körmeimet mivel egy hosszabb köröm miatt már jártam hasonlóan.Amennyiben vastag zoknit használsz akkor ügyelni kell,hogy ne gyűrődjön mert megnyomhatja a körmödet.Mielőtt lecserélnéd a bakancsodat próbálj meg egy vékony harisnyazoknit,nekem bevált.
Előzmény: (papagaj 83771)
papagaj
3 élménybeszámolót írt
3
14 éve tag
2010.02.08. 23:45
Sziasztok! Két éve voltam először síelni, akkor a jobb nagylábujjamon a körmöm elkezdett fájni, majd megkékült és leesett.
Idén életemben másodszorra voltam síelni, és megint ugyanaz a körmöm fáj (ezúttal nem lett kék, remélem nem fog megint leesni...)

Kíváncsi lennék, hogy ennek mi lehet az oka (síbakancs okozta nyomás, hideg, stb.), és mit lehet tenni ellene.
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.