Menü ≡

Mölltal gleccser síterep leírás szállás cikk galéria videó oktató síiskola wellness értékelés, élménybeszámolók

Üzenet írásához regisztrálnod kell, vagy be kell jelentkezned.
következőutolsó
laponként:
összesen 459
, rendezés:
Üzenetek
Üzenet íráshoz regisztrálj
Üzenet szövege
Feladó:  Peter SzekelyFérfiHaladó síelő
Dátum: 2021.06.06. 15:40
(Üzenetazonosító: 212452)
Peter Szekely Hozzászólások: 327
Regisztrált: 2014.12.15.
21 síterepet értékelt

Nagyon klassz!
Feladó:  Peter DemeterFérfiProfi síelő
Dátum: 2021.06.05. 21:12
(Üzenetazonosító: 212451)
Peter Demeter Hozzászólások: 58
Regisztrált: 2005.11.09.
14 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

https://photos.app.goo.gl/uTdaR4RZC...qWKJ2RH7

Május 25-28! Végre több hónap nélkülözés után újra havon. De milyen havon! Ez volt a kárpótlás az elmúlt télért.
Első nap szűzhó mindenhol és napsütés. A kezelt pályák tökéletesek.
A fotok kicsit csalókák, mert azért volt itt minden.Napsütés, felhő, köd, havazás. De annyit kaptunk mindenből, hogy nem ment a minőség rovására.

https://sielok.hu/fotoalbum/molltal...-majus-vegen/galeria/ (szerk.)
Dátum: 2021.05.18. 20:38
(Üzenetazonosító: 212404)
14 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Ha az időjárás megfelelő lesz, akkor hétfőn irány Mölltal!
Feladó:  SzecsiFérfiProfi síelőKezdő snowboardos
Dátum: 2021.04.30. 10:12
(Üzenetazonosító: 212373)
Szecsi Hozzászólások: 511
Regisztrált: 2006.09.26.
46 síterepet értékelt

Feladó:  arsenalFérfiHaladó síelő
Dátum: 2021.04.28. 10:42
(Üzenetazonosító: 212367)
arsenal Hozzászólások: 256
Regisztrált: 2006.12.02.
32 síterepet értékelt

Igen, elvileg 19-től nyithatnak a szállodák, de részleteket még nem tudunk. Sajnos hazafelé nem látom, hogy a karanténkötelezettséget eltörölnék itthon.

A honlap szerint a 1-2-3 lesz nyitva, a jelenlegi hóviszonyok alapján szerintem a 9-10-es simán nyitva lehetne, de a leírás alapján nem lesz használható, ahogy a Klühspeis lift se. Ha még ezt is hozzádobnák csoda lenne.
Dátum: 2021.04.28. 05:31
(Üzenetazonosító: 212365)
14 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Ma reggel örömmel olvastam, hogy már valami látszik az alagút végén!
https://www.moelltaler-gletscher.at.../en/current-news

A részletekről túl sokat nem tudok. Egy dolog biztos, hogy mennék ezerrel amint lehetséges.
Ha valakinek időközben lenne információja az utazás feltételeivel kapcsolatban, akkor ne tartsa magában.
Feladó:  BonnyaNőHaladó síelő
Dátum: 2020.10.30. 07:12
(Üzenetazonosító: 209592)
Bonnya Hozzászólások: 4
Regisztrált: 2017.04.07.
6 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Ezt az írást kiemeltük a síterepről írt élménybeszámolók közé.
Sziasztok, néhány friss info... Gleccser expressz nem felorankent hanem folyamatosan, kb 10 percenkent jar, igy nincs a megszokott heringjarat. Maszkot hasznalni kell a felvonokon, az etteremben ha nem az asztalodnal vagy.
Kezdo-halado sielo szempontjabol a palyakrol.. Jelenleg a turistaknak 3-as kek, 9-es piros es 8-as fekete mukodik. Allitolag van az 1-es piros, de en azt nem lattam palyanak. Ha szep ido van es koran felmesz a hegyre eszmeletlen elmeny. Nehezito tenyezo ha nagy szel van, ha felhos es nem latsz, ha sokan vannak. Volt reszunk mindharomban 😃 hat betudtuk tapasztalatszerzesnek. Fenti kek palya es 9-es piros vege hamar buckas, de elvezheto igy is. A hegyen szerintem mi voltunk egyedul kezdo-halado sielok a gyerekekkel, amugy mindenki csapat es allat jol sielnek. Kis felelemerzet volt olykor-olykor, nem is nagyon latni itt teljesen kezdoket.
megbizhato idojaras oldal:
https://www.snow-forecast.com/resor...ts/Molltal-Glacier/6day/mid
Feladó:  VALETOMI46FérfiHaladó síelő
Dátum: 2020.02.17. 21:09
(Üzenetazonosító: 208461)
VALETOMI46 Hozzászólások: 1
Regisztrált: 2014.01.27.
12 síterepet értékelt

Sziasztok! "2020 február 16-án Lienzből hazaindulva , célba vettük ezt a síterepet is ,mivel a szokatlanul meleg időjárás miatt , az alsóbb sípályák ,délutánra már szinte használhatatlanná váltak . Több család , köztük számtalan kezdő síelő is volt a csapatban , akik tudása a kék pályákra elegendő .
Előző nap megnéztük a síterep térképvázlatát , és örömmel konstatáltuk , bőven akad az ilyen jellegű lankásabb lejtőkből . Az idő gyönyörű volt , irány a gletscherbahn . Itt volt az első kellemetlen élményünk , mert mint a heringek álltunk a "vagonokban" , gyerekek kapaszkodási lehetőség híján szüleik ruháit markolták . Sajnos az üzemeltetők ragaszkodnak az irreálisan meghatározott létszámhoz , és ha kell emelt hangon parancsolnak rá a már bent tartózkodókra, húzódjanak beljebb, mert még x ember be kell hogy férjen . :(((
Felértünk , és némileg kárpótolt a csodás kilátás , valamint a hó minősége , de aztán jött a következő kellemetlen élmény , a pályák "jelzése"
Aki kezdő síelőnek sorolja be magát , annak felhívom a figyelmét , kb 200m az a szakasz , ami valóban KÉK besorolással jelölhető . Nekik mindössze egy tányéros felvonóval kell beérniük , mert a fentebb jelölt "kék" pályák ,az Ő színjükhöz inkább fekete . Nem akarom senki kedvét elvenni a helytől ,mert valóban csodás síterep , széles pályákkal , és ottlétünkkor nagyon jó minőségű hóval , de felháborító kategória a pályák besorolása .
Én is felvittem a fiamat , aki idén tanult meg síelni , és előzőleg a Lienzi kék pályákon gond nélkül lejött , de itt esélye nem volt .
Dátum: 2019.12.08. 18:27
(Üzenetazonosító: 206650)
14 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

https://sielok.hu/fotoalbum/moltal-...2019-december/kep/1/

4 nap csodában volt részünk. Ne tévesszen meg senkit, volt rosszabb idő is, mint ami a képeken látszik :-)
Ez volt az első alkalom, hogy ott síeltünk, de nekem nagyon tetszett. Persze köszönhető annak is, hogy csodás hóviszonyok fogadtak.
Feladó:  RM
Dátum: 2019.11.11. 15:13
(Üzenetazonosító: 206333)
RM Hozzászólások: 855
Regisztrált: 2004.10.27.
75 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

A leírás szerint: https://www.moelltaler-gletscher.at.../gopass/gopass-info idén már a "nevesített" gopass kártyát lehet használni Mölltal-on és Ankogel-en is. Ezzel online is meg lehet venni a síbérletet akár indulás előtt a hotelszobában. Előtte persze a névre szóló kártyát meg kell venni - regisztráció után talán 2EU és postán kiküldik.

Mölltalon tényleg elég változékony az időjárás, érdemes nézni rövidtávú előrejelzést a vásárlás előtt. Januárban mondjuk Mallnitz - Ankogel is megy (én még nem jártam ott), oda is át lehet menni csúszni, mert a bérlet érvényes mindkét terepre ...
Feladó:  bouquetkFérfi
Dátum: 2019.11.11. 12:05
(Üzenetazonosító: 206331)
bouquetk Hozzászólások: 285
Regisztrált: 2011.11.29.
64 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Mölltalra soha ne vegyél előre többnapos bérletet. Igen gyakran van szél köd meg ennek minden változata. Kedvenc trükkjük az, hogy a vasútnál a kis tányérost járatják, és akkor buktad a napi jegyet. De az is számtalanszor előfordult már, hogy reggel egy kicsit megy a kabinos aztán az is leáll. Ezért nekem az a javaslatom, hogy mindig reggel meg kell nézni a kamerákat és a web oldalukat, és ennek alapján dönteni.
Feladó:  geaniko85NőHaladó síelőHaladó snowboardos
Dátum: 2019.11.11. 12:01
(Üzenetazonosító: 206330)
geaniko85 Hozzászólások: 3
Regisztrált: 2018.02.25.
7 síterepet értékelt

Köszönöm.
Dátum: 2019.11.11. 11:54
(Üzenetazonosító: 206329)
14 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Ha esetleg regisztrálsz a gopass.sk oldalán, akkor meg tudod venni előre is a bérletet.
Előzmény: (geaniko85 206328)
Dátum: 2019.11.11. 11:17
(Üzenetazonosító: 206328)
7 síterepet értékelt

Nagyon szépen köszönöm. Azt hittem van rá esély, hogy járnak arra is ellenőrök, mint mifelénk....bár az tény, hogy még mi sem találkoztunk kint velük.
Köszi még egyszer
Előzmény: (bouquetk 206325)
Dátum: 2019.11.11. 08:16
(Üzenetazonosító: 206325)
64 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Még soha nem fordult elő, hogy a buszsofőr ezen a vonalon kérte volna a bérlet felmutatását. Lesz nálatok léc, meg a többi, ez bőven elég.
Előzmény: (geaniko85 206324)
Dátum: 2019.11.11. 07:27
(Üzenetazonosító: 206324)
7 síterepet értékelt

Sziasztok! Januárban tervezzük ezt a pályát, Flattachban lesz a szállásunk. Tudnátok-e segíteni abban, hogy az első síbusz használat ugyebár érvényes bérlettel lehetséges. Hol tudom megvenni a síelés előtti nap, vagy aznap előre a bérletet, hogy tudjam használni a buszt? Olvasgattam már utána, de csak a jegypénztárt találom, oda meg nem tudunk felmenni busz nélkül. Előre is köszönöm.
Feladó:  BélapóFérfi
Dátum: 2019.05.04. 16:24
(Üzenetazonosító: 205748)
Bélapó Hozzászólások: 1262
Regisztrált: 2005.11.07.
82 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

De jó, hogy nem mentem!!!
Előzmény: (bouquetk 205742)
Dátum: 2019.05.02. 13:30
(Üzenetazonosító: 205742)
64 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Ismét eljött április vége, és ez szokás szerint Mölltal. Idén öt napra mentem és vittem a montimat, ami a legjobb döntésnek bizonyult. 26-án munka után kiautóztam Flattachba a szokásos helyünkre. Szombaton, bár az idő annyira nem nézett ki rossznak, inkább a bringa mellett döntöttem, és első túrának feltekertem a vasútig, majd tovább a sorompóval lezárt úton. Itt kint volt egy tiltó tábla, amin igencsak meglepődtem, hiszen ez nem divat errefelé. De mint kiderült valami építkezés miatt mixeres betonszállítók jöttek mentek. Van egy alagút az elején, és lámpa nélkül nem éreztem valami jól magam benne. 1500 méter körül fordultam vissza enyhe havazásban. Azért 12 km-en az 1000 méter szint összejött. Egy kisebb pihenő után délután a másik irányba indultam, és - mint utóbb kiderült - egy Sankt Daniel nevű templomhoz tekertem fel. Megérte, csodás panoráma a völgyre. Ez volt az út:
http://www.movescount.com/moves/mov...e283953103

Másnap fenn minden zárva. Én az előző napi fáradalmakat pihenve csak a folyó mellett tekertem egy kisebbet. Hétfőn sok jóra nem számítva csak felmentünk. Mölltal a legrosszabb formáját hozta. Erős szél, köd, kavargó hó. Jellemző, hogy a kabinajtóba egyenként (mert másképp nem fér be) berakott lécemet a szél kiemelte szinte teljesen vízszintesre. A síbot csuklóhevederét a sífékbe akasztva tudtam visszahúzni. Két kör ebből elég is volt. Délután hármasban felfelé indultunk a folyó mellett. 20 km után fordultunk meg. Érdemes erről az útról pár szót szólni. 95 %-a aszfalt, tökéletesen jelölve, igazi élmény bringa, a folyót kerülgetve.
Kedden a rossz idő tovább tartott, már lent is esett többnyire, felmenni nem volt értelme. Délután csöpögő esőben azért csak elindultam, ezúttal megint lefele. Obervellach után gondoltam feltekerek Mallnitzba, de nem esett túl jól sem az emelkedő sem a forgalom. Kb. 1 km után egy tábla azt jelezte, hogy Kaponig Klettergarten 3 km. Ezt nekem, mint valamikori mászónak hivatalból meg kellet néznem. Igen derekas emelkedő után értem fel, mint kiderült a régi vasútállomásra, ahol a régi vasútvonal támfalába építettek egy perfekt mászóiskolát. Az utak jelölve, kiépítve, nittek, standok. Kicsit szürreális volt az egész. Ahogy a templomnál itt is tök egyedül, körbe a havas hegyek, körülöttem a virágzó fák az esőben. Kicsit körbejártam, sajnos a bringás cipőm nem adott lehetőséget a mászásra. Aztán elindultam a felszedett vasúti pályán kialakított dózer úton Mallnitz fele. Pár km után el kellett döntenem, hogy az idő miatt visszafordulok, vagy tovább és a főúton le. Inkább az előbbit választottam:
http://www.movescount.com/moves/mov...e283953188
A neten rákeresve találtam meg, hogy régen Kaponig volt Obervellach vasútállomása, ahova a szintkülönbség miatt egy kabinos felvonóval is fel lehetett jutni. Utóbb a Taueren vasutat átépítették, így ezt a szakaszt egy alagútban kerüli ki a vonat.
Május 1-én az SSC utolsó napján végre megjött a jó idő, így pár órára felmentem lezárni a szezont. Meglepő volt látni, hogy a JET bal oldalán az érintetlen oldalt a freeriderek 2 óra alatt rommá sízték. A szokásos móka, mindig jobban jobbra, aztán le a sziklák között a kettes ülőshöz. A hó fenn nem volt rossz, de volt már jobb is. Lehet az is, hogy csak elkényeztetett az idei tél. Lejjebb fagyott, szélfútt. (A pályák persze rendben voltak, de ezek már csak ritkán hoznak izgalomba.) Sajnos az Alteck nem ment. Persze csak átnéztem a gasteini oldalra is. Volt benne nyom. Nem baj, majd jövőre talán. A vége mindig ugyanaz, a Duisburger hütte mellett be a kis katlanba és le a kabin alatt. Elég szenvedősre sikerült.
Összefoglalva, idén Mölltal még a szokásosnál is rosszabb formáját hozta, és mégis csodás napokat töltöttem itt, bátran ajánlom az alternatív sportokat szeretőknek.
Feladó:  admin3
Dátum: 2019.04.25. 16:19
(Üzenetazonosító: 205734)
admin3 Hozzászólások: 667
Regisztrált: 2007.01.25.

Szezonzárás Mölltalon - 2019.04.25.

A völgyben szikrázó napsütésre ébredtünk, arra igazi képeslapba illő tájra a zöld rétekkel, fent a hegyek sapkái pedig még mindig fehéren világítanak. Szállásunktól, a mallnitzi Hotel Kärntnerhofból mindössze 25 perc alatt feljutottunk a parkolóhoz.

A símetró pontosan fél óránként jár, 8 perc alatt fel is érünk az örök hó birodalmába! Hétköznap lévén nem volt sok ember a pályákon, a lifteknél zéró a sorbanállási idő. Amire nem számítottam, hogy a símaszk igencsak kelleni fog, ennek hiányában azért elég kellemetlen volt síelni, főként a csúcs közelében. A pályák minősége verte azokat, ahol én télen (sokszor persze enyhébb időben) jártam korábban, ez főként a 2-es, 7-es pályákra volt jellemző, amik még délután is tükörsimák voltak! Az egyetlen nehézséget a folyamatos szél jelentette, ami meglepetésszerűen, akár fél percenként váltogatta a szikrázó napsütés és tejfelköd közötti időjárást. Mindössze csak az alsó 500 méteres kis szakasz kásásodott, az is csak a lenti részen, a Mittelstationhoz visszatérve.

Egyszóval, aki még szeretne ebben a szezonban egy jót csúszni annak hajrá és irány Mölltal!! :))
SAM-6967.JPG IMG-4248.jpeg IMG-4250.jpeg IMG-4252.jpeg IMG-4255.jpeg SAM-6966.JPG SAM-6968.JPG SAM-6969.JPG SAM-6971.JPG SAM-6972.JPG SAM-6973.JPG IMG-4246.jpeg
Feladó:  csabeszkaFérfiHaladó síelő
Dátum: 2019.04.25. 13:20
(Üzenetazonosító: 205733)
csabeszka Hozzászólások: 270
Regisztrált: 2010.01.02.
37 síterepet értékelt

Vasárnapra és hétfőre cudar időt mutat, ami ott simán azt is jelentheti, hogy ki se nyitnak, ezt mindenképpen mérlegeljétek!
következőutolsó
laponként:
összesen 459
, rendezés:
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Utasbiztosítás Covid fedezettel FELIRATKOZÁS HÍRLEVÉLRE »