Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Hova menjek Vorarlbergben?

ÜZENETEK (8)Időben csökkenő Időben csökkenő
hu1zam
432 élménybeszámolót írt
432
15 éve tag
2015.01.01. 16:04
Dec. 28.-án elindultam egy fesztvizitre Arlbergbe. Mivel télies idő volt már itthon is, és nem csak én közlekedtem, 9 óra alatt értem a célfaluba, Wald am Arlbergbe. Szerény 20 cm hó fogadott, de az elkövetkező napokban folyamatos, intenzív havazás volt, úgyhogy hazaindulásom napján, 30.-án már közel félméterre duzzadt a hó.
29.-én Zürsbe mentünk. Mit ne mondjak, tél volt: fújt a szél, ömlött a hó, 2000 m-en -17°C volt... A pályáknak csak kb. fele volt nyitva, a Weissering nem működött. Jó kemény pályákon jókat repesztettünk.
Másnap Sonnenkopf mellett döntöttünk (a lift 300 -re van a lakókocsitól) és nem bántuk meg: a szél alább hagyott, de a folyamatos hóesés következtében egész nap friss porhóban csapattuk. Ami a Sonnenkopf különlegessége, hogy nincs hóágyú, ezáltal csak természetes havon közlekedik a nép. Én, személy szerint, ezt nagyon szeretem. Aznap megnyitották a Talabfahrtot is, de inkább lifttel mentünk le a völgybe, nem akartam megismételni a 2 hete OT-ben történteket :)
Aztán délután 3-kor levettem a bakancsomat, beültem az autóba, pontban ejfélkor Érden voltam. Valami irdatlan forgalom volt, Linzig folyamatosan ömlött a hó, az autópálya a szorgos labancok munkája ellenére végig havas volt, az átlag sebességem kb. 73 km/h volt. Aztán Linztől, nem mindig a megengedett sebességgel, de sikerült behozni valamelyest a lemaradást...
És egypár kép:
IMG-0298.jpg
IMG-0293.jpg
IMG-0294.jpg
IMG-0296.jpg
IMG-0299.jpg
Fetzer Robi
146 élménybeszámolót írt
146
13 éve tag
2011.02.18. 00:32
Pont tegnap írtam egy beszámolót az "Irány Montafon!" topikba egy tavaly januári hétvégémről, amit a Hochjochon és a Golmon töltöttem: https://sielok.hu/forum/viewtopic.php?t=8651

Remélem, találsz benne hasznos információt!
supershape
78 élménybeszámolót írt
78
16 éve tag
2011.01.28. 18:24
Nyugodtan válaszd Montafont. Ha a kék "családi" pályák a kedvenceid, akkor válaszd a Schruns feletti Hochjoch terepet. Fent sok kiváló kék pályán síelhetsz és egészen a városig könnyű pályán le lehet síelni, vagy akár kabinnalis lejuthatsz. Sok magyarral a pályákon biztos nem fogsz találkozni, inkább német és osztrák nyugdíjasokkal, viszont szinte az összes hüttében dolgoznak magyarok.
Robin
2501 élménybeszámolót írt
2501
17 éve tag
2011.01.28. 17:57
Egyáltalán nem ismeretlen, csak messze van !
Silvaretta
4 élménybeszámolót írt
4
13 éve tag
2011.01.28. 15:25
Köszönet a tippekért mindkettötöknek.
Amint látom Vorarlberg igencsak ismeretlen még Mo.-on.
Én a Silvarettára gondoltam, de azt hallottam némelyik pályát "kékre festették",(ami máshol már pirosnak számitana)
hogy ne ilyesszék el a kezdöket és családosokat!!
Ha tehát a sielés végén kék zöld foltjaim vannak, akkor a kék pályán voltam, ha piros, véraláfutások akkor a piroson? HA, ha, ha....
Majd meglátjuk...
Előzmény: (hu1zam 106441)
hu1zam
432 élménybeszámolót írt
432
15 éve tag
2011.01.28. 09:05
St. Anton-Stuben-Lech-Zürs-Sonnenkopf, a montafoni pályák (Silvretta) és még rengeteg. Részleteket az Arlberg topikban találsz bőven. A jövő héten megyek 4 napra (ebben a szezonban másodszor:))
carving
18 élménybeszámolót írt
18
17 éve tag
2011.01.26. 19:39
Warth-Schröcken-t ajánlom.5X jártam már itt és jövőre is megvan már a foglalás.
Silvaretta
4 élménybeszámolót írt
4
13 éve tag
2011.01.26. 16:52
Márciusban 3 hetet Vorarlbergben leszek és szeretnék a hétvégeken sielni.
Ismer valaki ottani siterületeket?
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.