Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Menü ≡

Síelés fogalommeghatározása

Üzenet írásához regisztrálnod kell, vagy be kell jelentkezned.
következőutolsó laponként: összesen 25, rendezés:
Üzenetek Üzenet íráshoz regisztrálj
Üzenet szövege
Feladó:  DaddyFérfiHaladó síelő
Dátum: 2013.02.24. 09:58
(Üzenetazonosító: 155922)
Daddy Hozzászólások: 247
Regisztrált: 2005.02.10.
26 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Ha jól emlékszem, akkor Fábry Sándor definiálta úgy a síelést, hogy "permanens küzdelem az elesés ellen". Aki viszont ezen a szinten már túl van, annak egy fantasztikus jó érzés. És még a nap végén is tud nyújtani olyan élvezetet, mint a sícipőből való kilépés. :-)
Feladó:  BélapóFérfi
Dátum: 2013.02.23. 20:45
(Üzenetazonosító: 155895)
Bélapó Hozzászólások: 1186
Regisztrált: 2005.11.07.
80 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Évtizedeken keresztül nem tudtam elképzelni az élete sielés nélkül, ennek megfelelően már augusztusban készültünk a télre. Ma már nem hiányzik a sielés!

... de ha nem fogok tudni ülőhelyzetből felállni, akkor visszatérek a síre.
Feladó:  hu1zamFérfiProfi síelő
Dátum: 2013.02.23. 14:15
(Üzenetazonosító: 155871)
hu1zam Hozzászólások: 359
Regisztrált: 2008.11.06.
61 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Idézet Áron beírásából:
"A síelés-korra és nemre való tekintet nélkül-a legszebb sport a világon."
Ennyi...

Feladó:  ReraNőHaladó síelő
Dátum: 2013.02.23. 09:38
(Üzenetazonosító: 155864)
Rera Hozzászólások: 317
Regisztrált: 2010.03.16.
31 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Tegnap reggel, úgy 9 óra felé láttam a Moszkva (pardon: Széll Kálmán;) téren, a Normafához vivő 21-es buszhoz vezető lépcsőn felfelé kapaszkodni egy éltes korú házaspárt. Vállukon dióverő, hátukon zsákban bakancs. Szakadó hóesés. Rájuk mosolyogtam, visszamosolyogtak. Szaladtam dolgomra, nem tudtam beszélgetésbe elegyedni velük.
Előzmény: (batus 155684)
Feladó:  batusFérfiHaladó síelő
Dátum: 2013.02.21. 13:24
(Üzenetazonosító: 155684)
batus Hozzászólások: 1934
Regisztrált: 2007.02.14.
1 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Tegnap ez a fórum jutott eszembe, amikor este 10 után Pesten zötykölődtem a 2-es villamoson és megláttam egy nem igazán "fiatalembert" teljes felszerelésben, hatalmas dióverő lécekkel, amikkel alig tudott kiszállni a villamos szűk ajtóján.

Együtt szálltunk le, leszólítottam, a Normafánál volt, nagyon jó hó van, 10-15 cm, de kissé már jeges volt....

Késő este volt, sietett tovább a hatalmas léceivel és bakancsával a kezében. Sajnos, nem sok ilyen embert látni már manapság.
Feladó:  AAronFérfiProfi síelő
Dátum: 2013.02.20. 14:57
(Üzenetazonosító: 155552)
AAron Hozzászólások: 2625
Regisztrált: 2007.10.29.
66 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Déván István : A síelés ABC-je
Írta : Déván István
A Magyar Atlétikai Club Tagja, Magyarország Síbajnoka
Részlet.

Alapgondolatok.

A síelés-korra és nemre való tekintet nélkül-a legszebb sport a világon. De nem csak a legszebb, hanem a legegészségesebb is. Aki jól kihasználja a telet, minden szabad percét a havon tölti, nem csak életét teszi kellemessé, de munkakedvét növeli és éveinek számát hosszabítja meg.
-
-
-
Tévedés, sőt súlyos tévedés azt hinni, hogy a síeléstől a lábak megvastagodnak és a test erősen elformátlanodik. Különösen a nők szenvednek ebben a tévhitben. A síelés mozdulatai oly könnyedek, hogy attól csal arányos izomzat fejlődhetik. Amint a tánc sem vastagígtja a lábat, nem szólva a belletről, éppen úgy a síelés sem.
Feladó:  szendreFérfiHaladó síelő
Dátum: 2013.02.20. 13:08
(Üzenetazonosító: 155532)
szendre Hozzászólások: 1056
Regisztrált: 2006.08.10.
29 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Pont ezt az idézetet kerestem a minap, de nem találtam. Volt régen gyerekkoromban egy fuzetünk a nővéremmel, amibe síelős, síugrós újságcikkeket ragasztgattunk (asszem pont a '84-es sarajevoi olimpia alatt kezdtük el) és ez az idézet volt a mottója, amit a borító belső oldalára írtunk.
Köszönöm! :-)

Nekem a síelés az az állpot, amikor minden egyebet ki tudok hagyni a gondolataimból, legyen az munka, gondok, terhelő gondolatok. Az az állapot amikor úgy érzem, hogy semmi nem tud kihozni a sodromból és semmi/senki nem tudja elrontani a napomat. Amikor csak egyszerűen: Minden jó!
Hegyek, hó, család, barátok, (vagy épp csak én és A pálya), az állandósult vidámság és rengeteg szép emlék.

update: Közben előkerült a füzet is :-)
Előzmény: (skioutlet 154635)
fuzet1.jpg
Feladó:  skioutletFérfiProfi síelő
Dátum: 2013.02.12. 11:58
(Üzenetazonosító: 154635)
skioutlet Hozzászólások: 698
Regisztrált: 2006.01.21.
92 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

"Semmi sem acélozza jobban az izmokat,

Semmi sem teszi hajlékonyabbá, rugalmasabbá a testet,

semmi nem nevelhet nagyobb ügyességre, szilárdabb akaratra,

és semmi nem teheti frissebbé lelkünket a sízésnél"

(Dr. F. Nansen, 1890)

http://hu.wikipedia.org/wiki/Nansen
Feladó:  Kanyarsíklub ReplaciFérfiProfi síelő
Dátum: 2013.02.11. 04:24
(Üzenetazonosító: 154481)
Kanyarsíklub Replaci Hozzászólások: 1227
Regisztrált: 2004.12.16.
17 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Sziasztok!

Linkelni nem szabad, ezért átmásolom a saját blogomból, ami illett akkor egy akkori lelkiállapotomhoz, és talán illik erre a helyzetre is.

"Hogyan is lehet írni egy olyan érzésről, melynek nem elhanyagolható hányada a lelkünket érinti? Talán a hangversenyterem utánozhatatlan hangulatának a hasonlata alkalmas lehet rá.

„Zenészek” a hegytetőn.

Állunk a hegytetőn, nézzük a kottát, és hangolunk. Ráhangoljuk magunkat a hóra, a fekete, a piros, a kék pályákra. A hosszú lendületekre, a rövid lendületekre, a carvingra. A gyorsításokra, lassításokra, a ride –ra, slide –ra, váltásokra. Ahogy a kotta előírja.

És improvizálunk is természetesen, ez azonban egy olyan improvizáció, mely nem nélkülözheti a kotta ismeretét. Jól felismerhető az a fajta improvizáció, melyben ez a készség hiányzik.

A versenyző típusú síelő, „leszáguld ezerrel”. A „vérbeli zenész játszik, és megpróbálja kihozni remekbe szabott hangszeréből mindazt, amit a készítője beletett. A hely, és a" megszólaló hangszer" együtt, egy olyan ünnepi varázslat, melyben elfelejtődnek a hétköznapok."

Síbarátsággal: Replaci
Feladó:  vasssyFérfiHaladó síelőKezdő snowboardos
Dátum: 2013.02.10. 16:43
(Üzenetazonosító: 154428)
vasssy Hozzászólások: 1771
Regisztrált: 2006.02.27.
42 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Még nem írtad, hogy mi a Te definíciód.
Feladó:  SizsuzsaNőHaladó síelő
Dátum: 2013.02.10. 07:37
(Üzenetazonosító: 154395)
Sizsuzsa Hozzászólások: 120
Regisztrált: 2009.09.23.
25 síterepet értékelt

Kezdődik a kora reggeli közös reggelivel, tülekedés a fürdőszobáért. Álmosan a ruházat, felszerelés összeszedése – jajj a kesztyű ott maradt!
Egy kényelmes kabin, esetleg jéggé fagyás egy ósdi kétszemélyes ülősön.
Az egész napi élmények megbeszélése vacsora készítés- fogyasztás- borozás közben.
A közte lévő „érzést” az előttem szólók már mind megírták.
Feladó:  vasssyFérfiHaladó síelőKezdő snowboardos
Dátum: 2013.02.09. 22:35
(Üzenetazonosító: 154389)
vasssy Hozzászólások: 1771
Regisztrált: 2006.02.27.
42 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Mindenekelőtt a mozgás élménye, amitől mindegy, hogy 3000m-en 1.5m porhóban vagy egy 400m-es visszafagyott műhócsíkon húzod az íveket. Csinálod, mert jó.
Ideális esetben még ehhez hozzájönnek a következők amik még teljesebbé tehetik az élményt: a hegyek, hó, jó levegő, barátok vagy egyedüllét élménye. Na meg persze a kicsit kevésbé lelkes kollégák értetlen nézése amikor éppcsak gyorsan betolod a kaját, hogy csúszhass még néhányat a délutáni oktatás előtt... :-)
Feladó:  TZoliFérfiKezdő síelőKezdő snowboardos
Dátum: 2013.02.09. 21:12
(Üzenetazonosító: 154384)
TZoli Hozzászólások: 932
Regisztrált: 2004.01.22.
37 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Csatlakozom Xero, Csabor, Sörapu, Huligan, TKata, Fidosan, Klara mondandójához. Mind így együtt, amit leírtak.
A készülődés, érkezés, öltözködés lámpaláza. A lesiklás izgalma. A természet legkülönbözőbb csodálni valói. A csend nyugalma. A szabadságérzés. A hütték hangulata. A család, a barátok együttléte. Ez mind, amit a síelés nekem jelent.
Feladó:  KlaraNőHaladó síelő
Dátum: 2013.02.09. 20:02
(Üzenetazonosító: 154376)
Klara Hozzászólások: 91
Regisztrált: 2005.12.14.
21 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Nekem a "síelés" fogalmához a szenvedély, megszállottság, vagy mánia szavak társulnak. Hogy miért szeretem ennyire ezt a sportágat? Magáért a hegyekért, a csodálatos havas táj látványáért, a kristálytiszta, lehetőleg fenyőillatú levegőért, a kellemes környezetért, a síterepeken tapasztalható különleges hangulatért, az örömet adó mozgásért, a kiváló kikapcsolódásért, a kihívások sikeres teljesítéséért. Vallom, hogy ez utóbbiból, mindig csak annyit célszerű bevállalni, aminek végrehajtása még élvezetet nyújt és nem jelent nyűgöt, vagy bárminemű kellemetlen érzést.
Feladó:  minerelFérfi
Dátum: 2013.02.07. 17:58
(Üzenetazonosító: 154163)
minerel Hozzászólások: 3535
Regisztrált: 2006.11.02.
2 síterepet értékelt

hmmm nekem a snowboardozás egy téli, mozgással egybekötött időtöltés. Nem misztifikálom túl a dolgot mert nekem nincs überliebling sportom. Vagyis van, inkább volt az ejtőernyőzés. ( na nem az anyósüléses tandem) Az örök első marad és semmilyen téli sport nem tudja überelni. Nyáron már a szörf lett a kedvenc de ezek mind idénysportok (bár vannak őrültek akik a 3 fokos vízben is csapatják)Mindenben megtalálom a szépséget hiszen ha nem így lenne, nem csinálnám. Engem nem érdekel az adrenalin meg hasonlók bár sokan szeretik beállítani az általam űzött dolgokat extrémsportoknak miközben közel sem azok.
Kellemes időtöltések és ennyi.
Feladó:  FidosanFérfiHaladó síelő
Dátum: 2013.02.07. 15:27
(Üzenetazonosító: 154141)
Fidosan Hozzászólások: 179
Regisztrált: 2011.02.26.
7 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

:) szintén élvezeti síelő lennék...és kicsit megtaláltam benne mindent egyben, 30 év küzdősport utén a harcot, sok év motorozás után a sebességet és szabadságot,a természetet, rengeteg futás ás bringázés után, mellett (és télen helyette) azt a kellemes érzést a combjaimban ami előjön egy egész napi jó kis buckás piroson való csapatás után, szóval nekem a tökéletes sízős nap, első lifttel fel, bemelegítésnek kis laza kéken carving, aztán jó kis piros ha lehet, aztán félidőben kaja, utána tolni az utolsó liftig :)
Feladó:  TKataNőKezdő síelő
Dátum: 2013.02.07. 13:45
(Üzenetazonosító: 154117)
TKata Hozzászólások: 182
Regisztrált: 2009.03.10.
9 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Szintén "élvezeti síelő". Ez egy jó megfogalmazás.
Ez mellett a szabadságérzés ami legelsőnek eszembe jut.
Feladó:  huliganFérfiHaladó síelőKezdő snowboardos
Dátum: 2013.02.07. 13:27
(Üzenetazonosító: 154113)
huligan Hozzászólások: 3491
Regisztrált: 2006.12.29.
50 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

A természethez az egyik legközelebb álló sport, a síelés. Éppen ezért minden olyan ember, akiben még él az ősi ösztön, az szeret síelni. Én ilyen vagyok.
Feladó:  csaborFérfi
Dátum: 2013.02.07. 11:28
(Üzenetazonosító: 154091)
csabor Hozzászólások: 3465
Regisztrált: 2009.12.18.
64 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

A tiéd mi?
Előzmény: (batus 154083)
Feladó:  batusFérfiHaladó síelő
Dátum: 2013.02.07. 10:51
(Üzenetazonosító: 154083)
batus Hozzászólások: 1934
Regisztrált: 2007.02.14.
1 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Ez az örök vesszőparipám, mindenki mást ért ezalatt. Mennyivel egyszerűbb lenne, ha a másik felfogását is elfogadnánk.
Régóta vártam már egy ilyen fórum topikot!!!

következőutolsó laponként: összesen 25, rendezés:
h i r d e t é s
UTASBIZTOSÍTÁS -10% » SÍELŐK NAPTÁRA »
FELIRATKOZÁS HÍRLEVÉLRE »
A SIELOK.HU SZÁMOKBAN
A portált jelenleg 6 vendég és 0 regisztrált felhasználó látogatja.