Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Rendőri igazoltatás Ausztriában

ÜZENETEK (25)Időben csökkenő Időben csökkenő
vau
81 élménybeszámolót írt
81
13 éve tag
2014.01.20. 13:49
Én spec. csak magamnak szoktam 4 felszerelést vinni. 3 snowboard, 1 sí, ennek megfelelően 3 különböző cipő. A társaságban jónéhány ember szokott vinni fejenként 2-3 sílécet. Szóval szerintem fölösleges ezen töprengeni, az osztrák sínemzet, tudják hogy fejenként egy síléc nem elég semmire :)

De ha nagyon aggódsz, a meghatalmazás csak egy papírba kerül.
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2014.01.20. 11:46
Matricázd fel őket nevekkel. Ha rákérdezned, akkor csoportnak viszed.
wenneszpeter
2 élménybeszámolót írt
2
10 éve tag
2014.01.20. 10:52
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy van e valamilyen formanyomtatványa az osztrák rendőrségnek, vagy csak írjak egy maghatalmazást német/angol nyelven, ha több lécet viszek mint ahányan az autóban leszünk?

Ugyanis megyünk egy hétre síelni feb. 8-tól és én viszem a társaság felszereléseit mivel nekem befér az autómba minden de csak ketten fogunk utazni benne, viszont 8 felszerelés lesz és nem szeretnék balhét az osztrákokkal hogy loptam őket.

Mi a véleményetek?

Üdv.
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2013.02.14. 19:58
Rengeteget járok A-ba. Sokszor találkozok rendőrökkel, számtalanszor igazoltattak... Van egy nagyon jó sztorim is (tűzoltó autóval, fény és hang mellet születésnapi körtúra Palfauban), de azt majd egy másik topikban... A lényeg: 4-5 mellény, téligumi, háromszög, hólánc (lapát). Ha ezek mind megvannak és a papírok is rendben, akkor viszlát... A léc lopásról meg csak annyit: nagyon helyes, ellenőrizzék csak le. Nem egy barátomnak lopták már el a 100e+ felszerelését!
vmate
132 élménybeszámolót írt
132
18 éve tag
2013.02.14. 16:22
Bukovel fele is kérhetik a hullazsákot az ukrán yardok.
M.
Előzmény: (Pulmy 154911)
Pulmy
869 élménybeszámolót írt
869
13 éve tag
2013.02.14. 16:10
Még mindig jobb ,ha mellényt kérik,mint ha- pl.a szerbek -hullazsákot kérnek és büntetnek ha nem tudsz mutatni.Aki arra jár erre is figyeljen !
Előzmény: (minerel 154908)
PEDRO
838 élménybeszámolót írt
838
16 éve tag
2013.02.14. 16:05
like
Előzmény: (minerel 154908)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2013.02.14. 16:02
okulva a történetből berakok egy mellényt a cipőstatyóba, így ha valakivel utazni fogok nem a sofőrnek kell az én mellényemről gondoskodnia ha szükség lenne rá.
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2013.02.14. 15:55
ADAC tag vagyok, azért őket kérdeztem ... (Az Európában sokat autózóknak csak ajánlani tudom ... ~80 EU / év és egész jó szolgáltatásokat nyújtanak egész EU-ban ...)
Előzmény: (WéberF 154883)
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2013.02.14. 13:06
5-6 mellény mindig van a kocsiban. (csak akkor fogy ha kocsival megyek bicózni)
Előzmény: (maci-laci 154887)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2013.02.14. 13:02
Csaborom, egy elől, a többi hátul aztán jóccakát. 500 Ft kb egy mellény így beszerzem és majd csak másba tud belekötni a rossz arcú Hansi.
Előzmény: (csabor 154843)
WéberF
2040 élménybeszámolót írt
2040
17 éve tag
2013.02.14. 12:41
Persze tudom, hogy az ADAC ért az osztrák ügyekhez is, de nem lett volna jobb az ÖAMTC-t kérdezni? WFeri
Előzmény: (RM 154840)
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2013.02.14. 06:15
A válaszért "cserébe" tőled hány mellényt kért a rendőr?

Mellesleg a logikáját értem, van benne igazság.

Csabor akinek tele van a kocsija mellénnyel, de mind hátul van, így nem mondhatja, hogy nagymellényű
Előzmény: (RM 154840)
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2013.02.14. 02:22
Megjött az ADAC (német autóklub) válasza mellény ügyben. "Jogász" is véleményezte, 1 mellényt ír elő az osztrák kresz a személyautóban a vezetőnek. (Lásd. eredeti német szöveg lent.)

Ami furcsa, megkérdeztem útközben egy álldogáló osztrák rendőrt, ő levezette, hogy annyi kell, ahány utas. :-)

Szerintem: annyi ajánlott ahány utas van a kocsiban, de csak a vezetőnek kötelező ...

---

... vielen Dank für Ihr Schreiben, das zur weiteren Bearbeitung an die Juristische Zentrale übermittelt wurde. Die hierdurch entstandene Verzögerung in der
Beantwortung bitten wir zu entschuldigen.

Ihre Anfrage dürfen wir wie folgt beantworten:

Für in- und ausländische Lenker mehrspuriger Fahrzeuge besteht eine Mitführ- und
Tragepflicht von Warnwesten, die der ÖNORM EN 471 entspricht (auf dem Etikett der
Jacke ersichtlich). Die Reflexbekleidung muss grundsätzlich der Fahrer anziehen, wenn er beim Verlassen des Fahrzeuges bei einem Unfall oder einer Panne auf der Autobahn/Autostraße/Landstraße z. B. ein Warndreieck aufstellt oder wenn er sich außerhalb des Fahrzeuges auf der Standspur einer Autobahn oder Schnellstraße
aufhält. Bei Verstößen gegen das Nicht-Tragen oder Nicht-Mitführen drohen Geldbußen ab 14 Euro. Für Mitfahrer besteht keine Warnwestenpflicht.
kovacsl1976
11 élménybeszámolót írt
11
11 éve tag
2013.02.11. 14:52
4 mellényt vásárolni azért nem az az őrült összeg, aki síelni jár, az megtehet ennyit és legalább nem kell az ilyeneken izgulni. A megállítás tényleg elég megalázó lehetett, de biztosan nem véletlenül pont a magyar rendszámos Astrát állították meg (gondolom pl jobb eséllyel lehet egy ilyenben lopott léc,mint mondjuk egy svájci vagy német rendszámú S Klasse Merciben...)
admin2
482 élménybeszámolót írt
482
Moderátor
2013.02.11. 14:44
Kedves zerge!

Van már egy ilyen témájú cikkünk, tavaly készítettük, legalábbis Ausztriára vonatkozóan:
https://sielok.hu/rovat/auto/cikk/osztrak-kresz-osszehasonlitas/

Nem árt, ha tudunk néhány különbségről az ottani KRESZ-ben, így elkerülhetjük az akár több száz eurós büntetéseket.
Előzmény: (zerge 154287)
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2013.02.11. 13:05
Csak a vezetőnek kell, de ha balesetnél/műszaki hibánál az autópálya leállósávjában vesztegeltek és mindenki kiszáll, akkor mindenkinek hordania kell, különben jön a büntetés.

Ja, és a mellényt ne a csomagtartóba tegyétek, mert azért is büntethetnek.

Ez a flachaui eset elégé fehér holló kategóriába tartózik, rossz napja lehetett a rendőrnek vagy éppen olyat fogtál ki, azért NEM ez a jellemző, maradjunk annyiban.
Előzmény: (Brillante 154277)
TKata
214 élménybeszámolót írt
214
15 éve tag
2013.02.08. 16:14
http://www.euvonal.hu/index.php?op=kerdesvalasz_reszletes&kerdes_valasz_id=1120

Kötelező-e fényvisszaverő mellényt tartani a gépkocsiban?

Az Európai Unió tagországai közül Ausztriában, Belgiumban, Bulgáriában, Franciaországban, Litvániában, Luxemburgban, Magyarországon, Norvégiában, Olaszországban, Portugáliában, Spanyolországban, Szlovéniában és Szlovákiában kötelezővé tették, hogy a személyautó utasterében legalább egy fényvisszaverő mellénynek kell lennie. Ezt közúti ellenőrzés során a gépkocsi vezetőjének kérésre fel kell tudni mutatnia. A mellényt akkor kell felvenni, ha a sofőr bármilyen okból autópályán kiszáll a gépjárműből - ez ugyanis fokozza észrevehetőségét, ezáltal csökkenti egy esetleges baleset veszélyét.

Elegendő, ha az utastérben egyetlen fényvisszaverő mellény van, autópályán mellény viselése nélkül azonban senki sem szállhat ki az autóból. Emiatt érdemes lehet valamennyi utas számára egy-egy mellényt a gépjárműben tartani.

Majd innen további linkre menve még hasznosabb infok EU-s biztonsági felszerelésekről autókba, mint háromszög, tűzoltó stb.
http://www.euvonal.hu/index.php?op=kerdesvalasz_reszletes&kerdes_valasz_id=1559
zerge
86 élménybeszámolót írt
86
14 éve tag
2013.02.08. 16:04
Hasznos lenne egy összeállítás a leggyakrabban látogatott országok lényeges KRESZ szabályairól és a mellény előíráshoz hasonló különleges szabályokról.
Például Franciaországban az alkohol szonda lett kötelező tartozék.
Ehhez hasonló listára gondolok:
https://sielok.hu/rovat/hasznos/cikk/bepakolas-lista/
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
2013.02.08. 15:36
Ez érdekes story.
Mondjuk én ezt úgy "védeném ki", hogy a bakiba belelépek, pontosan passzol, szóval az pipa.
Majd megmutatom az egyik lécemet, ahol a kötés mögé szépen alkoholos filccel vezetem milyen terepeken járt már velem. E mellé ezen terepek nagy részéről a kártyák ott lapuplnak valahol a kabátomban. A másik, hogy csukott szemmel megmondom neki, hogy hol milyen sérülés van rajta.

A mellénnyel amúgy én is gondban lennék. Eddig Ausztriába menet nálam csak a lánc bedobása volt az alap, de ezek szerint keríteni kell még két kukás mellényt is.
Előzmény: (Zsonyi 154158)
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.