Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Milyen az ideális síléc mérete?

ÜZENETEK (28)Időben csökkenő Időben csökkenő
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2014.10.18. 22:41
mindegy milyen típus vs. allround
:)
Most akkor mindegy vagy mégsem ?
Előzmény: (monastery 173580)
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2014.10.18. 21:12
Kaunertal miatt feltétlenül havasi gyopár mintásat! :-)
A többit már leírták Áronék...
Előzmény: (Pilus 173570)
monastery
7 élménybeszámolót írt
7
11 éve tag
2014.10.18. 19:55
Kezdő sílelőnek majdnem mindegy milyen típusú lécet választotok. Ne legyen drága hátha csak kidobott pénz lesz a vásárlás. Tanulni jó lesz neki egy használt allround léc 150-160 cm. A botnak a magassága, állva behajlítod a kezedet derékszögbe, csuklótól méred a magasságot a földig.

Jó síelést.
Előzmény: (Pilus 173570)
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2014.10.18. 19:07
155/110
Előzmény: (Pilus 173570)
Pilus
1 élménybeszámolót írt
1
10 éve tag
2014.10.18. 07:20
Sziasztok! 165 cm magas, 65 kg súlyú síelő milyen típusú lécet válasszon? Viszonylag kezdő részére szeretnénk sícuccot és Kaunertalba mennék (nem tudom ez esetleg számít e :/ ) ja és a botnak mekkorának kell lennie? Előre is nagyon köszönöm a segítséget!
iceman88
7 élménybeszámolót írt
7
10 éve tag
2013.12.01. 10:43
Sziasztok!

A segítségeteket kérném. Síléc vásárlás előtt állok. 175 cm magas vagyok és majd 110 kg. Eddig kb. 30 napot síeltem, évente 7-8 alkalommal szoktam síelni. Változó, hogy mikor hogyan szeretek síelni. Van amikor csak poroszkálok vagy normál tempóba síelgetek nagy íveket húzva és van amikor szeretek gyorsan rövid kanyarokkal lefelé menni. Eddig csak pályán síeltem a freeride-ot még nem próbáltam és nem is nagyon tervezem.

A segítségeteket kérném a megfelelő síléc kiválasztásában. Mi lenne az ideális sílécméret a számomra?

Alapvetően használt lécben gondolkodtam max. 50 000,- ért. Jelenleg 3 lehetőségem lenne:
1. Atomic SL 9 160cm-es 35e
2. HEAD REV 3 vagy 4 163 cm árat egyenlőre nem tudok (ráadásul a neten se találtam semmit erről a lécről)
3. Blizzard Magnum 7.4 163 cm (új) 70e

Nektek mi a véleményetek a 3 lécről? Ti melyiket javasolnátok ezek közül? Illetve tudtok-e esetleg valamit javasolni akár újat, akár használtat ebben az árkategóriában? (50- nagyon max 60-70 eFt.)

Köszi
gambika
2 élménybeszámolót írt
2
11 éve tag
2013.11.20. 18:52
Köszönöm
Előzmény: (Xero 162656)
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2013.11.19. 20:16
Én 165 magas (alacsony) vagyok. Sokáig 150-es lécekkel mentem. Tavaly próbálgattam néhány dióverőt, s áttértem a 160-as hosszra. Jobban érzem magam rajta.
Ajánlom hallgass az előttem szólókra.
Előzmény: (gambika 162654)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2013.11.19. 19:01
Nem elég!

Többi -hossz, rádiusz- pontosan úgy, ahogy Xero kolléga írja. Higgy neki/nekünk, nem akarunk rosszat! ;-)
Előzmény: (gambika 162654)
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
2013.11.19. 18:04
160cm körüli alacsonyabb rádiuszú (x<14) lécek között érdemes nézelődni.
Előzmény: (gambika 162654)
gambika
2 élménybeszámolót írt
2
11 éve tag
2013.11.19. 17:31
Én azt szeretném megkérdezni, hogy egy 178cm magassagu fiunak , aki 80kg, és teljesen kezdő, mekkora sílecet kell venni. Talaltam egy 130 cm carvingot aminek a terhelhetősége 110kg, de nem tudom hogy az ilyen magassághoz elég-e lesz. Köszi a válaszokat...
Honey
1 élménybeszámolót írt
1
19 éve tag
2004.12.16. 09:11
Sziasztok!

Két teljesen kezdő - leszámítva a gyermekkori síelést - szeretne januárban síelni menni. A sílécekről szóló leírást, illetve a fórum néhány hozzászólásait már olvastuk ezen honlapon. Mégis, amikor már csak a léc méreteiről eltérő véleményeket olvastam, elbizonytalanodtam, hogy esetleg egy kölcsönzőben tényleg a nekünk megfelelő lécet fogják-e ajánlani. Szóval két lécet, cipőt bérelnénk, de szeretnénk segítséget kérni a különböző típusokhoz. Én (a leány) 164 cm és 52 kg vagyok, a párom pedig 174 cm és 79 kg.

Tudom, hogy nagyon széles a skála, de megtennétek, hogy segítetek megtalálni a nekünk megfelelő típusú, márkájú léceket? Lényegében nem szeretnénk szupermodellt, hisz úgysem tudnánk kihasználni lehetőségeit, de azért egy gyengébb minőségűt sem szeretnénk.

Köszi a segítséget

Honey
luucyyfeer
9 élménybeszámolót írt
9
19 éve tag
2004.11.09. 19:16
Mégegyszer köszi mindenkinek a segítséget. Ebből tanultam. Nem leszek ilyen felelőtlen, hogy az első szóra megveszek valamit, amiről szinte semmit nem tudok, és csak utána kérek tanácsot, vagy nézek utána a dolognak. Mindenestre elviszem a lecemet egy szervíbe és megnézetem, hogy nincse vele valami amit én nem vettem észre és beállíttatom a kötést.
áron
2 élménybeszámolót írt
2
19 éve tag
2004.11.09. 08:30
Súlyod, magasságod, életkorod, tíbiád. A sítudás az egy közölt adat, errol nem tudnak meggyozodni a boltban. Míg a súlyt és a magasságot azért hellyel-közzel tudják ellenorizni.
Az életkor mellett fontos kérdés még az edzetségi állapot, ülo munkát végez, vagy biciklisfutár.
A hó minoség, reggeli "aszfaltkemény" havon síel vagy egy délutáni túrt, kásás havon.
Illenék a kioldóeron állítani hóminoségtol függoen.
Ja, igen és felkészült mohelyben kellene ellenorizni, hogy ha be van csatolva a kötés mennyi hely van a bakancs orr részének a talp felöli oldala és a kötés között.
nem tudom, érthto voltam ??
És ne feledkezzünk meg az elofeszítés beállításáról sem, és ha már itt tartunk huzzasuk meg a csavarokat és zsíroztassuk meg a hátsó kötés alatti sint.
Ha, mégis baleset történik ne feledkezzünk meg arról, hogy sok olyan tényezo van amit a szervíz nem tud leellenorizni tehát bemondott adatok alapján állít.
Jól kiokoskodtam magamat.
Üdv
Áron
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2004.11.08. 20:04
A kötésed akkorban a világ legkönnyebb súlyú síkötése volt (lehet, hogy most is az), a beállítást végeztessed szervízben.

Meg kell ott adnod a sítusdásodat, a bakancsod talpának hosszát, a magasságodat, a súlyodat, az életkorodat a nemedet, és a tíbiád (sípcsontfej legszélesebb része a térded alsó felén)) átmérőjét, csupán ennyi adat kell a helyes kötésbeállításhoz.
Természetesen ennyi adatot csak igazi szakemberek kérnek, sok esetben feleennyivel is beérik, valamint felkészült szervízben föleg az idösebb kötéseknél nyomatékmérö müszerrel leellenörzik, hogy a kötés oldásához szükséges erö tényleg egyezik-e a beállított DIN értékkel (az idö folyamán ez általában egyre inkább eltér egymástól, a rugó "fáradása" miatt, föleg ha szezonon kívül nem feszmentesítik (állítják minimálisra a DIN értéket) a kötésen)

hmm, a hosszú ö-t ü-t nem kezeli a fórum:-((
luucyyfeer
9 élménybeszámolót írt
9
19 éve tag
2004.11.08. 19:39
Vagyis ki old, csak egy kicsit nehezebben
luucyyfeer
9 élménybeszámolót írt
9
19 éve tag
2004.11.08. 19:34
Agent: Köszi a segítséget.

András: Nem ragaszkodtam a carvinghez, sőt. És csak azért érdekelt, mert megvettem ezt a lecet, és nem tudtam , hogy nem lesz-e nagy. Ami azt illet, leszűrtem a tanúlságot a mostani hülyeségemből a jövőre nézve, igazadvan, előbb kellett volna utána néznem, és csak azután megvennem. De most már mindegy. Ezt a szezont, biztos, hogy ezzel síelem végig, jövőre meg majd okosabb leszek. Ami a kötést illeti Tyrolla SL100-as kötés van rajta, és már próbáltam, nem old ki. De azért meg kérdezem. Az egy viszonyleg jó kötés vagy nem?
Remete András
34 élménybeszámolót írt
34
21 éve tag
2004.11.07. 21:18
Nem akarok beleszólni, én inkább azt a tapasztalatot szűrném le ebből, hogy elöbb nézek utána a cuccnak, és csak utána veszem meg, és nem fordítva...
Amúgy egy 6 éves léc még lehet használható, ha nem is túl sokáig. Sok pénzt nem ér, de gondolom nem is adtál érte ki túl sokat.
A kötésre viszont érdemes figyelni (ha az is régi), különösen ilyen hosszú lécnél. Még otthon a szobában érdemes ellenőrinz rendesen leold-e.
Ha nem, akkor érdemes buktának tekinteni, egyébként ha nem ragaszkodtál a carvinghoz akkor most mi a baj vele?
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2004.11.07. 20:03
az alpesi lécek mindegyikének keskenyebb a közepe, mint a végei (a régieknek is), enélkül bajos lenne fordulni velük:-)))
Ez bizony még nem carving léc, csak a neve az, olyan 30m-es rádiusza lehet.
luucyyfeer
9 élménybeszámolót írt
9
19 éve tag
2004.11.07. 18:46
Head carve 6. Most néztem utána a neten, és már 99-ben is gyártottak ilyet, szóval, amit mondtak nekem, hogy 2 éves, már elvből nem igaz. Ami azt illeti, nem tudom, hogy a carve az carving-e, mert egyálltalán nincs piskóta alakja, és majdnem párhuzamos, csak egy kicsit van beljebb a léc közepe, mint a végei. Teljesen tanácstalan lettem, de egyre inkább úgy érzem, hogy kézből többet lecet nem veszek, és hogy ezzel sem sokat fogok síelni az ídén. De azért köszi nektek.
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.