Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Menü ≡

Saalbach - Hinterglemm síterep leírás szállás cikk fotóalbum videó oktató síiskola wellness fürdő értékelés, élménybeszámolók

Üzenet írásához regisztrálnod kell, vagy be kell jelentkezned.
következőutolsó laponként: összesen 1088, rendezés:
Üzenetek Üzenet íráshoz regisztrálj
Üzenet szövege
Feladó:  samuuFérfiHaladó síelő
Dátum: 2019.03.28. 22:44
(Üzenetazonosító: 205557)
samuu Hozzászólások: 13
Regisztrált: 2016.03.17.
30 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Ezt az írást kiemeltük a síterepről írt élménybeszámolók közé.
Már hetek óta megvolt az elhatározás a Challenge teljesítésére, de mindig közbejött valami. Az elmúlt hétvégére végre összeállt minden. Szombat hajnalban indultunk és gyors ebédet követően az 1-es pályán melegítettünk a másnapi kihívásra. Tisztázni akartuk, hogy az utolsó és egyben egyetlen fekete pálya másnap a 16 fok körüli hőmérséklet melletti kása, bucka, fáradtság egyveleggel okoz-e megoldhatatlan nehézséget? Jól mentek a körök, megnyugodtunk.

Reggel a szállásunkról kényelmesen elsétáltunk a Schattberg X-press felvonóhoz és 9 előtt elkezdtük a kört. Csodálatos pályák vártak. Leszáguldottunk Volderglemmbe, végigszáguldoztuk Leogang kékjeit. Saalbachba visszaérve a Bernkogelbahn épületében az előzetesen tervezetthez képest félóra előnyünk volt. Tirolba érve annyira megörültünk az F14 pirosnak, hogy a völgybe leérve berongyoltunk a TirolS I. felvonóhoz a II. helyett. Már menet közben gyanús volt, hogy ennek rövidebb utazásnak kellene lennie, kiszállás után a már ismert pályaszámok megerősítették a gyanút. Az eddigi félóra nyereség nagyobbik része elment a 727m plusz szintre, de legalább az egész nap talán legjobb pályájára áldoztuk. Nem mellesleg dupla vagy semmivé lépett előre a 13000m szintes titkos elképzelésem. Fieberbrunn pirosai tetszettek, a meleg ellenére jól tartották magukat, mint ahogy mi is a menetrendünk előtt jártunk, de újabb időt már nem sikerült szerezzünk.

Hinterglemmbe érve aztán vége lett az aranyéletnek. Itt kettő órakor már kása és bucka volt mindenhol. Kemény ’gyorscsíkot’ is csak itt-ott sikerült találjunk, rendesen le is lassultunk. A nap legkínosabb része a 22a volt a Zwölfer-Nordbahn előtt. Normál pályaviszonyok mellett ez egy pillantásnak néz ki. A csúcson kicsit keresgéltük a rosszul kijelölt 17-es pályát ahelyett, hogy rögtön a Zehner liftet néztük volna, ezért később a Westgipfelbahn beszállójánál nagyot néztünk, hogy csak 10 perccel vagyunk záróra előtt. A 16:15-ig járó Limberg lifthez már iparkodtunk, az 1-es pálya pedig már ismerősként üdvözölt.

Vasárnap, ragyogó napsütéses időben egyetlen liftre sem kellett várni. Porhó kivételével minden volt, 13097m szinttel én a szlogennek megfelelően a határomat talán kicsit túl is lépve teljesítettem. Ha nem lett volna meleg, biztosan többen síeltek volna. Előző este ugyanis teltház volt mindenhol, az úton pedig belvárosi forgalom. Liftenként 2 perc várakozás pedig keresztülhúz mindent.

Némi hiányérzetem azért maradt. Az egésznek nem is sport, hanem túlzottan teljesítmény értéke van, mint a gyalogos teljesítménytúráknál. A síélmény háttérbe szorul és ezen a terepen eddig nem jártam.
1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg Most már ez a sok. :)
Feladó:  Zoltan Koleszar
Dátum: 2019.03.06. 10:07
(Üzenetazonosító: 205238)
Zoltan Koleszar Hozzászólások: 29
Regisztrált: 2017.10.11.

Azert arra h Saalbachban marc 15 korul 200cm=2m ho esik 5 nap alatt en egy fillert se tennek! Ha a hegytetot nezzuk jo oddsal 1ftot biztos megerne csak a moka kedveert de tobbet nem ;) ezzel egyutt lehet szutyok s cudar ido ;)
Feladó:  VityóFérfiHaladó snowboardos
Dátum: 2019.03.05. 19:00
(Üzenetazonosító: 205216)
Vityó Hozzászólások: 165
Regisztrált: 2005.10.06.
17 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Kezdődik... ;)
marcius.jpg

Feladó:  BélapóFérfi
Dátum: 2019.02.14. 17:23
(Üzenetazonosító: 204779)
Bélapó Hozzászólások: 1186
Regisztrált: 2005.11.07.
80 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Hát nem volt szerencséd! Ráadásul a buszozás és gyaloglás miatt csak egy töredékét ismerted meg a pályarendszernek. A Vorderglemmbe vivő kék a nap végére valóban katasztrófális. Délután már nem is szeretek arra menni. A Hinterglemm feletti részeket ki sem próbáltad. Leogang felé menő pályák se buckásodnak ki. Ami igaz, van egy pár szakasz, amit én sem szeretek. Ilyen pl.: a két Schattberg közötti átcsúszó egy szakasza ami nagyon keskeny és huplis, borddal nehezen járható, vagy Wildenkarkogeltől vissza Saalbach felé az átcsúszás nem egy élmény bordosoknak. A többi rész szerintem rendben van. Egy kis buckásodás mindenhol előfordul délutánra. De-hát kinek a pap, kinek a papné. Akinek jobban tetszik Schladming, az oda fog menni. Hazafelé általában és is ott csúszok, mert beljebb vagyok több mint egy órával.
Előzmény: (ao198 204753)
Feladó:  essleggFérfiHaladó síelőProfi snowboardos
Dátum: 2019.02.13. 21:36
(Üzenetazonosító: 204758)
esslegg Hozzászólások: 54
Regisztrált: 2006.12.10.
66 síterepet értékelt

A teljesség igénye nélkül, a hinterglemmi 20,22,23,25,26-os ill. Saalbach és Leogang között a 81-82-84-es pályák a legjobb carving pályák között vannak Ausztria-szerte véleményem szerint, és akkor a völgy másik oldaláról még nem is beszéltem.
Szerintem adj neki még egy esélyt.
Előzmény: (ao198 204753)
Feladó:  ao198FérfiHaladó síelő
Dátum: 2019.02.13. 20:31
(Üzenetazonosító: 204753)
ao198 Hozzászólások: 1
Regisztrált: 2019.01.31.
13 síterepet értékelt

Nagy csalódás volt ez a pályarendszer. Kimondottan azért mentem, mert a legmagasabbra értékelt terep a környéken, de nem tudom, minek szólnak ezek a pontszámok.
Első nap elég rossz időjárás volt, köd, folyamatosan esett a hó. A Vorderglemm-Leogang vonalon ismerkedtem a tereppel, elsőre sikerült rátévedni a Viehhofenbe vivő kék pályára, ahonnan csak síbusszal lehet visszajutni, de így is ez volt a nap fénypontja.
Ma kapott még egy esélyt, ragyogó napsütés, sokkal több ember mindenhol. Várakozni nem kellett, de meglepően sokan voltak (hétköznap) a pályán. Szintén Vorderglemm-ből indulva most Saalbach volt a célpont. Kritikán aluli volt a pályák minősége, egy ekkora pályarendszertől nem ezt várná az ember. Talán egyetlen pálya volt jó minőségű egész nap, a Kohlmaiskopf-ra vivő lift mellett, a többi mind felejthető. A Vorderglemmbe vivő kék pedig a nap végére jobban hasonlított egy katonai akadálypályára mint egy fizetős szolgáltatás részére. Az sem tette szimpatikussá a helyszínt, hogy a saalbachi kabinosok között gyalogolni kellett, de ez persze bőven beleférne, ha lenne értelme az egésznek.
Részemről nem kapnak több esélyt, nehéz megérteni mit esznek az emberek egy drága és hatalmas pályarendszeren, amin alig van normálisan síelhető pálya. Ugyanebben a műfajban Schladming egy nagyságrenddel jobb élményt biztosít.
Feladó:  Kis KoviFérfiHaladó síelő
Dátum: 2019.02.08. 22:00
(Üzenetazonosító: 204589)
Kis Kovi Hozzászólások: 181
Regisztrált: 2011.02.07.
24 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Stani fogalmazta meg korábban számomra, hogy Schladminghoz képest a völgynek más a "karakterisztikája", nyugodtabb a környezet.

Mindkét helyszínen járva, szerintem a saalbachi rendszer környezete egy természetközelebbi, "eldugodtabb" helyszínt eredményez ("zsák völgy" és nem átutazós, mint az Enns-völgye), illetve a rendszer kiterjedése is azért jelentősen nagyobb, mint a schladmingi 4 hegy. Persze csúcsszezonban ez talán kevésbé jön át.
Schladmingi rendszernek is vannak már a Niedere Tauernbe eléggé benyúló szakaszai, pályái, amelyek szintén gyönyörű környezetet biztosítanak a sport mellé, de a rendszer előtt futó völgy tényleg nem olyan bájos, igaz a szemközti oldalon lévő Dachstein vonulat azért impozáns.

Síelés szemponjából nekem talán egy picit jobban tetszenek a schladmingi gyönyörű erdős részen kanyargó pályák, km-arányban talán változatosabbak, de Saalbach olyan hatalmas, hogy ott is biztos talál mindenki magának megfelelő pályákat és az infrastruktúrája szinte hiba nélküli (Saalbachban az elmúlt években több és jelentősebb fejlesztések voltak, mint Schladmingban).
Feladó:  StaniFérfiProfi síelőKezdő snowboardos
Dátum: 2019.02.08. 17:26
(Üzenetazonosító: 204582)
Stani Hozzászólások: 5226
Regisztrált: 2003.11.03.
93 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Schladmingnál azért jóval összetettebb síterep, biztos előfordulnak kevésbé jó hütték, ahogy minden síterepen.

De Saalbach gasztró vonalon (is) elég kiemelkedő, Alte Schmiede vagy a Hendl Fischerei Leogangban pl.
Feladó:  bouquetkFérfi
Dátum: 2019.02.08. 09:50
(Üzenetazonosító: 204567)
bouquetk Hozzászólások: 196
Regisztrált: 2011.11.29.
64 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Egy haladó sízőnek nem gond pár bucka.
Feladó:  apionFérfiHaladó síelő
Dátum: 2019.02.08. 09:43
(Üzenetazonosító: 204566)
apion Hozzászólások: 13
Regisztrált: 2011.02.03.
7 síterepet értékelt

Január 20-tól voltunk egy hetet és a hat nap síelés alatt csak a Jausern aljánál és Leogangban a Muldenbahnnál volt buckásodás, de ez megszokott. Szerintem pedig nagyon változatos a pályarendszer, akár 6-7 órát lehet úgy síelni, hogy ugyanazon a pályán nem síelsz kétszer. Viehhofen felé pedig alig lehet síelővel találkozni a közel 8 km-en. Mi általában meg szoktuk tervezni a napot, így olyan hüttékbe ülünk be, amelyeket már jól ismerünk ill. utána szoktam olvasni, hogy melyikről milyen véleménnyel vannak, ahogy most Fieberbrunnba is a Frechlstadlnak.
Feladó:  Sörapu.FérfiHaladó síelő
Dátum: 2019.02.08. 08:45
(Üzenetazonosító: 204560)
Sörapu. Hozzászólások: 1285
Regisztrált: 2008.12.27.
60 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Miért baj ha buckásodik? Nálunk a gyerekek imádják.
Frekventált időszakokban a nagy terepeken mindenhol sokan vannak úgy Schladmingban mint Holnapsaalbachban. Ilyenkor érdemes kicsi eldugott pályákra (Fageralm, Filzmoos, Eben, stb.) menni.
Minden nagyobb pályarendszeren bele lehet futni rettenet kajákba, de ez nem csak a szakácstól, inkább a tulajdonostól, vagy az üzemeltetőtől függ.
Dátum: 2019.02.08. 06:30
(Üzenetazonosító: 204554)
80 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Háááát... nekem nagyobbnak és változatosabbnak tűnik. De hát nem vagyunk egyformák! Délutánra a fő-csapás iránya valóban kibuckásodik, de mindig találni olyan pályát, ahol alig vannak.
Feladó:  Varga EndreFérfiHaladó síelő
Dátum: 2019.02.02. 22:17
(Üzenetazonosító: 204356)
Varga Endre Hozzászólások: 119
Regisztrált: 2003.04.10.
39 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Szép, hangulatos, de nem nyújt többet mint Schladming. Felesleges tovább utazni. Igazi osztrákok síterep, tömeg a pályákon + plusz buckák minden mennyiségben. Enni csak ott érdemes ahol magyar a szakács.
Dátum: 2019.01.20. 18:56
(Üzenetazonosító: 203851)
7 síterepet értékelt

Köszönöm, zavartalan utunk volt Loferen keresztül. Délután pedig kihasználva a bérlet előnyeit 3-tól 5-ig csúsztunk is egy párat. :-)
Előzmény: (Vityó 203817)
Feladó:  VityóFérfiHaladó snowboardos
Dátum: 2019.01.19. 17:55
(Üzenetazonosító: 203817)
Vityó Hozzászólások: 165
Regisztrált: 2005.10.06.
17 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Szerdáig mondhatni szép idő lesz, hó van bőven, szóval minden adott. A hét második felére kicsit borultabb és hűvösebb időt jósolnak, de ez addig még változhat.

Nyugodtan jöhetsz Lofer felől, nincs már útzár.
Előzmény: (apion 203758)
Dátum: 2019.01.18. 09:49
(Üzenetazonosító: 203758)
7 síterepet értékelt

Mi vasárnaptól szombatig leszünk kint. Az előrejelzés alapján talán szerencsénk lesz az időjárással :-)
Előzmény: (Bélapó 203750)
Dátum: 2019.01.18. 07:44
(Üzenetazonosító: 203750)
80 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Éjszaka esett pár centi hó, most ködben van az egész hegy, ráadásul fúj a szél.
Dátum: 2019.01.15. 11:54
(Üzenetazonosító: 203576)

Ma délben újra nyitják az utat. Happy POW!
Dátum: 2019.01.15. 10:29
(Üzenetazonosító: 203571)

Az A6 - B320 - majd végig a völgyben OKés sztem, vagy Salzburg után délre és ott be a völgybe. A B320-on van egy nagyon rövid terelés- de ennek hála az egész úton nincsennek bent kamionok, mert onnan ki vannak zárva. de az osztrák autóklubnál látod h éppen hol van teljes lezárás. Én tapasztalatom (volt elég sok oda-visszám mostanában), hogy az utak hibátlanul járhatóak, hóesésnél minuszban persze kissé havasak, a para a lavina miatt van és emiatt alakul ki az, ami pl a B320 lezárást/terelést is generálja, h a csontszáraz úton sem engednek továbbmenni. Nincs 1m hó de még 10 cm se az úton sehol ezen a vonalon - folyamatos a takarítás még legnagyobb havazásban is, hibátlanul lehet közlekedni, csak lehet h lavina csúszik az útra és emiatt lezárják.
Lofer-t már csak azért sem éri meg odafelé eröltetni, mert az osztrák német határon Németo felé mostanában kialakulnak néha húzós sorok.
Előzmény: (apion 203565)
Dátum: 2019.01.15. 10:23
(Üzenetazonosító: 203570)

Igen - minden megy , kivéve mikor szél van, meg mikor túl sok a hó odafent :-) akkor a felső pályák nem annyira :-( lásd ma sem. Az utak hómentesre vannak takarítva - hibátlanul lehet közlekedni. Ez jellemző szinte mindenhol. Egyetlen dolog, hogy időről időre a nagy havazás után keresztbe áll a csont száraz úton a rendőrautó és nem enged tovább, mert a hegyről még nem tudták lerobbantani az esetleges lavinát a saalbachi völgy bejáratánál. Egyebekben egy centi "hókáosz" nincsen... úgy takarítják a havat mindenhol, mint a kisangyal. Saalbackba egyébként megoldás lehet a bejutásra Leogang felől sível... volt ilyen nap, h a kocsiút nem ment, de sível át lehetett csúszni a hegyen. A challenge egyelőre nagyon kérdőjeles, mert a Fieberbrunni freeride terület már hetek óta áll.. kérdés azt mikor nyitják meg újra. Nekem is kéne már tolni egy challenge-t mert fogytán a waxom...
Jó porhavazást s ésszel :-)
Előzmény: (Stani 203561)

következőutolsó laponként: összesen 1088, rendezés:
h i r d e t é s
FELIRATKOZÁS HÍRLEVÉLRE » UTASBIZTOSÍTÁS -10% » INGYENES TANÁCSADÁS » SÍELŐK NAPTÁRA »
A SIELOK.HU SZÁMOKBAN
A portált jelenleg 70 vendég és 6 regisztrált felhasználó látogatja.