Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Síelés csípőprotézis-műtét után

ÜZENETEK (6)Időben csökkenő Időben csökkenő
SchumTM
8 élménybeszámolót írt
8
12 éve tag
2018.10.09. 14:33
Lachtalban még nem találkoztam "igazi" tömeggel, Murauban a frekventált részeken vagy reggel a felvonónál azért néha előfordul. Mi általában január végén, február elején szoktunk menni, akkor teljesen vállalható. Szerintem a magyar és osztrák ünnepeken, illetve síszünetben lehetnek többen.
Előzmény: (magnum56 201521)
magnum56
322 élménybeszámolót írt
322
15 éve tag
2018.10.09. 13:04
Köszönöm a segítséget.
És Murau-ba vagy Lachtal-ba mikor érdemes menni, amikor nincs nagy tömeg? Március elején, közepén?
Előzmény: (SchumTM 201520)
SchumTM
8 élménybeszámolót írt
8
12 éve tag
2018.10.09. 11:54
Murau szerintem jó lehet, apukám is ott síel csípőprotézissel minden évben. Ott nincsenek igazán nehéz pályák, inkább közepes nehézségű, széles pályák vannak. Lachtal-ba szoktunk még járni, lehet közös bérletet is venni a két terepre. Hasonló pályák vannak ott is. Talán nem olyan szélesek, viszont ott kevesebben szoktak lenni.
Előzmény: (magnum56 201498)
magnum56
322 élménybeszámolót írt
322
15 éve tag
2018.10.06. 21:02
Köszönöm a választ.
A csípőprotektort már megvettem.
Sőt, vettem egy olyan sícipőt is, amit könnyebb felhúzni és bekapcsolni. Gondolom a kötés kioldó erejét is kisebbre kell majd állítani, hogy eséskor ne csavarja meg a lábamat. Persze nem annyira kicsire, hogy sima csúszáskor leoldjon, mert akkor meg azért fogok nagyot esni.

Meg ezután nem a nehezebb pályákat kell keresnem, hanem a jól karbantartott széles lankás kék-piros pályákat, ahol kisebb az elesés veszélye. Murau és Livigno tetszik legjobban.
Láttam, hogy jártál már Murauban. Tudod ajánlani? Vagy esetleg valami hasonlót, ami nekem megfelel.
Előzmény: (SchumTM 201497)
SchumTM
8 élménybeszámolót írt
8
12 éve tag
2018.10.06. 12:25
Szia!

Nem saját tapasztalat, de apukám kb. 10 éve síel csípőprotézissel. Nem tudok róla, hogy bármikor is problémát okozott volna neki, persze 60 év felett azért már eleve óvatosabban síel. Az orvos neki sem javasolta. Úgy tudom elsősorban nem maga a síelés, hanem az esés jelenthet gondot, mert a léc csavaró hatása miatt akár nagyobb erőhatások is felléphetnek mint más sportok esetében.
Szóval lehet csípőprotéziessel is síelni, csak óvatosan, mert egy szerencsétlenül sikerült esés akár komoly problémát is okozhat. Érdemes lehet csípőprotektort használni, az valammennyire véd.
Előzmény: (magnum56 201495)
magnum56
322 élménybeszámolót írt
322
15 éve tag
2018.10.06. 09:18
Két hónapja kaptam csípőprotézist, mert elkopott a bal csípőm. Kérdeztem a műtő orvost, hogy síelhetek-e vele, de nagyon nem örült az ötletnek.
Ellenben a rehabilitáción a doktornő azt mondta, hogy a síeléssel nincs gond, csak az elesés lehet problémás, mert az kiszámíthatatlan.

Szeretném megtudni, hogy van-e valaki aki csípőprotézissel síel. Milyen tapasztalatai vannak?
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.