Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Sísisak - beépített szemüveggel, vagy anélkül?

ÜZENETEK (8)Időben csökkenő Időben csökkenő
zkis
9 élménybeszámolót írt
9
15 éve tag
2022.11.28. 16:23
Szia! Én szemüveges vagyok. 10 évig kínlódtam síszemüveggel. 2 éve vettem agy vizoros sisakot. Valamilyen Blizzard. Csak azt bánom, hogy nem vettem korábban. Nem párásodik, 3x1 hét alatt sikerült nem össze karcolni (sokkal jobban kell rá vigyázni mint a sima sisakra - mindig legyen nálad az a zacskó amit adnak hozzá). Tükörszerű a vizor (világos szürke). Ha szükséges, akkor dioptriás napszemüveget veszek alá. Remélem segítettem.
VÁrpád
266 élménybeszámolót írt
266
4 éve tag
2022.11.26. 19:33
Mindenek előtt próba próba és próba ! Ahányan vagyunk megannyi féle fejforma. Hala a jó égnek, nem vagyunk egyformák!

Amit viszont igen nehéz szimulálni, hogy a fülünk halántékunk, homlokívünk, VS sisak +20 helyett -10-ben hogy fog viselkedni.
Én választásnál ajánlom, kiengedett állapotnál , oldalt a fúl és sisak között, zárt ujjunkal betudjunk nyúlni a fülünk mellé,olymódon, hogy a másik oldalról, másik kezünkkel rászorítjuk( nem izomból, érzéssel) fejünkre a sisakot. Homloknál szintúgy legyen (kiengedve a sisak) hézag, a sisakot előretolva. Ha nincs maszk a próbánál, így is jó lessz. Nem utolsó sorban, lehessen meghúzni. Takarja a fülünket, homlokunkat, tarkónkat, ne lógjon a szemünkbe, kissé felnézve ne nyomja tarkónkat.
( Ez az én véleményem, tapasztalatom, kölcsönzőben bevált )
Ti hogyan oldjátok meg
magnum56
322 élménybeszámolót írt
322
15 éve tag
2022.11.26. 10:25
Nekem bevált a rostélyos sisak, két éve használom. Nem párásodik, nem karcos, jól zár az orromnál, és lehet hozzá plusz cserelencsét is kapni.
Korábban és is külön szemüveget használtam (sárga UVEX-et), és azzal is elégedett voltam. De közben eljött az idő, amikor már dioptriás szemüveget is használnom kell. Vettem egy olyan síszemüveget, ami alá fel lehet venni a dioptriásat, de nagyon bonyolult volt kezelni, főleg levenni és feltenni. Kesztyűben nem is ment.
A rostélyos sisak sokkal kényelmesebb. Bőven aláfér a dioptriás szemüveg, és könnyen kezelhető. Csak feltolom kesztyűvel a rostélyt, és nem esik le alóla a szemüveg.
Én bátran ajánlom mindenkinek, de főleg szemüvegeseknek az egybe sisakot. Igaz, nem olyan profi, de nekem kényelmes és semmi bajom sincs vele.
Előzmény: (VÁrpád 216492)
VÁrpád
266 élménybeszámolót írt
266
4 éve tag
2022.11.25. 21:44
A S custom air tényleg jó sisak ,van nekem és a feleségemnek is, az enyém hibátlan a pároméban először a levegő visszacsapó szelep romlott el majd a pumpa porladt el. Nem vegyszereztük, nem volt napon , ablakban tárolva, stb. Egy helyen voltak fénytől védve, az egyik szuper a másik meg hát nem is tudom.
,, most smith variantot használok külön szemüveggel”
Fidosan
189 élménybeszámolót írt
189
13 éve tag
2018.12.16. 19:08
nagyon jó szemüveg, 4 éve nyúzom , egy karc nincs rajta, 2 lencsével jött, mindkettő kiváló arra amire való, semmi párásodás
hamoriarpi
204 élménybeszámolót írt
204
7 éve tag
2018.12.11. 23:33
Salomon Custom Air sisakom és Smith Optics I/OX szemüvegem van. Mindkettőt a korlátozásmentesen ajánlott kategóriába teszem. Az egybe sisak-lencse párost nem ajánlom. Párásodik, karcosodik, nem tudsz lencsét cserélni a fényviszonyoknak megfelelően és maga a lencse is sokkal kevésbé minőségi, mint a különálló szemüvegekben. Csak külön vennék.
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2018.12.11. 18:34
olvass vissza a siszemüveg topikban. Ott már ki lett vesézve...
Dr. Barcza Zsolt
1 élménybeszámolót írt
1
5 éve tag
2018.12.11. 15:57
Lecserélem sísisakomat, mindenképpen Salomon-ra.
Eddig csak külön szemüveget használtam.
Kérdés: beépített szemüveggel, vagy anélkül?
Beépített szemüveg nem homályosodik?
Előre köszi a válaszokat.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.