Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Olaszország
Piazzatorre
síterep infó oldal
ÜZENETEK (3)Időben csökkenő Időben csökkenő
bertazs
107 élménybeszámolót írt
107
11 éve tag
2020.02.17. 14:48
Azért szerettem volna, hogy ez a kis síterep felkerüljön, az oldalra, mert jártam itt a 90-es évek legvégén és nosztalgiával gondolok vissza rá. Magam sem tudom, hogy öcsém volt tornatanára milyen apropóból szervezett pont ide egy 40 fős sítábort (zömében egyetemisták), mert közel sincs, meg nem is túl nagy, de mégis az akkori szlovák tapasztalatok után, ez nekünk maga volt a mennyország és emlékeim szerint nem is volt drága. Napfény, kitűnő kezelt üres pályák, ülős felvonók, kedves emberek, sorban állás nélküli felvonók, remek hangulat. Mondjuk a hangulatról mi mindenhol gondoskodtunk ahol jártunk.
Akkoriban még nagyobb volt a síterep mert a Torcole Soliva oldal is ment így közel 30 km pálya volt elérhető, ma már csak a vaga-i oldal megy két ülős lifttel (egy régi térképet mellékelek fényképen). Egyik legnagyobb élményem a két személyes (kék) kabinos felvonó, ami állandó sebességgel haladt. Beszállásnál egy kedves kezelő elvette a sílécet berakta a tartóba és nekünk egy hosszú fém rámpán síbakancsban futva, fel kellett felgyorsulni a kabin sebességére és még a rámpa vége előtt mindkettőnknek beugrani. Hát ez nem mindig sikerült elsőre, meg másodikra sem...Kiszállásnál pedig egy rövidebb, szintén fém rámpán kellett az állandó sebességű felvonóból kiugorva hirtelen esés nélkül megállni. Ha sikerült a kezelő kezedbe nyomta a lécet és mehettél isten hírével. Szerencsére csak reggel és este kellett ezt a mutatványt abszolválni. Ezen a síterepen valószínűleg addig sem, meg szerintem azóta sem fordultak meg sűrűn magyarok, így hatalmas feltűnést keltettünk a környéken s szerintem maradandó nyomot hagytunk a helybeliekben, mind a sípályán, mind a faluban. Legalábbis saját bevallásuk szerint nagyon megkedveltek minket, mert mint mondták ilyen bulit még ezen a csendes családi síterepen nem tapasztaltak... Ezt alátámasztandó, csak annyit jegyeznék meg, hogy az utolsó nap már semmiért nem kellett fizetnünk a Rifugio Torcole 2000 hüttében, olyan forgalmat generáltunk a héten. Még a francia kártyát is megkaptuk ajándékba... Sajnos mivel a soliva-i rész már nem üzemel jelenleg a Rifugio Torcole 2000 is zárva, így oda már valószínűleg nem tudok újra elmenni, de talán egyszer visszamegyek a környékre és Foppolo, San Simeone mellett újra felkeresem az egyik legemlékezetesebb síbulim helyszínét. Ha valaki a környéken síel ajánlom látogassa meg ezt gyönyörű helyen fekvő kis síterepet is.
Piazzatorre-15.jpg
A régi teljes pályarendszer
Az ominózus kék kabinos, sajnos már nem létezik.
Piazzatorre-9.jpg
Piazzatorre-5.jpg
Ülős lift a csúcsra
Piazzatorre-11.jpg
Kedvenc hütténk
A tulajdonosok és lányaik. A lányok a 3. naptól minden este jöttek velünk bulizni.
Lefelé a hüttéből
Piazzatorre-4.jpg
Piazzatorre-16.jpg
bertazs
107 élménybeszámolót írt
107
11 éve tag
2020.02.17. 13:04
Köszönöm :)
Előzmény: (admin2 208445)
admin2
478 élménybeszámolót írt
478
Moderátor
2020.02.17. 11:26
Olvasónk kérésére hoztuk létre ezt a síterep oldalt és annak fórumát.
https://sielok.hu/siterep/piazzatorre/
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.