Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Súlypont állítás egy funcarve lécen...

ÜZENETEK (4)Időben csökkenő Időben csökkenő
Peteed
8 élménybeszámolót írt
8
20 éve tag
2005.01.07. 17:22
Hello!

Nekem egy elég komoly atomic kötésem van, 3 állítási lehetőséggel. A teljesen középen lévő beállítás értelem szerűen azt jelenti, mint ahova egy normális, nem állítható kötést kell szerelni. Ehhez képest előre-hátra max 1,5-1,5 cm-t tudom állítani. Tehát a kötés kb 3 cm-t tud előre-hátra mozogni. Ha ezt nézem szerintem sok lenne az 1 cm-es eltérés, vagy nehezebben fog fordulni e léc. Ha jól értem nem neked kell felszerelned a kötést, már rajta van. Keresd meg h neked hol a legjobb a beállítás (én pl legelőre (extrem) állítom, mert szeretek szlalomozni. Ha lehet úgy csináld, hogy egyik nap előre tolod, másik nap hátra, úgy talán észrevenni a különbséget. Ha csúszásonként állítgatod, akkor szerintem csak "beképzeli" az ember h könnyebben fordul-e v sem....
Mclain
4 élménybeszámolót írt
4
19 éve tag
2005.01.07. 14:54
Köszönöm a segítséget ez nagyon hasznos, de mégis Mennyire térhetek el a léc középpontjától, a cipő súlypontjelölésével? Mondjuk 1cm eltérés hátrafelé megengedett
Peteed
8 élménybeszámolót írt
8
20 éve tag
2005.01.07. 14:05
Ha e léc orra felé tolod a kötést akkor jobban lehet vele kanyarodni, bohóckodni, hátra állítva meg inkább nagy sebességnél lesz stabilabb.
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Mclain
4 élménybeszámolót írt
4
19 éve tag
2005.01.07. 10:23
Szevasztok!
Nemrégen vettem egy olyan carving lécet (ATOMIC BETA SMART ZONE PC)amelyiken a kötés minden irányba állítható. Gondolom a bakancsméret miatt egyrészt, de szerintem a súlypont is számít. Ha van valakinek tapasztalata az említett léctipssal megköszönném (használtan vettem, sajnos a korát sem tudom meg a kb. értékét sem). Valamint hol optimális a súlypont szempontjából a kötés helyzete? Sejtem hogy a sítechnikát is befolyásolhatja...

Ja léc adatok:ATOMIC BETA SMART PC 160 cm, (106-70-95)R:15,5m Kötés adatai: Atomic 412
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.