Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Atomic B3 sícipő probléma

ÜZENETEK (23)Időben csökkenő Időben csökkenő
gilice
83 élménybeszámolót írt
83
19 éve tag
2005.02.15. 21:29
Egy olyan bolt, ami inkább hálózat, de nem sísportra szakosodott. Sajna kifogtam egy "helyettesito" kollegat, mert amugy nem erzem a szakertelem hianyat a tobbieken. Amugy csak 1 boltjuk foglalkozik igazan sísporttal is:) Ha erdekes elkuldom maganba!
Mennyit erhet most ez a baki ha el akarnám adni szerinted?:) Elvileg 51990 Ft a bolti ára, kevés kedvezménnyel 48e volt. Nem volt olcsó, de nem akartam használtat venni. Mostani fejemmel az egesz cuccot inkább Ausztriaban vennem meg:)
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2005.02.15. 06:32
Csak kíváncsi voltam, hogy kisebb, sporta szakosodott, vagy nagyobb diszkontjellegű bolt-e az, ahol olyan személyzet dolgozhat, aki még egy kötés sem tud a síbakancs hosszához állítani?:-)
gilice
83 élménybeszámolót írt
83
19 éve tag
2005.02.14. 23:15
Egyelőre nem akarom a boltot beírni, mert a hibát elismerték és nagyon korrektek voltak (eddig). Mindenki hibázhat, nem akarom ebből az egy esetből lehúzni a helyet.
Ők is arra hivatkoznak, hogy a baki használható csak szépséghiba, de megfizetik a "káromat". Itt van a difi, mert én cserélni akarnék, ők meg kb. 40% értékcsökkenést fizetni.:) Most ott hagytam a bakit és felhivnak majd a héten, remélem 1 jobb ajánlattal. Ha nem jó akkor küldöm a fogy. védelem felé, de akkor ebben az idényben nem sielek vele. Meglátjuk.. Majd beírom a megoldást..:)
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2005.02.10. 21:56
Jó lenne, ha leírnád a helyet, ahol vásároltad a felszerelést, és ilyen "jól" "beállították" a kötésedet, nehogy mások is így járjanak, ha nem akarják kicserélni a bakancsodat, akkor fenyegessed meg őket a fogyasztóvédelemmel (bár sok bizonyíték nincsen), ha meg végképp nem akarják kicserélni, ne aggódj, a sérülések, bár csúnyák, nem fognak problémát okozni a sílésnél.
gilice
83 élménybeszámolót írt
83
19 éve tag
2005.02.10. 21:47
Köszi Agent!
Akkor már értem miért volt, hogy néhány esetben nem oldott a kötés, mikor kellett volna! Volt pár eset a 6nap sieles alatt, amikor meglepodtem, hogy miért maradt a lábamom a léc.
Na mindegy, mostmár ezek után az lenne a fontos, ha kicserélnék a cipőt, persze ez külön harc lesz. (holnap) Addig mellékelek 2 képet, sikerült "macro"-zni:) Nem eccerüen néz ki a sarka:(

Üdv.
balsarok1.JPG
balsarok2.JPG
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2005.02.10. 09:18
Hogy mennyi mindent lehet beállítani....
A bakancshosszhoz lehet állítani a kötést, általában a hátó kötés mozgatásával, ami lehet patent, fokozatos, vagy csavarmenetes fokozatmentes állítási lehetőség, számos típusnál az első kötést is lehet hosszirányban állítani (főleg az integrált rendszereknél, mint a Tyrolia rail, Völkl motion, Elan intergra, vagy a Salomon pilot), aztán Salomonnál lehet állítani az első kötés oldalirányú szárainak nyílási korlátját, ill. az első kötés magasságát.
Első-hátsó kötésnél kulcsfontosságú a "Z" érték, a leoldási erő beállítása, aminek egyformának kell lennie elöl, és hátul.
Régebbi típusoknál még számos más beállítási lehetőség volt, mint pl. az első, és hátsó kötést összekötő elem merevségének állítása (ami a léc középső részének merevségét is megváltoztatta), valamint a bakancshosszra beállított kötéseket előre, és hátra lehetett csúsztatni, a beállítás megváltoztatása nélkül, ezáltal helyezve előre, vagy hátra a síelő súlypontját a léc súlypontjához képest (ha hátulra volt állítva jobb lett a léc egyenesfutűása, ha előre lett állítva, akkor könnyebb volt a lécet forgatni), ezek a beállítások a carving megjelenésével javarészt eltüntek.
Dióhéjban ennyi a beállítási lehtrőségek listája:-)
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2005.02.10. 09:10
Az előfeszítés:
Amikor a kötésbe lépsz a bakanccsal, akkor a hátsó kötésnek megfelelő erővel kell előretolnia, szorítania a már a kötésben lévő bakancsot, ezt egy kb.:1cm-es skálán lehet ellenőrizni általában a hátsó kötésnél (azaz ezen az egy cm-es skálán belül kell lennie a hátsó kötés elmozdulásának), ez az elmozdulás független a kötés hosszirányú beállításától, az állandó marad.
Amennyiben ez az előfeszítés nincsen meg, akkor a bakancs túl lazán van a kötésben, a kötés a beállított érték ellenére már kisebb erő behatására is le fog oldani.
Amennyiben (mint a te esetedben) az előfeszítés a maximális érték felett van (ami annyit jelent, hogy a bakancsot csak beleerőltetni lehet a kötésbe, mivel az már képtelen jobban hátracsúszni)(ez volt a te esetedben is, ezért voltak a sérülések), akkor a beállított érték ellenére annál nagyobb erőhatás esetén sem fog megbízhatóan oldani a kötés, főleg hátul, mivel a kötés már nem képes annyira hátracsúszni, hogy a bakancs kicsúszzon belőle, ez rendkívül balesetveszélyes!
gilice
83 élménybeszámolót írt
83
19 éve tag
2005.02.10. 08:34
:) Most az előfeszítéssel volt gond, de Áron biztos jobban el tudja mondani (ha lesz ideje), mert én nem nagyon szagértem.
Ha van kedvetek, mondjátok már el konyhanyelven, hogy mennyi mindent lehet 1 ilyen kötésen beállítani?:) (Csak hajt a kiváncsiság, hogy ne járjak így legközelebb)
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2005.02.10. 06:38
És mi volt a beállítási hiba?
Csak nem túlzottan előre volt tolva a hátsó kötés, és már nem tudott engedni hátrafelé, amikor belement a bakancs?(azaz nem megfelelően lett beállítva az előtolása, előfeszítése, a bakancs méretének függvényében?)
gilice
83 élménybeszámolót írt
83
19 éve tag
2005.02.09. 22:42
Áron! Mégegyszer köszi a segítséget!

Ahogy sejtettétek, kötésbeállítás probléma volt. Visszavittem a cuccot a boltba, immár 3x-a, de főnökkel még nem tudtam beszélni. Mondjuk a hibát elismerték, de csak 10% értékcsökkenést ajánlottak fel a baki értékéből:) Azért mnet közben kicsit jogászkodtam (szoltam a céges jogászunknak:) és az alábbi érdekes dolog van a PTK-ban, ami másnak is hasznos lehet(csak címszavakban):):

"Hibás teljesítésnek minősül a szolgáltatott dolog szakszerütlen összeszerelése is, ha a szerelés szerződéses kötelezettség."
"Hibás teljesítés esetén a jogosult
a., elsősorban - választása szerint - kijavítást v. kicserélést követelhet, ...."

Ezek csak címszavak, el kell olvasni az egész idevágó részt, de fölöttébb érdekes a felajánott 10%-hoz képest.
AC
3 élménybeszámolót írt
3
19 éve tag
2005.02.05. 13:22
ÉN IS !!!!!!
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2005.02.04. 16:15
Mindenképpen vidd, én a képek megnézése után inkább a kötésre gyanakszom.
gilice
83 élménybeszámolót írt
83
19 éve tag
2005.02.04. 15:51
Köszi! Látom Vasárnap is nyitva vagytok, akkor tudok menni:) Gondolom a lecet is vigyem..
AC
3 élménybeszámolót írt
3
19 éve tag
2005.02.04. 15:49
Szia !
Gyere be a boltba myugodtan, és keress személyesen ! Hétköznap 10-19 óráig és hétvégén 10-17 óráig vagyunk nyitva .
Várunk .
Áron
gilice
83 élménybeszámolót írt
83
19 éve tag
2005.02.04. 14:46
Sziasztok!
Köszönöm a hozzászólásokat, segítséget!

Áron!
Azt nagyon megköszönném, ha bármi ötletetek lenne!:) Kereshetlek magánban v. bemegyek hozzátok és mondjam el a problémámat?
AC
3 élménybeszámolót írt
3
19 éve tag
2005.02.04. 13:20
Szia Gilice !
Esetleg behozhatnád hozzánk az üzletbe, szivesen megnéznénk .Hátha tudunk vele valamit csinálni .
Szerintem tudom mi a baja, sőt ki is tudnám küszöbölni a problémádat.
Üdv :
ATOMIC ALPESI CLUB
Hivatalos ATOMIC márkaüzlet
info@alpesiclub.hu
1122 Bp. Krisztina krt. 3
06-1-356-37-01
Áron
Dave
209 élménybeszámolót írt
209
19 éve tag
2005.02.04. 09:52
Síeléshez egyenlőre nem nagyon konyítok, viszont ilyen esetekben érdemes elküldeni a levelet az info@atomic.at-re, és/vagy az atomic@atomic.at-re. Az osztrákokat ismerve továbbítani fogják a megfelelő helyre.
Barátommal pár éve megesett, hogy vett egy használt Salomon bakancsot. 2 hét sízés után a pályán levált a lábáról. Küldött faxot a gyártónak, postafordultával jött az új bakancs. Meg az elnésést kérő levél. :-)
Levenet
4 élménybeszámolót írt
4
19 éve tag
2005.02.03. 23:58
Nem tom, hogyan lehetne elérni a gyártót, de ha segít, az Atomic gyár Altenmarkt-ban van. (Atomic Austria GMBH)
Nem beszélek germánul, de egy álláshirdetésben találtam egy címet... Javaslom, még keress rá...

Atomic Austria GmbH
Straße Lackengasse 301
5541 Altenmarkt/Pg.
Telefon (06452)3900
gilice
83 élménybeszámolót írt
83
19 éve tag
2005.02.03. 21:50
Azt még hozzá teszem, hogy a fénykép csak az 1ik cipőröl van, de a másik hasonló, azon 1 hangyányival kisebb a sérülés. Mindez 7 nap sielés után!!
gilice
83 élménybeszámolót írt
83
19 éve tag
2005.02.03. 21:44
Visszajött a cipő a magyar forgalmazótol:( Közölték: "nem a bakancs gyártási hibája" :) Persze ezt szemrevételezéssel mondta meg és közölta, hogy jelenleg nem befolyásolja a bakancs használatát. Ami jelenleg igaz is, de pár sielés után már nem.. Itthon ettől több nem várható ügyfélkezelésből (sajna). Maradt a fogy. védelem, de akkor szereznem kell 1 másik bakit, mert ezzel már nem sielek ebben az évadban:) v. mail az Atomic-nak, fényképekkel. Tényleg valaki nem tud egy ausztriai Atomic gyár e-mail címet?? Sajna a https://www.atomicsnow.at -n csak a külföldi forgalmazól kontaktjai vannak, Ausztriában csak fax+tel. van..
Mellékelek néhány képet a bakiról, kötésről. Sajna jobb képet egyelőre nem sikerült készíteni, mert a gép nem jó makrózni.. (A hátteret senki nezze:)
Ciposarok.JPG
SL10-elololdal-baki.JPG
SL10-hatul-baki.JPG
SL10-oldal-baki.JPG
SL10-oldal-baki2.JPG
SL10-oldal-ures.JPG
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.