Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Síoktatás kezdőtől a profi szintig - carving oktatás az alapoktól az extrém technikákig

ÜZENETEK (15)Időben csökkenő Időben csökkenő
dhVanczi
36 élménybeszámolót írt
36
18 éve tag
2007.01.10. 15:31
"Viszont jó havon, kezelt pályán a 60 kiló sem magyarázat. Ha ott is gondok vannak,akkor azt már nem lehet semmire sem fogni"
azért ennyire nem rossz a helyzet. a frissen esett havon enyhe túlzással még fekve is tudok kanyarodni:)
viszont a kezemet azt már könnydén le tudom rakni.
jöhet a könyök:)
jeges pályán is csak akkor van a baj ha eléggé döntöm.
szóval köszi mindkettőtök segitségét.
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2007.01.10. 12:31
Tehát akkor a legjobb lenne még úgy 20 kilót rágyúrni a combizmainkra. Még a súlypont is jobb helyen lenne. :)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2007.01.10. 00:44
dhVanczi!

A 60 kilóval részben igazad van. Nagyobb testsúllyal biztosabban lehet élen vezetni a síket, bár ez inkább csak kemény, jegesedő pályákra igaz. Ezt a magam példájából is ismerem. Én is csak hetvenegynéhány vagyok, és a legjobbakat akkor szoktam sízni, amikor valamelyik 20 kiló körüli gyereket viszem le a pályán, mert mondjuk fent szétment a cucca, vagy elfáradt. Ilyenkor nagyon jókat szoktunk menni, és érzem is a nagyobb stabilitást. (A comb persze jobban "melegszik" :-) )

Viszont jó havon, kezelt pályán a 60 kiló sem magyarázat. Ha ott is gondok vannak,akkor azt már nem lehet semmire sem fogni. Ki kellene elemezni a technikádat. De sajna ez csak a pályán működik.
És jó sízést Stubaion! Azok a pályák egyébként ideálisak a carving technikád csiszolgatására.
dhVanczi
36 élménybeszámolót írt
36
18 éve tag
2007.01.09. 12:55
köszi szépen a válaszodat.
szombaton indulunk stubaira egy hétre, szóval lesz időm gyakorolni. már alig várom.
majd irok egy kis beszámolót.
csaó
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2007.01.07. 20:16
Üdv!
Nem vagyok sem nagyon jó síelő, sem oktató, úgyhogy annyit ne adj a véleményemre mint az itteni
profikéra, csak unatkozom a nagy hóhiányban, :( és nekem is hasonló volt a problémám, úgyhogy leírom az én
esetemet, hogy amíg Lackó ide nem ér, teljen az idő..

Csak annyit vettem észre, hogy nem terhelem egyenlően a két lécet, de nem volt vészes a dolog,
épphogy csak filozófiai szinten érdekelt hogy ez miért van így. Hogy esetleg a technikám
a későbbiek során
immár a tökéletesség netovábbjává fejlődjön, a háttérben foglalkoztatott a dolog, hogy ezen majd,
ha sok ügyes bajos elfoglaltságom engedi, változtatni kéne.
Aztán egyszer megérkeztem álmaim síterepére, ami összefüggő, hófoltokkal tarkított jégpályákkal lepte
meg abban a szezonban az odalátogatókat, és ezzel szétfoszlatta addigi magabiztosságomat a sítudásommal kapcsolatban.
Amíg csak estem keltem, ahogy mindenki más körülöttem, még nem volt baj, a sokk akkor ért, amikor
egyes síelők a végigfagyott pályán is magától értetődő magabiztossággal síelgettek, ügyet sem
vetve a mindenki által megállapított tényre, miszerint a pálya szar, és nem lehet rajta lejönni.
A kezdeti mély depresszió elmúltával gondolkodóba estem.
Az volt a gond, hogy alapvetően mindig csak az egyik lécet terheltem, így először is feleakkora
kapaszkodófelületet használtam ki, másodszor is a kevésbé "odatett" lábam bizonytalankodása szintén
zavaró volt. Ha egy pillanatra is a nem megfelelően élezett lábamra került a testsúly,(mert a másik
mondjuk épp kicsúszott alólam) egyből elzúgtam.
Amikor egy hét gyakorlás után már én is le tudtam jönni a jégen, akkor ért a meglepetés, amikor
késöbb összefüggő hótakarón is alkalmam adódott síelni. Mert hát egész jól ment a dolog, úgy tudtam
dönteni, ahogy azelőtt soha, és a hibát igazán nem is vettem volna észre, ha nincs ez a korcsolyahét.
65 kiló vagyok, nem sokkal több mint te, és nem ez volt a gond, most már tudom.
Az egyenetlen terhelés miatt én is mindig elzúgtam, ha próbáltam odatenni. Azt is elszúrtam, hogy
nem voltak eléggé megdöntve a léceim ahhoz, hogy az éleket megfelelően bele tudjam vájni a jégbe.
Az is érdekes, hogy csak attól hogy arra figyeltem , hogy egyforma döntöttséggel, a két élen vezessem a léceket, a tartásom
is jobb lett.

Csak azért írtam ezt le, mert szerintem rengetegen így síelnek(mármint ahogy az elején leírtam), csak
kisebb tempónál, jó hóviszonyok között, ha valaki nem akar nagyon döntögetni, ezt észre sem lehet
venni, csak ha jön egy jégfolt és zutty. Vagy ha megnézi egy okató.
Mostanság már ha van egy kis jégfolt és el találok esni(azért már ritkábban) onnan tudom hogy jól csinálom
hogy párhuzamosan csúszik ki mindkét lábam :)
Tavaly például direkt rámentem a jeges részekre, mert ha jól csináltam, símán lejöttem rajta, ha
valamit elszúrtam, akkor esés volt a jutalom.
Egy szó mint száz az ilyen jeges helyeket szerintem nagyon jól ki lehet használni a terhelés, meg
az élen vezetés gyakorlására, csak hát kevés mazohista van aki ezt nekiáll így gyakorolni, ha nincs
rákényszerítve.

Na egész szép kis novella kerekedett :) Át is adom a terepet a hozzáértőknek.


dhVanczi
36 élménybeszámolót írt
36
18 éve tag
2007.01.07. 12:16
mindenesetre köszi a segitséget, már én is gondolkodtam rajta hogy egy oktató segitségével képezzem tovább magam.
Sokan mondják hogy minnél keményebben nyomjam a leceket, erősebben tegyem oda, ez az ami néhol bejött de sokszor ez még csak rásegitett hogy kicsússzak. lehet azzal van a baj hogy csak 60 kiló vagyok? és ezáltal nem tudom eléggé "belevájni" a lecet a keményhóba?
neked erről mi a véleményed?

Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2007.01.06. 20:59
Szia!

Gyakorlatilag lehetetlen dologba vágjuk a fejszét, ha írásban próbáljuk kitalálni, vajon mit kellene javítani a technikádon. :-(

Mindkét sí, amit írsz, jó léc, tehát biztosan nem azzal van a baj. Bár akármilyen is a sí, főleg keményebb pályákon fontos, hogy rendes éle is legyen a lécnek. Ha ez rendben van, akkor a technikáddal van gond.

Alapesetben a carving (élen húzott) íveknél a két sít valóban egyformán kell terhelni. Az, hogy ez a közel egyformán elosztott terhelés mindegyik ívben megmaradjon, nagyon sok gyakorlást igényel. Attól függően, hogy milyen tartáshiba okozza a rossz terhelést, rengeteg féle gyakorlatot szoktunk alkalmazni a javításra.

És pont ez, a megfelelő gyakorlatok megválasztása, ami lehetetlen feladat látatlanban.

A másik gond, hogy az ember nem látja saját magát "kívülről". Vagy ha látja is magát mondjuk videóról, attól még nem tudja megállapítani, hogy mi a hibája, és azon mi módon lehet javítani. Ráadásul mindig több hiba is jelentkezik egyszerre.Ezek közül kell kiválasztani a leglényegesebbeket, és azokra a megfelelő gyakorlatokat.

Sajnos, hogy ez működjön, ahhoz jó szakember (oktató)kell(ene).Ha komolyan meg akarsz tanulni síelni, akkor ezt nem tudod megúszni. Ettől függetlenül persze szívesen adok (adunk) tanácsokat. Hogy nem ártanak, az biztos.
dhVanczi
36 élménybeszámolót írt
36
18 éve tag
2007.01.06. 13:48
én már egy pár éve carvingozok, de úgy érzem már nem igazán fejlődök tovább.
viszont vannak még problémáim,ilyen pl hogy a kemény pályákon nagyon könnyen úgymond kicsúszok. sajnos nem igazán tudom hogyan segithetnék ezen a problémán. szinte mindíg nézem a síversenyeket és egyszerűen fel nem tudom fogni ogy ők az olyan kanyarok ban ahol tiszta jég a pálya ők ott is talpon maradnak.eddig egy völklp50-est használtam 15-ös rádiusszal, az is lehet hogy ennek volt nagyon rossz az éltartása. most vettem egy használt Atomic sx:11-est remélem ezzel nem igazán lesznek már ilyen problémáim de azért szivesen fogadnék egy két tanácsot ennek kiküszöbölésére.
még van egy tippem ami miatt lép fel ez a probléma , hogy én a kanyarokban több súlyt helyezek az ivkülső lábamra és a belsőre szerintem jóval kevesebbet mint amennyit kéne.
szóval szeretnék ehhez tanácsokat kérni.
Holecz Anna
10 élménybeszámolót írt
10
19 éve tag
2005.02.14. 14:59
Kedves Lackó !
Ha idén nem is tudunk, jövőre szívesen csatlakoznánk a sítáborba. Kapcsolatot a boszorkanyok@netelek.hu e-mail címen tudunk tartani, a március 15-i hétvégén van táborod ?
Köszönettel Anna
Zémann
4 élménybeszámolót írt
4
19 éve tag
2005.02.13. 12:04
Szia Lackó!
Márciusban lesz túrád?
Pöpi20
2 élménybeszámolót írt
2
19 éve tag
2005.02.11. 16:03
Szia Lackó!
Szeretnék egy profi oktatótol segítséget kérni!
Énn szeretnék olyan lécet venni ami konkrétan szűzhóban jól használható, ehhez kellene a segítséged nekem Súlyom 87kg
magasságom:185cm
testalkatom: sportos
az ár közepes vagy annál egy kicsit jobb legyen hol keressek ilyen felszerelést

Ja és még azt szeretném megkérdezni hogy nem tudsz- e olyan emberkéket, akik március 19 körül mennének vagy menni akarnak síelni, jó lenne ha nagyon vágná eztb a szűzhós témát mert szeretnék tanulni! előre is köszönöm várom válaszod !
dawn
9 élménybeszámolót írt
9
19 éve tag
2005.02.04. 18:07
Szia, szeretnénk részletesebb infót kapni. 2 felnőtt 1 gyerek menne.
A szobák fürdőszobásak?
E/mail: apoca1@monornet.hu

Előre is köszönöm. Üdv, Hajni
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2005.02.04. 01:07
Kedves Dave!
Elküldtem a tájékoztatót.Remélem megkapod, és tetszeni fog.

Üdv: Szolnoky László
Dave
209 élménybeszámolót írt
209
19 éve tag
2005.02.02. 22:09
Engem érdekelne a dolog. Írtam is neked, de sajnos visszajött, mint nem kézbesíthő. Esetleg tudnál írni egy mailt az alfasite@freemail.hu-ra?
Köszi.
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2005.01.30. 12:29
SÍTÚRÁK OKTATÁSSAL

Még van néhány helyünk a február 26 utáni turnusokra. Ausztria, Koralpe (Karintia). Bp.től 400 km. Pályák 2050 méterig.Nincs tömeg. 7 felvonó,nagyon jó és karbantartott pályák. A szállás színvonalas,hangulatos. Évek óta "bejáratott" szálláshelyek.

Mindegyik turnusban oktatás kis csoportokban (maximum 6-8 fő), minden tudásszinten,a teljesen kezdőtől a profi szintig.

Spéci carving tanfolyamok az új technikákra áttanulóknak, és a már "profiknak" az extrém carving technikákig.

Az árak barátságosak:
(Pld: 6 nap szállás,étkezés+6 napos síbérlet+5 nap síoktatás+Elan síteszt+helyi költségek: 55800 Ft; 4 napos túra: 39000 Ft)

Írj,küldök részletes tájékoztatót!
282-800-600.jpg
286-800-600.jpg
lastscan23-800-600.jpg
Koralpe-85-800-600.jpg
Friesacherhof-800-600.jpg
Koralpe-94-800-600.jpg
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.