Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Carving technika

ÜZENETEK (16)Időben csökkenő Időben csökkenő
Dave
209 élménybeszámolót írt
209
19 éve tag
2005.02.02. 21:11
Sziasztok!

Kinéztem magamnak egy HEAD CYBER C-150 RF lécet. Szeretném tudni, hogy mit gondoltok róla.Kezdő vagyok, nemrégen volt rajtam először léc, de nagyon élveztem és mindenképpen szeretnék megtanulni síelni. :-)
Erről a típusról csak annyit tudok, hogy 2003-as modell, famagos, 14,7 a rádiusza és 163cm hosszú.
Én egyébként 180cm magas, 70kg súlyú és roppant lelkes vagyok. :-)
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2005.01.13. 07:26
Ez a topik régen indult, de van néhány gondolat, melyhez hozzászólnék.
Nora eredeti kérdésére a válasz: A carvingsí egy fejlodés eredménye, de ha az lenne a kérdés, hogy 20 éves autó vagy 1 - 2 éves, nem lehet kétséges a válasz. Óriási a különbség.
Könyvbol sízni tanulás: Közel 20 éve oktatok, a könyvespolcomon sorakoznak a hazai és nemzetközi síszakirodalom jelentős művei, de még soha, egyetlen könyvben sem találtam rá azokra a sokszor apróságnak tűnő de nagyon lényeges nüanszokra, melytől egy sportmozgás könnyed lesz és elegáns. Egy oktató feje olyan, mint egy szekrényke tele apró fiókokkal, s azt a fiókot húzza ki, amelyre neked éppen szükséged van. Ilyen könyvvel még nem találkoztam. Ezeket az apró dolgokat ellesni sem lehet, egy komplikált mozgásban csak hozzáértő szemmel lehet észrevenni a részeket.
A biztonságról: Ne kezdjünk száguldozni azonnal amint megérezzük az ív önállóságát. Kezdjük tanulni a pálya figyelését, a többi sízo haladási irányát, (defenzív vezetés) ha megengedheted magadnak, vegyél egy bukósisakot. A szép síeléshez, az elegáns könnyedséghez, a biztonsághoz nem elég, ha rábízzuk magunkat a mérnökök által lécbe épített kanyarokra, mi is kellünk hozzá. Az igazi sízés a fejben zajlik, csak a végrehajtás a test feladata.
poka
2 élménybeszámolót írt
2
19 éve tag
2005.01.12. 22:20
Üdv mindenki

Tegnap kaptam egy Head Cyber C 140-as (rádiusz: 14)lécet. Az lenne a kérdésem, hogy 163 cm-eset kaptam és én 189 cm vagyok. Gyakorlatilag az államig ér a léc. Jó méret ez egy ilyen léchez?
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2004.12.22. 11:57
A Head Cyber egy eléggé soktagú léccsalád elnevezése, melyik típusról van pontosan szó?
Tehetnél fel pár képet a lécről!
Taki
1 élménybeszámolót írt
1
19 éve tag
2004.12.22. 10:49
Sziasztok!

A siborzén vettem egy Head cyber 150es carbon carving lécet 156hosszu én 172vagyok...33e volt
jo állapotban van, ugyan a felulete karcos de a csuszófelület hibátlannak tünt (gondolom szervizelt) éle is megfelelő volt....van rajta Termo power stream ez vm parasztvakitó reklámfogás vagy vm értelme?
Marker kötéssel van szerelve M2.5os

szerintetek megérte?
üdv
Taki
hori
2 élménybeszámolót írt
2
19 éve tag
2004.11.15. 23:10
Ha valaki tud letölthető oktatófilmeket vagy valami hasonlót a neten az nekem is jól jönne mivel még kezdő vagyok.
mobilka
1 élménybeszámolót írt
1
20 éve tag
2004.02.02. 16:56
A léc hosszára mi az iránymutató? 190 cm-es magassághoz a 170-es 12-16 m sugarú puha léc túl kicsi?
Marci89
2 élménybeszámolót írt
2
20 éve tag
2004.02.01. 19:14
Üdv mindenkinek!
Először is magáról a technikáról annyit,hogy nekem nagyon bejön. Méghozzá leginkább azért,mert nagyon nagy sebességet lehet vele elérni,BIZTONSÁGOSAN.
A tanulás nekem elég furcsa módon történt,ugyanis egy kedves barátom kezdett el tanítgatni.Először még a "törött asztalláb" nevü alap technika sem nagyon akart menni,amikor aztán ráéreztem valamire,amiről először csak azt tudtam,hogy nagyon-nagyon tetszik. Aztán egy kis csiszolgatás után felismerte benne a barátom a race carving technikát. Tehát jó pár lépcsőfokot kihagytam, viszont ami mindenképp leszűrhető ebből az szerintem at,hogy ezt a technikát nagyon nehéz jól elmagyarázni,megtanítani,de ha valakinek olyan szerencséje van,mint nekem,az ráérezhet. Ezután már könnyebben tanított,mindig elmondta a hibáimat,én pedig megszívleltem azokat. Mára egész jól megy a race carving a v lépés és a hosszú lendület.

Ami az oktatót illeti,szerintem aki nem akar rengeteget költeni oktatókra,az keressen egy profi barátot és kérje meg,hogy tanítgassa.

Ami pedig a megfelelő lécválasztást illeti,nekem egy meglehetősen kemény,félprofi lécem van és ezzel a léccel kezdtem el a carving tanulását is.Amit én a kezdőknek ajánlanék az egy kis sugarú(13m alatt) de nem túl puha léc. Olvastam,hogy valaki puha lécet ajánlott a tanulás kezdetére.Ezzel több okból sem értek egyet.
1:amint felfejlődtünk kicsit magasabb szintre,a puha lécet már adhatjuk is el az eredeti ár töredékéért,mivel nem bírja a nagyobb sebességet(40-50 fölött elkezd ugrálni,irányíthatatlanná válik)
2:jeges szakaszon nagyon nehéz irányítani,még magasabb szinten is

Bocs a hosszú és unalmas szövegért
Kellemes és balesetmentes síelést mindenkinek!
Mike
3 élménybeszámolót írt
3
20 éve tag
2003.11.22. 11:32
Miért van ellenedre az oktató? Igaz nagyon nehéz jó oktatót találni, de ha megvan, akkor onnan kezdeve sokkal jobban és gyorsabban halathatsz előre, ami több élvezettel is jár. Egyébként ellesni, a pálya széléről szinte lehetetlen, hisz annyira összetett mozgás a síelés. Arrol nem is beszélve, mi alapján döntöd el, hogy jó, avagy rossz technikát próbálsz leutánozni?
"A gyerek is úgy tanul" - a gyerek még igen, a felnőtteknek már ez sajnos nem megy olyan könnyen.

Ja egy érdemleges infó is: érdemes 10-14 m-es rádiuszú, puhább léccel próbálkozni már az elején, és a továbblépés a keménység irányba történjen. -A rövidebb fordulósugarú lécekkel könyebb megérezni!! és élvezni!!! :-)
Üdv!
(Ha úgy gondolod segíthetek, küldj emilt, és a többit személyesen-szóban, hisz leírva oly hosszú)
Remete András
34 élménybeszámolót írt
34
21 éve tag
2003.11.17. 14:21
Könyvből biztosan nem lehet megtanulni síelni, de aki oktató nélkül tanul, annak komoly segítséget jelent. Nekem az ellesem a másiktól nem igazán jött be. Szinte semmit nem látni a lényegből, mikor terhel, az élezés sem látszik olyan jól, ha rendesen halad valaki.
A https://www.ifyouski.com -on található jó pár leírás, egy két videó is. (Angolul természetesen)
Nekem segített egy kicsit.

"A nüánszokat és titkokat nem szokták közzé tenni, mert akkor munka nélkül maradnának azok, akik azokat igazán ismerik. "

Na ez is olyan összeesküvés elmélet, amin mindig jót mosolygok. Éppen ez a verseny (piacgazdaság lényege, hogy ilyesmit nem engedi meg. Bár az oktató összességére ez igaz lenne, de a könyvet egy-két ember írja. Ők egyrészt (feltéve, hogy valóban jó lesz a könyv) a könyv jogdíjaiból profitálnak, másrészt mivel ismertebbek lesznek, nekik később is biztosan lesz munkájuk.
akcia
4 élménybeszámolót írt
4
20 éve tag
2003.11.16. 20:59
Léteznek szakkönyvek, Pl.: Dosek-Ozsváth A sízés 2000. Dosek Bt.1999. Nagyon jó könyv. Az SMSZ-nél, (Síoktatók Magyarországi Szövetsége) hozzá lehet jutni. A HÓ-SHOW -N MEG LEHETETT VENNI A STANDON.
Vannak még német nyelvű könyvek.
Nagyon nehéz könyvből tanulni. A nüánszokat és titkokat nem szokták közzé tenni, mert akkor munka nélkül maradnának azok, akik azokat igazán ismerik.

replaci.

krac74
2 élménybeszámolót írt
2
20 éve tag
2003.10.08. 19:36
Zoya!
Szakirodalomból soha a büdös életbe nem tanulsz meg normálisan carvingolni!
Zoya
2 élménybeszámolót írt
2
22 éve tag
2002.01.18. 19:27
Szeretném a tanácsotokat kérni. Már több éve sielek carvinggal jól is megy, de még szeretnék csiszolni egy kicsit a technikámon, de oktatót nem szeretnék. Esetleg ismertek olyan szakirodalmat, ami a carving sielési technikáival foglalkozik.

Zoya
pattyski
1345 élménybeszámolót írt
1345
22 éve tag
2001.10.13. 20:59
Igen én is csak ezt tudom ajánlani, egy hétvégén kibérelhetsz 2-3 tipusú lécet is , utána döntsél.

PATTYSKI DONOVALY
Tild Attila
3 élménybeszámolót írt
3
22 éve tag
2001.10.13. 15:40
Először bérelj egy carving lécet, lehetőleg a puhábbik fajtából.
Azzal kipróbálhatod hogy tetszik-e, és ha igen akkor lehet kiválasztani
hogy melyik összeállítás jó neked. Sok féle keménység, rádiusz, platnimagasság és platnikeménység
kombinációja közül lehet válogatni, ne kapkodd el a vásárlást.
Nora
2 élménybeszámolót írt
2
22 éve tag
2001.10.12. 19:01
hagyományos lécem van, de már szeretném kipróbálni a carving technikát. Vajon tényleg olyan nagy a különbség? Szerintetek érdemes a carving kedvéért új sílécet venni? Gondolom, itt őszinte válaszokat kapok, mert az üzletben biztosan mindenáron rá akarnak majd beszélni....
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.