Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Völkl - "made in china" ???

ÜZENETEK (8)Időben csökkenő Időben csökkenő
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2005.10.22. 15:57
Először: Azok a kínaiak akik síelni fognak mercédeszekkel furikáznak, és akár a drága léceket is meg tudnák venni. Nem beszélve arról hogy mellesleg ide is kell repülnie, tehát neki nem téma az ár. Kínában nem tudom van e síelésre alkalmas terep. Az itteni gyártás költségeit is leszorítaná ha egy nagyobb piacra termelnének. Szerintem sem lesz rosszabb a minőésge, csak lassan európa meghal gazdaságilag mert hosszútávon mindent érdemes kint termelni. Ha meg a dolog -mint te is mondtad még az árakat sem nyomja le, akkor adtunk egy pofont a szarnak, vagyis magunknak.

Ha igaz amit mondtál , akkor az osztrákok egy olyan folyamatot indítottak el amit pár év múlva már bánni fognak.

Aki volt már kínában az tudja hogy a kínaiak általában hogyan viselkednek, és hogy mennyien vannak. Nekem amúgy nincs bajom velük emberileg, viszont európai mércével mérve hangosak, és bunkók, állandóan köpködnek, még a nők is. Én nem csak azért síelek, mert magát a sportot élvezem, hanem a kultúrált nyugodt környezet miatt is.(Ha délolaszországban lehetne síelni, akkor sem mennék oda,ha olcsó lenne.)Namármost ha elkezdődik az invázió mindenhol állni fog a sor, és az árak is felmennek, mert mint fentebb említettem az idelátogató kínai síelőknek +-30000 forint nem fog számítani. És talán a síelők felét ők fogják kitenni... na neeeee.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2005.10.21. 10:47
piacgazdaság :)
nyilvánvalóan azzal, hogy áthelyezik Kínába, nem az a céljuk,hogy olcsóbban adják a léceket, hanem,hogy még nagyobb haszonhoz jusson így a cég. Nem véletlenül települt át számtalan világcég/márka Kínába, vagy a távolkelet többi országába. Olcsóbb munkaerő, szinte már éhbérért dolgoztatják őket. Korábban volt is ebből botrány, hogy az adidas labdákat gyerekmunkaerővel varratják. Ezenkívül olcsóbb iparüzésiadók, telkek stb. Természetesen ettől a lécek rosszabbak nem lesznek, hiszen ugyanúgy marad a gyártási technológia, s Kínában is van magasan kvalifikált munkaerő. Számtalan cég az USÁ-ban foglalkoztat külföldi, magasan kvalifikált munkaerőt, akik esetenként arab, távolkeleti országokból jönnek (brainstorm, azaz agyelszívás). Nélkülük az USA gazdasága halott lenne, vagy legalábbis nem ilyen magas fokon működne. szóval Kínát nem szabad lebecsülni:) Másrészt Agent által is említett jövőbeni piac, ugyanis Kínában egyre népszerűbbé válik a sísport, s ha azt vesszük, hogy mennyien laknak ebben az országban, akkor ez korántsem egy elhanyagolható tény. Salzburg tartomány pl. a tavalyi szezonban indított egy propagandát, a kínai piac megnyerésére, Zell am See-be pl eljött egy kínai tv társaság is, aminek vételkörzetébe kb. 100 millió (ha jól emlékszek) ember tartozik
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2005.10.18. 12:42
Szerencsére általában csak a tömegtermelést telepítik kínába, a fejlesztés általában europában marad, mivel a kínaiak a tömegtermelésben nagyon jók, de az európai normáknak a szellemi kompetenciák terén csak nehezen tudnak megfelelni.
Sokan az egyre bővülő kínai piacot akarják egyre jobban ellátni, ezért telepítik oda a gyártást.
Sajnos nem zárható ki, hogy akármelyik nagy gyártó nem fogja követni a Völkl-t, persze vannak közelebbi alternativák is, a Fischernek például nem is egy gyára van ukrajnában, esetleg telepíthetnének gyárat hazánkba is (rögtön mennék felvételizni oda:-)))
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2005.10.18. 10:45
Persze, nem a minőség a kérdéses, hanem az elv. Lassan majd a matyóhímzéses
terítőinket is kínában fogjuk gyártatni.
Mondjuk az amcsi vezetés gondolom megas ívből szarik a hagyományokra, csak
a profit számít. Nem hinném hogy egy német tulaj ne próbált volna meg pár dolgot
annak érdekében hogy ott tartsa a termelést. Például ha egy volt keletnémet
tartományba helyezték volna át a gyártást az is segíthetett volna.
Az atomicot is egyből vihették volna kínába, de mégsem tették, és mégis le tudták
nyomni a költségeket.


A helyzet az hogy panaszkodik mindenki európában(pláne most a németek) hogy nem
megy a gazdaság, nem működik a szociális állam, stb. és ez végül is ez azért is van
mert egyszerűen elkurvulunk. Vajh kínában miért ellentétesek a folyamatok?
A múltkor hallottam hogy az EU le akarja építeni az európai cukortermelés nagy
részét, mert hogy a délamerikai cukor olcsób ?????? :O)
Én még senkit nem hallottam panaszkodni, hogy "jaj de nehéz az élet 200 forint
egy kiló cukor, és ripsz ropsz elfogy... 3 hónap alatt".
Azon kívül így is minden halára van cukrozva. Ezek alapján akkor vajon mi az,
amit hosszútávon itt kéne előállítani, és nem importálni valahonnan? Mert ha a
cukor drága, akkor szerintem a búza meg a kukorica még drágább...

Tavaly pont azon gondolkoztam hogy hogy lehet hogy ez még nem érte utól a sícuccokat.
Mellesleg az is érdekes hogy jelenleg a salomon és az atomic egy tulajdonos kezében
van. :)
Az efféle felvásárlások hosszútávon teljesen meg fogják szüntetni a versenyt, mert
2-3 tulajdonos elég könnyen jut egyezségre bizonyos dolgokban. Lásd memória kartell
meg egy sor más eset.

Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2005.10.18. 06:55
igen, tavaly írtam erről a dologról:
https://sielok.hu/volkl-tortenet.htm

természetesen a globálisan egységes minőségbiztosítási rendszereknek köszönhetően a síléc minőségét nem befolyásolja , hogy a világ mely részén gyártják, az elbocsájtott munkavállalókat persze ez nem vigasztalja...
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2005.10.17. 20:42
Hát szívás, amit már a kínaiakkal művelnek, wááá miért??? örülök, h Burtont egyenlőre nem fenyegeti ez a veszély, mert akkor én agresszívan fellépek ellene!!!
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2005.10.17. 20:21
Ja, és az utóbbi német idézet még a felvásárlásról szól. A gyártásáthelyezésről sok cikk van fenn a hálón, lehet szemezgetni.
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2005.10.17. 20:11
Üdvözlet mindenkinek az új szezonban!
Szóval egy számomra szomorú hír:
Először tavaly a völkl fórumán olvastam a felröppent hírt, most meg itt is,
miszerint a völkl áthelyezi a sílécgyártást a ?távolkeletre.
Elég vicces lesz majd a későbbiekben, ha ez a tendencia FOlytatódik hogy
ebben a tipikus európai sportban, a hagyományos nagy osztrák és német, stb
márkákon eztán majd a "made in china" felirat lesz olvasható.
Nem beszélve arról, hogy ezzel egy újabb iparágat "szüntetünk meg" kontinensünkön.
Nem tudom az árakat ez a dolog mennyire fogja lenyomni, valahogy nem hiszem hogy
annyival ólcsóbbak lesznek ezután, mint amennyivel kevesebbe a gyártás kerül majd.
Az efféle árcsökkenéseknek meg hosszútávon mi isszuk meg a levét.
Ugyanakkor ha valakinek meg igazán az ár a fontos, akkor a későbbiekben várhatóan
megjelenő még olcsóbb kínai márkákat fogja venni, már előttem lebeg: Xiang-ski :)
Akkor viszont ez hosszútávon inkább piacvesztést fog eredményezni.
És akkor még itt vannak az olyan begyepesedett agyúak mint én akik akkor sem fognak
kínában gyártott lécet venni ha az egy kicsit olcsóbb. És ezzel amint a német fórumon
olvastam nem vagyok egyedül, még a megrögzött völkl mániások is hasonlóan álltak
a dolgohoz. Tudom hogy nem magyar cég, és mit érdekel, de Németország még mindig közelebb
van hozzánk minden tekintetben mint Kína. Aki nem hiszi tegyen egy látogatást Mao országába,
és rögtön megérti miről beszélek, azonkívül nem fogja annyira hülyének nézni a lokálpatriótákat.
Az említett fórum meg mintha megszűnt volna...
Ja, és még amit találtam: a völkl-t 2004 ben vásárolta fel a k2, és természetesen megígérték
hogy minden marad a régiben. Így már inkább piacszerzésnek tűnik az egész.
Hogyan tegyünk tönkre egy 100 éves márkát ripsz-ropsz...

K2 kauft Völkl

(16.06.2004, thm)
Der amerikanische Sportartikelhersteller hat die bayerische Traditionsfirma Völkl erworben. K2
möchte so seine Position im Wintersport stärken. Rund 150 Millionen Euro war den Kaliforniern
die deutsche Wintersportfirma wert. Der Vorstandschef Richard Heckman begründete den Schritt mit
dem Ausbau der Position als Marktführer für Wintersportausrüstungen. Völkl erzielte im vergangenen
Geschäftsjahr einen Umsatz von 146 Millionen Euro, K2 rechnet im laufenden Jahr mit einem Gesamtumsatz
von 1,1 Milliarden Euro im gesamten Konzern.Die Marke Völkl soll auch nach der Übernahme am 1. Juli
weiter eigenständig fortgeführt werden. Die deutschen Standorte mit ihren Arbeitsplätzen sollen ebenfalls
weiterbestehen. Neben Ski und Snowboards produziert Völkl auch Tennisschläger und Sportbekleidung.
Ob diese Sparten weiter bestehen bleibt unklar, da sich K2 explizit eine Stärkung im Wintersportsektor
von der Übernahme verspricht.

h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.