Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Milyen sícuccot vegyek? Teljesen kezdő vagyok.

ÜZENETEK (11)Időben csökkenő Időben csökkenő
skate
3 élménybeszámolót írt
3
20 éve tag
2004.03.09. 13:34
Mayol-nak! 2004.02.07.21:20 leveledbe írtad, hogy térdsérülésed volt. Attól függ, melyik szalag szakadt, nekem a jobb külső, és GENU-SYNCRO-nak hívják azt a térdvédőt, amit felírtak sportoláshoz. Ez a típus az oldalsó terhelést veszi át valamennyire, de biztosan van olyan, ami más szalagot tehermentesít. Recept nélkül is lehet kapni, de akkor sokkal drágább. Gyógyászati segédeszközök boltban lehet kapni, de csak a nagyobbakban, pl. a Margit krt. és a Bem J.u. sarkán. Üdv.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2004.02.15. 18:57
szóval nem snowbald, hanem snowblade, lényegében kicsit hasonló a big foot-hoz, csak azért annál már jóval fejlettebb, pofásabb no meg drágább, a blizzard+salamon elég jókat szokott kidobni, lényege , hogy rövid, s mind a hátulja, mind az eleje "feljön", akár egy freeride-funpark lécnél. szerintem nagyon jó dolog.
itt egy link:http://www.blizzard-ski.com/default.asp?contid=940&lid=3&th=1&list=t

és egy másik:
http://www.blizzard-ski.com/default.asp?contid=941&lid=3&th=1&list=t

üdv
mayol
23 élménybeszámolót írt
23
20 éve tag
2004.02.15. 10:59
Szia stani! Köszi a választ csak még azt nem tudom, hogy mi is az a snowbald.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2004.02.08. 19:36
a baleset benne van a pakliban, carving léccel valóban könnyeben ellehet sajátítani a sízés rejtelmeit, de azért ez se fog magától fordulni :))
mindenképpen easy carvert vegyél, esetleg allroundot. az easy carverek speciálisan kezdők számára lettek kifejlesztve, viszonylag puha, és könnyű lécek, így egy carvingból is könnyeben kitudsz jönni, pl a race carvereknél ehhez nagyobb erőt kell kifejtened.
de pl kezdőknek, s ezt pl néhány ország síiskolája is követi ajánjlák a snowbaldet, hogy először ezzel próbálkozz, aztán majd a léc.
mayol
23 élménybeszámolót írt
23
20 éve tag
2004.02.07. 21:20
Sziasztok!!Egy kérdésem lenne.Tavaly volt elöszőr síléc(hagyományos) a lábamon és sajnos el is szenvedtem egy balesetet minek következtében elszakadtak a térdszalagjaim. Ennek ellenére meg akarok tanulni és azt hallottam, hogy a carvinglécel teljesen kezdőknek is érdemes foglalkozni és a térdet sem veszi anyira igénybe.Ez valós? Ja,és snowboardot is térdkimélőbnek tarják.Ez tényleg így van? Mert azért még parázok.
lasdan
3 élménybeszámolót írt
3
21 éve tag
2003.11.14. 14:02
Evek ota a HO-Shown vasarolok, jo arakon lehet megkapni mindent a kezdotol a verseny-cuccig! Nem art erteni hozza, de tapasztalataim szerint az osszes nagyobb boltban van vki, aki tudja, mit beszel, es korrektul el is mondja, hogy a Te tudasodhoz, igenyeidhez melyik termekuk passzol a legjobban. Ezutan ha nem tetszik v. draga, arrebb kell menni 10 meterrel, es lehet elorol kezdeni.. Eddig nem probalt senki gagyit ramlocsolni. ES LEHET ALKUDOZNI MINDENHOL!
veisz
9 élménybeszámolót írt
9
20 éve tag
2003.11.04. 23:40
Ne a HÓshow-n vásároljatok!!!
admin
61 élménybeszámolót írt
61
22 éve tag
2003.10.30. 11:29
Gábor írt egy részletesebb cikket, amiben nagyon sok hasznos tanácsot találtok, ide tettük ki:
sielok.hu/kezdok.htm

Természetesen örömmel vesszük a kiegészítéseket itt a fórumban, ha esetleg valami kimaradt.
barbi
1 élménybeszámolót írt
1
20 éve tag
2003.10.25. 19:21
Tényleg jó látni, hogy egyre többen beleszeretnek a síelésbe.
Igen fontos, hogy megfelelö sicuccot vásároljatok,hisz gondolom nem egy szezonra vásárolnátok.
Én személy szerint mindenképpen ajánlanám nektek a ho showot. Ott jol körbe tudtok nézni, és informáciokat gyüjteni. Az viszont fontos, hogy ne hagyjátok mindenre elsőre rábeszélni magatokat!
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2003.10.23. 20:43
Kedves Vadcic!

Nagyon jó, hogy újabb leendő símániást ismerhetünk meg.
A felszerelésről:
- Egyelőre nem ajánlom - hacsak nem Ti nyeritek a lottó ötöst -, hogy újat vegyetek mindenből.
A ruhánál mindegy, hogy overall, vagy kétrészes, bár magam a kétrészeset (nadrág, dzseki) jobban szeretem. Ennek praktikus okai vannak. Mellékhelyiség felkeresésekor,valamint ha melegen süt a nap, könnyebb kigombolni, levetni.
- Azt mindenképpen nézzétek meg, hogy szellőző anyagból legyen (sajna ami nagyon olcsó "volt" keleti termék), mivel borzasztó dolog beleizzadni, ami kezdőknél fokozottan előfordul.
- Szemüvegből pedig (ezek drágák valóban) az UV szűrőst vegyetek mindenképpen.
Egy szemüveg gyakorlatilag egyszeri beeruházás, tehát ne gagyi legyen. Ajánlanám a cserélhető előlapúakat (átlátszó - napfény - sárga), ami nagy szolgálatot tesz havazásban, vakító napsütésben, ködben, délután. Főként a sárga üveg funkciója fontos, mert napfény hányában romlik a térérzet.
- Kesztyűnél is fontos, hogy ne a legvastagabb legyen, mert beleizzadhat a kéz. Ötujjas célszerűbb.
Köztudott, hogy a kesztyű nemcsak a hideg ellen való, hanem balesetvédelmi funkciója is van. erre akkor jön rá az ember, ha puszta kézzel elesik, áés szánkázik egy nagyot a hóban. A hó ugyanis vág, horzsol kegyetlenül.
- A sínadrág vagy overall alá mindenképpen vegyetek un. jégeralsót! (Nőknél sem elég szerintem a harisnyanadrág, kivéve talán márciust.)
- Legfontosabb következik, a sícipő!
Lehet használtat is venni, de borzasztó sokáig kell járkálni benne, próbálni bekötött állpotban. Figyelni kell, hogy bokánál, saroknál nehogy nyomjon! (Több cipőnél pl. a sarokmagasság állítható!)
Nem kell jóval nagyobb cipő!!! (Téves az, hogy több zoknit kell felhúzni! Egy sízokni bőven elég!)
Ha kicsit mozog a sarkad, és mozog a lábujjad, az nem baj!
Még ha kezdők is vagytok, nem felesleges több (4) csatos cipőt venni.
Egy helyen ne vegyetek! Metró áruház.

Eygszuszratalán elég ennyi is. Ha bármilyen egyéb kérdésetek van, szívesen írok róla.
A sílécről és a botokról esetleg legközelebb.

Üdvözlettel, Fehér Gábor
vadcic
1 élménybeszámolót írt
1
20 éve tag
2003.10.19. 22:51
Sziasztok!

Eddig egy hétvégén volt szerencsém megismerkedni a síeléssel és rögtön beleszerettem.
Akkor teljes kölcsöncuccban voltam.
Most viszont szeretnénk inkább egy saját készletet magamnak és a férjemnek.
Mit kell tudnom,mire kell figyelnem,vásárlásnál milyen buktatók vannak,mik a "szakszavak",mit kell megnézni használt cuccnál,karbantartás,tárolás?És persze maga a sízés.Tecnikai apró ötletek stb...
Aki tud segíteni bármilyen ötlettel nagyon köszönöm:Vadcic
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.