Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Kontrasztjavító síszemüveg

ÜZENETEK (9)Időben csökkenő Időben csökkenő
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2006.11.19. 19:58
Na csak közzéteszem hogy sikerült a lehetetlennek tűnő küldetést véghezvinni. Magyarán találtam semleges szürke lencséjű síszemüveget, ami nem tükrös, nem gyerekméret, és nem női.
Fura hogy ez jópár gyártónál teljesen hiányzik a kínálatból.
Úgy vettem észre, hogy ha van is semlegesebb színű, az mindig a tükrös-negyvenezres kategóriában lelhető fel. Ez 9000 volt, igaz nem polárszűrős, de a legtöbb drága sem az.
Az ugyancsak nem mellékes szempont, hogy kevésbé nézek ki benne(érdekes szóösszetétel) rovar-szerűen mint a régiben :)
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.03.14. 16:58
sárga és egyéb színű szemüveget ködre javasolni... nem ér semmit...
antikvárius
106 élménybeszámolót írt
106
18 éve tag
2006.03.14. 15:08
Az én tapasztalatom is az, hogy bizonyos fényviszonyok mellett teljesen kontrasztmentes a havas lejtő. Ezen sokat nem segít a legjobb szemüveg sem, de szemüveg nélkül sem látni semmit.
Kicsit más: egy ideje - mióta a méregdrága Rudy Project szemüvegem tönkrement jóval idő előtt - munkavédelmi szemüvegeket hordok síeléshez. Van belőle sárga, barna, kék, színtele, szürke lencsés, vagyis minden körülményhez lehet alkalmazkodni. Mivel valóban munkavédelmi eszköz, ezért tuti bevizsgált az UV szűrése és biztosan szilánkmentesen törik. Két-három méterről senki nem mondja meg, hogy nem valami márkás divatcucc, mert a dizájnja is egész jó. Mindemellett 1000 Ft körüli összegért lehet hozzájutni az MSA-Auernél (Bp., Francia út 10. Ez nem üzlet, hanem egy cég, de a recepciósnál megveheted.)
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2006.03.14. 11:07
Én eddig egy briko-t használtam tükrös tharma reflex antifog lencsével. Napos, és borult időben egyaránt jó volt, bár nem polarizált, és nem javította a kontrasztot. Univerzális mivolta miatt szerettem, meg azért mert nem párásodott soha. Viszont többet nem vennék tükröset, mert ez is amiatt ment tönkre, hogy a külső része egy picit megarcolódott, és ez durva foltokat eredményezett rajta. Egy tükörmentesnek ilyen kis karc meg sem kottyan. azután még apró olajcseppek kerültek rá az olvadó hóval a felvonóról, és ezeken a helyeken is leoldódott a bevonat.
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2006.03.13. 21:38
Én egy Carrera Kimerik Polar-C szemüveget használok nagy megelégedéssel, ez polarizál, ami sokat számít ha gyengébbek a fényviszonyok, mivel a tükröző felületeket lilás színben csillantja meg (érdekes jelenség), emel a kontraszton ami a hóra nézve jobban észrevehető árnékokyat jelent (buckák és felületük) a kék eget pedig a fej forgatásától függően türkizkéktől mélykékig mutatja (akárcsak a polárszűrő a fényképezőgépeken), de ködben és tejszerű szűrt fényben ezzel sem látni fény-árnyék viszonyt sajnos. Valamint egy valag pénzbe került (110Euro).
Péter64
123 élménybeszámolót írt
123
18 éve tag
2006.03.13. 19:58
3 különféle Scott, Smith, Salice, Carrera, van köztük sárga ködlámpaszínű is, a Smith meg egy Scott. 1 évestől kb. 5 évesig, 5-10000 ft-os kategória, szezontól függően. Én arra a délutáni tiszta de felhős, árnyékos időre gondolok, amikor a hó domborzati viszonyai szinte eltűnnek. 30-40 cm szintkülönbséget én ilyenkor csak utólag veszek észre. Vagy elrepülök, vagy összesek.
A dupla üveg pára ellen kíváló mindegyiken, csak a felvonókabinban párásodik be, menet közben hóesésben is "jól" látni benne. Az egyiket jól elintéztem, levettem a felvonóban mert párás lett, a hegytetőn -12 fokban ráfagyott a pára belülről. Elkezdtem körömmel kapirgálni, és a belső oldalán a színezést össze-vissza karcoltam. Hülyén hangzik, de körömmel felszántottam a műanyagot (Scott). Elég nyűgös voltam utána.
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2006.03.13. 18:42
Egy szűzhavas területen néha nem is kell köd hogy ne lássak semmit. De természetesen ködös időre is vonatkozik a felvetés.
Amúgy van pár gyártó aki reklámoz efféléket, például az oakley(ilyet nem vennék mert drága, és nem biztos hogy olyan jó) alpina. Ezenkívül a bollé-nál a szemüveg technológiák között láttam a polárszűrőt, de egy síszemüvegnél sincs írva eme tulajdonság, csak a rendes napszemüvegeknél. Az uvexnél a tükrösekhez írnak valami effélét.
Péter64: A te csaláldodban, milyen fajták ezek a szemüvegek, és mennyi idősek?
Péter64
123 élménybeszámolót írt
123
18 éve tag
2006.03.13. 15:51
A családban van 5 különböző duplaüvegű szemüveg. Van köztök sárga, halványkék, halványpiros, sötétbordó (majdnem fekete), meg semleges. Mindegyikre egyformán jellemző, hogy ködben és/vagy felhős időben semmit nem látni a pályából.
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2006.03.13. 15:34
Mivel felhős időben meglehetősen erős kifejezés lenne azt amit művelek síelésnek nevezni, arra gondoltam kéne vennem valamiféle polárszűrővel ellátott síszemüveget. Létezik olyan ami bevált valakinek? Attól hogy a legtöbb felhős időre tervezett szemüveg sárga , meg rózsaszín, még nem látok több kontrasztot bennük, legfeljebb idegajt kapok.
A legjobb valami színsemleges lenne.



h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.