Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

sícipő választás

ÜZENETEK (11)Időben csökkenő Időben csökkenő
bzs
10 élménybeszámolót írt
10
20 éve tag
2006.10.23. 19:14
A segítségetekre lenne szükségem. Vettem egy Head RX7 típusú új, egy csattos síbakancsot. Nagy probléma, hogy csak egy csattja van? Azért esett erre a választásom, mert könnyű fel-le venni... Bővebbet nem tudok róla mondani, mert nem kaptam hozzás semmilyen tájékoztatást(Hervis).
lyrics
30 élménybeszámolót írt
30
20 éve tag
2004.02.22. 09:58
Tehát nyugodtan kijelenthetjük, a magasabb index
keményebb az alcsonyabb puhább cipőt jelent.
A jobb sportosan síelők keményebb még a kezdők
lájtosabban sielők az alacsonyabb indexü puhább cipőt válasszanak.
lyrics
30 élménybeszámolót írt
30
20 éve tag
2004.02.21. 14:00
Nagyon régen nem voltam, sajnos néha gályázni is kell. Vissza térve a sícipőmre, nem csináltam vele semmit, hála az égnek :)
Kényelmes, nem megy be hó a lé, amit el lehet várni egy satutól azt tudja

Szuper jó lett, ilyen jó cípőm még nem volt.
mayol
23 élménybeszámolót írt
23
20 éve tag
2004.02.11. 20:52
Sziasztok! Meg tudnátok mondani, hogy mit takar a Nordica sícipőkön az INDEXFLEX?
kerek
104 élménybeszámolót írt
104
20 éve tag
2004.01.10. 22:56
MP a Mondo Point röviditése, amely a bakancs hosszára vonatkozik, mintha alá tennél egy vonalzót. A bakancs méretét ebben adják meg, de szerintem kevesen tudják, hogy ez a mértékegység neve.
Pl. 29,5 = 295 mm, ami 45 és feles méret.

MP 24-30,5 az jelenti, hogy az általad látott bakancsok ezekben a méretekben kaphatók. (ez 38-46 hagyományos cipöméretben)
Xpert
3 élménybeszámolót írt
3
20 éve tag
2004.01.10. 20:36
Üdv!

mit jelent a Nodica Smartech 10 cipőnél a méret: MP 24-30,5 ?

eperke18
1 élménybeszámolót írt
1
20 éve tag
2004.01.04. 16:22
Hello mindenkinek!
Az lenne a kérdésem, hogy hol lehet venni adaptert a fűthető talpbetéthez? Atomic beta carv 7.5-ös bakancsom van.
Köszi előre, ha valaki tud segíteni!
lyrics
30 élménybeszámolót írt
30
20 éve tag
2003.11.18. 07:52
Nem jól érted, fél óránál is többet töltöttem benn mikor megvettem, úgy éreztem a világ legjobb cipőjét vettem. Aztán másodjára már kicsit gyanus volt a dolog. Tegnap egyébként felszerelés javítással, vaxolással töltöttem az időt körülbelül két órát voltam benne. A belépéstől számított másfél orán keresztül megint azt éreztem fantasztikusan jó, de végén megint a boka alatt kényelmetlennek találtam. Talán a pályán kéne taposnom egy kicsit és beáll.

Egyébként nincs sarok emelő benne, viszont egy kis trükkel meglehet emelni, de a kérdés az érdemes e mivel ennél a cipőnél eleve a jobb tartás érdekében a sarok kivülről emelt.
Nem akarok orra bukni :) jó csak hüjéskedek.

lyrics
30 élménybeszámolót írt
30
20 éve tag
2003.11.17. 14:31
A cipő novicsento új Atomic, valamilyen 9-es.

Most nem tudom megnyugtattál e :) lehet, hogy mennem kéne egy hetet vele aztán jó lesz vagy
a lábamat lefogyasztom a boka alatt :)

Egyébként ez egy keményebb cipő mint az ugyanebben a sávban lévő Nordikák, vagy Salamonok.
Azért is vettem mert a puha cipök a száguldásam alatt hamar kinyeklettek, na meg a csattok törtek
mint a nápolyi.

No akkor most reménykedek, majd megírom a tapasztalatokat.

lyrics
30 élménybeszámolót írt
30
20 éve tag
2003.11.17. 10:00
AgentOrange köszi a választ, de nem erről van szó,
a probléma nem a béléssel van, az szuper, a külső
boka alatti rész szük. A műanyag házat kéne megszélesítenem 2-3 mm van szó.

A kérdés milyen műanyagból vannak a házak, hőre lágyulnak, mivel lehetne feszíteni.
lyrics
30 élménybeszámolót írt
30
20 éve tag
2003.11.17. 08:24
Utolért a végzet. Hét évig használtam teljes megelégedéssel cipőmet, mely egy kemény verseny cipő volt. Sajna elöregedet és eltört a műanyag.
A vásárlással elég sok időt töltöttem és mégis most kétségeim vannak. Úgy érzem a cipő
a boka alatt szűk. Tudtok ötletet adni milyen módszerrel tudnám kiszélesíteni.
Csinált valaki már ilyet ?

A tippeket előre is köszi.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.