Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Sherpa?

ÜZENETEK (24)Időben csökkenő Időben csökkenő
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2011.10.08. 12:56
mosószer: éppen ami van, de általában sima folyékony ariel
Impregnáló: ami éppen akciós a jók közül, nikwax, holmenkol, toko...

De a Toko-t preferálom...

És még valami: nem csak a téli cuccokat kell impregnálni. Sőt inkább a technikai öltözékek közül, azt kell a legkevésbé...
Előzmény: (Krampusz 121535)
Krampusz
369 élménybeszámolót írt
369
16 éve tag
2011.10.08. 12:29
Milyen mosószert és impregnálót használsz?
Előzmény: (huligan 121527)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2011.10.08. 10:00
ha még nem volt mosva: folyékony mosószerrel (mindegy milyen) 40 fokon mosógép, száradás után impregnáló szprével átfújni...

Ennyi. Nem kell túlmisztifikálni... Én 30-40 napot (perév) nyomok a kabátomba, és évente maximum 1x impregnálok (van hogy egyszerse). 11 éves és még soha nem ázott át... Ja és enyém is sherpa...
műkedvelő
1 élménybeszámolót írt
1
12 éve tag
2011.10.08. 09:47
Sziasztok!

Egy totál laikus kérdése.Van egy szabadidő Sherpa kabátom.Szeretném kimosni.Adott egy storm Termék.Akarom mondani kettő ,egy mosószer,és egy impregnáló.Most ! A hogyan!Gépben?Kézzel?Egyáltalán jó a mosószer?Mire figyelni?
Előre is kösz,a tartalmas,és "szakértő" véleményeket!

Üdv!
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
2006.12.21. 08:53
Valóban erős volt az összehasonlítás, csak azt akartam érzékeltetni, hogy ha ott elfér 1-2 száz tervező, akkor másoknál is néhányra juthat a keretből.(Persze az utcai divat kicsit sebesebben halad, változik, mint a sportkellék divata)
Azt azért ne gondold, hogy a kínaiak ne értenének a téli sportokhoz. Nulla idő alatt kiderítik és megvalósítják, ha üzletet látnak benne. Az más kérdés, hogy amíg ilyen minőség mellett is növelik a GDP-jüket évi 10 százalékkal, akkor minek strapálják magukat. (leszámítva mondjuk a tényleg nagyon jó mínőségű cuccokat gyártó cégek kínai gyártócégeit)
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2006.12.21. 08:37
A Zara az egy divatcég, ők nyilván maguk terveznek mindent. Viszont azt én sem hiszem, hogy a túra, sportcucc gyártó cégek nem maguk terveznének, hiszen kevés kínai tudja, hogy ezek a sportok mi fán teremnek, nameg nem nagy dolog leadni egy szabásmintát. A fentebb említett zsákom amúgy magyar tervezés, de persze lehet hogy vanak már olyan kínai cégek akik kezdik kiművelni magukat, ám nem árt egy két sportot űzni ha megfelelő ruhákat akarnak tervezni.
Néhány c kategóriás cuccon mondjuk néha látszik hogy nem lehet saját gondolat, vagy legalábbis igénytelen volt a tervező.
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
2006.12.20. 14:26
Mivel nem ismerem a "nagy" márkák gyártóit, ezért nem merném jellemezni a technológiájukat. De amint azt írtam, a kis márkák, maximum egy listárók kiválasztják a megfelelő példányt, ráiratják a logójukat és készen vannak. Azért a "nagyokról", bár lehet hogy naiv vagyok, de nem ezt képzelném. Úgy gondolom, hogy a design-ba, minőségi fejlesztésekbe is beruháznak, lehet hogy az anyagok fejlesztésébe nem. Ezzel természetesen nem azt mondom, hogy egy 20ezer Ft-os cucc nem lehet olyan jó, mint egy 50ezres "nagy" márkájú. Pl. a Protect snowboardos meg egyéb cuccai számomra egyedülállónak tűnnek széles e hazában. (Ezt nem tapasztalatból mondom, csak ránézésre)
De ami konkrét (nem sízős) példa, az a Zara, spanyol ruházati cég. Ők több mint 100 tervezővel dolgoznak folyamatosan, és európa (és a világ?) különböző városaiból folyamatosan kérik le az eladási adatokat, majd ezezk alapján kéthetente szinte átdolgozzák, át tervezik a készlet nagyrészét, folyamatos újdonságokkal előrukkolva. Nem hinném hogy más világmárkák (persze más üzleti szegmensben)megengedhetnék maguknak, hogyne alkalmaznák az említett cég tervezőinek töredék részét a fejlesztésekre, vagy bízzanak meg külsősöket.
Függetlenül ettől a dolgaikat még Kínában gyártatják...:)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2006.12.20. 13:41
Szerintem a "nagy" ruhamárkák gyártói sem fejlesztenek anyagokat.
Tovább mennék szerintem ruhát sem csak legyártatja egy céggel amihez a nevét adja.Persze biztos van aki nem így teszi de egy kisebb cég minek költene irgalmatlan pénzeket kutatásra amikor ezt mások megteszik.A horgász sportban van erre egy nagyon jó példa: millió féle (tipusú márkájú) damil létezi de gyár ahol készülnek csak pár darab
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2006.12.20. 12:16
Szerintem a "nagy" ruhamárkák gyártói sem fejlesztenek anyagokat. Legalábbis a komolyabb, vagy híresebb anyagokat külön cégek gyártják.
PLD.: Dupont
De ha tudtok ellenpéldát szóljatok.
Egy nagy márka pusztán megteheti, hogy többb jobb minőségű anyagot használ fel, és így a nevének köszönhetően még megfelelő nyereséggel el is tudja adni.
Nekem van egy kiváló minőségű Zajo polárom ami 21000 forintos ára ellenére szerintem veri a legtöbbb 50000 forintos technikai polárt. A cég következő évi katalógusában már nem volt megtalálható.
Másik érdekesség: RP hátizsákom jobb anyagból van, és fele annyiba kerüll, mint a hasonló felépítésű és beosztású Vaude.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.12.05. 14:04
Jut eszembe, Nordica Speedmachine síbakancs, Ausztriában vett, talpára Made In Hungary írva:)
Szóval az,hogy ha valaki Moldovában gyártat nem jelenti azt, hogy az a termék silány, legyen szó világmárkáról,vagy egy kisebb termékről.
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
2006.12.05. 13:53
Tapasztalat!
Nekem a még noname Alpine Pro kabátom van, nincs vele semmi gondom, szintúgy az alulöltözőkkel sem.
Ez a cég cseh, a semmiből kinőtt cég,2 srác ügyes marketingel felfejlesztette, és nagyon megy nekik odaát. és mondjuk Szlovákiában és a lengyeleknél is.
A gyártás a következő módon történik (bennfentestől hallva): Kíni cég megküldi a katalógusát a csheknek. Ők kiválasztják a stílusát a kabátnak, stb., a kiválasztott stílusban több minőségi kategóriában (top kategória is van, az anyag mínőségét tekintve), színben és a kínaiak pedig leszállítják a termékcsaládot, és 20-tól 60 ezer forintos áron (természetesen az anyag minőségétől függően) megveheted őket.
A Sherpa szintén egy ilyen cég lehet (semmiképp sem világmárka), csak a srácok nemzetisége magyar és nem pedig cseh.
A ruhák anyaga pedig semmiképp nem silány, amennyiben az ár növekszik.
A top márkáktól való különbsége pedig annyi lehet, hogy ők nem költenek fejlesztésre, nem találnak ki új anyagokat, design-okat csak felhasználják. Ezt pl. a Killy-ről nem tudom elképzelni a 120-150 ezer Ft-os kabátjaikkal.
Ricsi
62 élménybeszámolót írt
62
19 éve tag
2006.12.05. 13:49
Atomic : Made in Bulgaria
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2006.12.05. 13:48
Mukodo minosegbiztositasi rendszer es termelesiranyitas mellett gyakorlatilag mindegy hol es kik gyartjak a cuccot, annyi erdekesseg van pl., a nordicanal, hogy a felso kategorias bakancsokat gyartjak olaszorszagban, a tobbit erre-arra (pl. magyarorszagon is)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2006.12.05. 13:31
Nordica:madein Románia :)))
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2006.12.05. 13:23
amúgy... mi az manapság amit nem kínában gyártanak? (enyhe túlzással)
Baluka
6 élménybeszámolót írt
6
17 éve tag
2006.12.05. 08:39
A Sherpa magyar cég, de kínában gyártják. Semmi gond nincs a termékekkel. Nem a legjobbak, de nem rosszak.
SLskier
66 élménybeszámolót írt
66
19 éve tag
2006.12.04. 19:54
Nem akarlak elkeseríteni, de az a gyanúm, hogy a Sherpa (is) magyar cég... Persze ez nem jelent negatív jelzőt!
Annyi sí/túra ruhagyártó van M.o.-on, hogy ennyi erővel alpesi ország is lehetnénk :D
Carpchaser
6 élménybeszámolót írt
6
18 éve tag
2006.12.04. 19:28
Sherpa 10000mm-es kapátom van és vettem hozzá egy egy NIKWAX tx. direct wash-in elnevezéső impregnálót amivel a ruha teljesen visszanyeri vizlepergető képességét. Ajánlják gore-tex hez, sympa-tex és permatex anyagokhoz! Bevált, a Sherpa világmárka, vigyáz azért a dolgai hírnevére, tudnod kell mit kell használnod hozzá... ennyi
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2006.11.30. 15:44
A gatyám sosem koszos, egyszer parkolóban nekidörzsölődtem az autónak, elég durván nézett ki a fehér gatya és a hóban pár perc alatt eltűnt. Persze azért évente 2x kimosom. Amúgy sztem minden vízzáró cuccok speckó mosószerrel kell mosni. Nekem Toko-s van, és az jó, de tényleg az ipregnáló spray is jó megoldás, ha más nem.
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.