Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Fischer RX6

ÜZENETEK (8)Időben csökkenő Időben csökkenő
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2007.12.17. 16:46
Nekem a régebbi van (mint egyszer írtam a topicban), és tökéletesen elégedett vagyok vele. Úgy tudom, technológiai különbség nincs a kettő között, csak a radius tér el. Egy haverom próbálta az új típust (osztrák kölcsönző) és kérte már el az enyémet is, neki a régi jobban tetszett, jobban tudott vele menni. Amit esetleg érdemes megfontolni, ha adsz a külsőre: az öregebb modellnek olyan hülye felület van, amin a legkisebb karc is ordítóan látszik, ha valaki végigmegy a léceden a lift előtt (nem is beszélve arról, ha nagyot esel), olyan ocsmány csíkok lesznek rajta, hogy az valami iszonyat. Nem tudom ki találta ki, hogy ilyen kordbársony mintázatú legyen a lágy műanyag, de elég vacak. Na de ez csak a szemnek számít nem? :-/
Szerintem az olcsóbb ebben az esetben jobb is.
darkchild
5 élménybeszámolót írt
5
16 éve tag
2007.12.12. 13:36
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Lécet szeretnék vásárolni. 180 magas vagyok, 60-65kg és a sítudásom 10-es skálán 7-es kb. Kinéztem az RX6-ot, van lehetőség a 2005/2006-os modellt és a 2006/2007-es modellt is megvásárolni, a különbség árban 10.000 Ft.
Kérdezném, hogy van-e fejlesztési különbség a két léc között? Van-e érteleme megvenni az újabb modellt. A réginek nagyon kedvező az ára 60.000.
Annyi különséget észrevettem, hogy mások a méreteik. 165 cm-es lécnél a régi 111/67/96 az új meg 114/68/98. Ez gondolom a rádiuszban azért különbséget jelent.

Légy szives írjatok a lécről, mert sztem jó áron van, többet nem nagyon szeretném rákölteni, de egy általánosan jól használható haladó lécet szeretnék. Persze ha van más márka vagy adott léc, amit ajánlani tudtok, szívesen fogadom!
Köszönöm előre is!
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2007.03.09. 08:18
Én nem rég vettem egy ilyen lécet a 170 centis kiadásból. Minthogy életemben először síeltem hosszúléccel (eddig egy 120 centis Atomic volt a talpalávaló), egy kicsit nehezen indult a dolog a pocsék hóban, méteres buckák között (hát igen, azért a rövid lécek jobban fordulnak...)
Másnapra azonban a ledolgozott pályák kellemesen felfagytak, és itt kijött, hogy igenis remek a léc, jól kontrollálható és rendkívül stabilan visel 80 km/h körüli tempót is (sebességmérős pálya).
Bár a topic kissé elavult, de ha mégis valaki kedvet kapna egy ilyen léc vásárlásához, én csak támogatni tudom!
UI: szerintem, bár evileg ez egy haladó léc, a középhaladók is nyugottan benevezhetnek rá, ha van bennük kellő lelkesedés és kitartás! Három nap alatt lazán kezesbáránnyá lehet tenni... (Még a buckák között is lazán jöttem a harmadik napon, pedig nálam tapasztaltabbak mondták, hogy ők ilyen pályára be nem mennek... :-)
super7bob
32 élménybeszámolót írt
32
18 éve tag
2007.01.05. 13:40
én a múlt héten neveztem be egy ilyenre
a nappaliban nagyon jól teljesít a léc :-)
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2007.01.04. 21:11
Fischer jobb választás...
gemini
18 élménybeszámolót írt
18
20 éve tag
2007.01.04. 15:17
Sziasztok!
Én is láttam a Hervisben a lécet 69.999.- szerintetek is megéri?
Ugyanennyiért van Atomic SX Magnesium. Vajon melyikkel járok jobban? Jó erősen közepes erőnlét és sítudás, inkább alpesi technika :-)
Edit
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2007.01.04. 11:11
Jó, közepesen kemény, carving léc. Minden pályán jól teljeseít, meglepetések nélkül. Tolerálja az esetleges hibákat. R-13 rádiusz

RX8,RX9 kicsit sportosabbak de a csúcs szerintem a RX FIRE ez könnyen lehet a METRON ellenfele...
szaszi
38 élménybeszámolót írt
38
19 éve tag
2007.01.04. 10:57
mi a véleményetek a fent nevezett sílécről?
köszönöm
szaszi
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.